Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Latvijas sieviešu senioru izlasei bronza pasaules čempionātā šahā

Agris Suveizda

Latvijas sieviešu senioru izlasei bronza pasaules čempionātā šahā
Foto: schachfestival.de

Drēzdenes piepilsētā Radebīlē aizvadīts pasaules komandu čempionāts šahā senioriem, kurā Latvijas sieviešu izlase līdz 50 gadiem izcīnīja bronzas medaļas.

Atkārtojot pērn gūto panākumu, vecuma grupā virs 50 gadiem bronzas godalgas sieviešu vērtējumā tika Latvijas izlasei, kurā spēlēja WGM Ingūna Erneste, WGM Tamāra Vilerte, WFM Līga Ungure, WFM Ingrīda Priedīte un Vija Rožlapa. Kopumā piedalījās 107 komandas no 23 valstīm, kuru sastāvā bija 33 lielmeistari un lielmeistares, arī daudz starptautisko meistaru.

Grupā virs 50 gadiem kopējā vīriešu un sieviešu turnīrā sacentās 57 komandas, un Latvija deviņās kārtās ar četrām uzvarām, vienu neizšķirtu un četriem zaudējumiem ierindojās 33.vietā. Daiļa dzimuma vērtējumā mūs apdzina tikai Krievija un Vācija II, bet vīriešiem labākie bija Vācija, Armēnija un Anglija. Savukārt grupā virs 65 gadiem par pasaules čempionu Krievijas izlases sastāvā kļuva lielmeistars Jevgēņijs Svešņikovs, kurš vēl pērn pārstāvēja Latviju.

Izmantotie resursi:
Ranking World Team Championship 50+, 65+ 2016