Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Vīru izlase sagrauj Irāku un panāk dāmas šaha Olimpiādes kopvērtējumā

Ints Megnis
Ints Megnis

Vīru izlase sagrauj Irāku un panāk dāmas šaha Olimpiādes kopvērtējumā
Artūrs Neikšāns (no labās) un Igors Kovaļenko. Foto: Marija Jemeļjanova

Latvijas vīriešu šaha izlase otrdien sagrāva Irāku un kopvērtējumā panāca dāmas pasaules šaha Olimpiādes kopvērtējumā.

Olimpiādē 31. numuru saņēmusī Latvijas vīru izlase "Open" grupas astotās kārtas cīņā ar 4-0 sagrāva turnīrā ar 86. numuru izlikto Irāku. Uzvaras Latvijas izlases rindās guva Igors Kovaļenko, Artūrs Neikšāns, Ņikita Meškovs un Toms Kantāns. Pārsteigumi nenotika, jo visiem Latvijas spēlētājiem bija augstāks reitings. Šoreiz atkal pie cīņas netika Artūrs Bernotas.

Tikmēr turnīru ļoti veiksmīgi iesākušās dāmas, kas izliktas ar 42. numuru, otrdien cīnījās 2-2 ar sacensību 44. izlasi Horvātiju. Uzvaras izcīnīja Ilze Bērziņa (melnās figūras) un Elīna Otikova (baltās), bet neveiksmes cieta Laura Rogule (baltās) un Linda Krūmiņa (melnās). Pēc vairākām veiksmīgām cīņām šoreiz atpūtās talantīgā Elizabete Limanovska.

Kopvērtējumā pēc astoņām kārtām Latvijas dāmas ar desmit punktiem atkāpušās uz 30. pozīciju, kaut pirms trim kārtām bija pat 13. vietā, bet vīri "Open" grupā ar desmit punktiem ir 43. vietā. Pēc zaudējuma ASV izlasē vīru turnīra vadību zaudējusi Azerbaidžāna, kuras sastāvā spēlē Latvijā dzimušais Vācijas starptautiskais lielmeistars Arkādijs Naidičs, kurš kopš 2015. gada maija pārstāv Azerbaidžanu.

Turnīrs 11. kārtu garumā ilgs līdz piektdienai.

Šaha Olimpiādes risinās reizi divos gados, iepriekšējā turnīrā vīriem tiekot pie augstās, 17. vietas, kamēr dāmas bija 44.pozīcijā. Toreiz pasaules mediju uzmanības lokā nokļuva Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura uzvarēja pārliecinošo pasaules ranga līderi un planētas čempioni Jifaņu Hou. Šoreiz Reizniece-Ozola sacensībās nepiedalās, jo valstī ir pirmsvēlēšanu laiks.