Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Šahistam Ručam ceturtā vieta pasaules amatieru čempionātā

Ints Megnis
Ints Megnis

Šahistam Ručam ceturtā vieta pasaules amatieru čempionātā
Uldis Melderis (no kreisās) un Andris Ručs Sardīnijā

Latvijas šahists Andris Ručs izcīnījis ceturto vietu pasaules amatieru čempionātā, kas aprīļa beigās noslēdzās Sardīnijas salas (Itālija) administratīvajā centrā Kaljāri.

Kā uzsver Latvijas Šaha federācija, Uldis Melderis un Andris Ručs uz Sardīnīju devās, lai apvienotu šaha spēlēšanu ar atpūtu pie jūras. Ručs startēja starp sportistiem ar reitingu līdz 1700 punktiem un deviņās klasiskā šaha kārtās ieguva 6,5 punktus, kas deva augsto ceturto vietu 82 dalībnieku vidū. Par to viņam pienācās 250 eiro no 9100 eiro lielā balvu fonda. Ja pēdējā kārtā Ručs būtu izcīnījis uzvaru, tiktu uz goda pjedestāla, tomēr pārsvaru viņam realizēt neizdevās.

Bez ceturtās vietas un naudas balvas cēsnieks Ručs aizvadīja arī astoņas partijas pret sāncenšiem ar FIDE klasiskā šaha reitingu, uzrādot performanci 1686 punkti. Pirms šī turnīra Ručs bija bez reitinga.

Tikmēr pļaviņietis Melderis grupā līdz 2000 punktiem (98 dalībnieki) uz pirmo kārtu ierasties nepaguva, pēc kuras zaudēja arī nākamo cīņu. Taču atlikušajās septiņās partijās ieguva piecus punktus, kas viņam noslēguma kopvērtējumā deva 38. vietu.

Latvijas pārstāvji šādās sacensībās startē visai reti, jo tādās parasti ir strikti dzīvošanas noteikumi, dārgas cenas, un organizatori cenšas turnīru laikā gūt peļņu.

Izmantotie resursi:
https://www.sahafederacija.lv/rakst...