Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:777, Did:0, useCase: 0

Brazīlijā aizliedz spēlēt pokeru sabiedriskās vietās

Pagājšo nedēļu Brazīlijas valdība pieņēma jaunu likumu, kas ļoti pārsteidza daudzus brazīļus. Kā publicēts oficiālajā dokumentā portālā 'JustBrazil, tad valdība izdevusi likumu, kas aizliedz Brazīlijā spēlēt online pokeru publiskās vietās.

Interesants fakts, gan ir tas, ka kopš 2012. gada pokers Brazīlijā ir atzīts kā prasmju spēle, ko savā atbalstāmo sporta sarakstā ir iekļāvusi arī Brazīlijas Sporta Ministrija: "Pokers ir sporta spēle, kurā uzvarētāju noskaidrošanai tiek izmantotas praktiskās zināšanas un prasmes."

Tomēr pēdējo trīs gadu laikā kopš Brazīlijas valdība ir atzinusi pokeru kā prāta spēli un tas ir pieskaitāms pie atbalstāmo sportu veidiem, valdība nav spējusi sakārtot pokera industriju, tai skaitā arī līdz galam veikt visas nepieciešamās lietas, lai sakārtotu pokera jurisdikciju un licencēšanas jautājumus par online pokeru. Kopš pokers ir ticis atzīts par prāta spēli, tā popularitāte Brazīlijā ir ļoti augusi un daudzas pašvaldības ir nobažījušās par pokera popularitātes straujo pieaugumu un tāpēc arī lūdza valdības atbalstu un liegt spēlēt online pokeru sabiedriskās vietās.

Turpmāk jebkuršs Brazīlijas iedzīvotājs, kas spēlēs online pokeru publiskās vietās izmantojot savu mobilo tālruni vai planšetdatoru varēs tikt sodīts ar naudas sodu no $575 - $575'000 un atsevišķos gadījumos arī ar cietuma sodu līdz 3 mēnešiem apcietinājumā.

Pokers ir ļoti iecienāts un populārs sporta veids, kura popularitāti ir veicinājuši gan liberāli likumi, gan arī pokera istabu mārketings, kas piesaistījušas Brazīlijas slavenības, kas reklamē pokera spēli.

Runājot par Brazīliešu sasniegumiem pokerā, tad Bruno Politano ir pirmais spēlētājs no Brazīlijas, kas 2014. gadā nokļuva līdz WSOP Galvenā turnīra fināla galdam, un pateicoties, kam daudzi brazīlieši sāka interesēties par pokeru. Papildus ar pokera istabām sadarbības līgumus ir noslēguši tādi slaveni sportisti kā Ronaldo un Neimārs, kas viennozīmīgi palīdz pokera popularizēšanai ne vien Brazīlijā, bet arī visā pasaulē.

Paredzams gan, ka šīs izmaiņas lielā mērā neietekmēs pokera statusu Brazīlijā, tomēr ir skaidrs, ka tagad daudzi brazīļi izvēlēsies spēlēt pokeru mājās nevis kafejnīcās vai parkā uz soliņa.

Redaktora piezīme: Izveido spēlētāja kontu Latvijā vienīgajā licencētajā pokera istabā - Olybet Pokers.