Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:777, Did:0, useCase: 0

GPI paziņo par $4.9 miljonu investīciju piesaisti sporta pokera attīstībai

Aizvakar, 14. jūlijā, uzņēmums Mediarex Sports & Entertainment, kam pieder Global Poker Index, paziņoja par investīciju piesaisti $4.9 miljonu apmērā, kas tiks izmantoti, lai veicinātu sporta pokera attīstību.

Kā ziņots preses relīzē, tad piesaistītie investori ir no dažādām industrijām - sākot ar telekomunikāciju, sporta, mārketinga un beidzot ar finanšu sektoru, kā arī no dažādām pasaules malām - Āzijas un Eiropas valstīm un ASV.

"Šī investīcija palīdzēs mums attīstīt pokeru kā sportu, un plānojam, ka mēs spēsim ar to ietekmēt vairāk kā 100 miljonus pokera spēlētājus visā pasaulē" stāsta MSE uzņēmuma vadītājs Alekss Dreifus. "Visi mūsu investori uztver pokeru kā sporta veidu un ir gatavi investēt tajā, lai attīstītu to. Pēdējo sešu mēnešu laikā esmu ticies ar daudziem investoriem un es redzu, ka šis ir tikai sākums un pavisam drīz arī pārējie investori pievienosies un palīdzēs attīstīt pokeru kā sporta veidu."

Kā stāsta uzņēmuma vadītājs Alekss Dreifuss, tad viens no uzņēmuma mērķiem ir izveidot profesionālu pokera līgu, kurā tiktu organizēti turnīri un spēlētāji līdzīgi kā tenisā vai golfā krātu punktus un cīnītos par GPI reitingu.

"Pokers ir individuāls sporta veids gluži kā teniss vai golfs," stāsta Dreifus. "Ja tenisā ir Deivisa kauss un golfā ir Raidera kauss, kāpēc lai tāds nebūtu arī pokerā?"

"Gluži tāpat kā teniss un golfs arī pokers ir salīdzinoša veca spēle, taču pokera industrija ir daudz jaunākas un nav tik attīstīta," turpina stāstīt Dreifus. "Pokers ir sporta veids, kas turpina attīstīties gadu no gada, ko rāda arī popularitātes pieaugums, piemēram no 2012. gada uz 2013. gadu pieaugums bija 17%, savukārt gadu vēlāk 2014. gadā vēl 9.4%. Savukārt internetā pieaugums ir vēl lielāks, un lai pokera popularitāte augtu, tam ir jāturpina attīstīties un visiem ir jāsaprot, ka pokers ir sporta veids."

"Līdz šim pokera istabas veidoja savas pokera slavenības, sponsorējot tās, ļaujot piedalīties dārgos turnīros un pokera tūrēs, kas neapšaubāmi līdz šim ir piesaistījis tām daudzus jaunus pokera spēlētājus un ļāvis tām nopelnīt kaudzi naudas," stāsta Dreifus. "Taču tas nav veicinājis pokers kā sporta veids attīstību. Un es uzskatu, ka GPI Pokera līga to var mainīt."

Plānots, ka pirmie GPI pokera turnīri sāksies jau 2016. gadā un pirmie posmi norisināsies Eiropā un ASV. Kā min Dreifus, tad lai pokers spētu attīstīties ir nepieciešams attīstīt pokeru arī citos kontinentos, kā būtisku minot Āzijas tirgus attīstību.

"Sporta pokera attīstībai lielākās iespējas ir tieši Ķīnā, kur jau tagad ļoti attīstīti ir dažādi digitālie sporta veidi, kā piemēram video spēles" intervijā par nākotnes plāniem min Dreifus. "Pateicoties gan investīcijām, gan arī jaunajiem partneriem, mēs ceram, ka mums izdosies iekustināt Ķīnas pokera industriju un pokers iekaros daudzu ķīniešu simpātijas un es patiešām ceru, ka mēs spēsim pārvarēt Ķīnas birokrātiju un pārliecināt ierēdņus mainīt likumdošanu, lai padarītu pokeru pieejamāku plašākam ķīniešu lokam. Lielākā Ķīnas problēma ir azartspēles, ar ko arī saista pokeru, taču mēs vēlamies to mainīt un GPI darīs visu lai to panāktu.".

Redaktora piezīme: Nepalaid garām iespēju un pievienojies Latvijā vienīgajai licencētajai pokera istabai - Olybet Pokers.

  +2 [+] [-]

, 2015-07-16 14:07, pirms 4 gadiem
Kā var padarīt pokeru par sportu, tad jau aktiermāksla arī ir sports

  +2 [+] [-]

, 2015-07-16 15:12, pirms 4 gadiem
Būtu laba fīča savā profilā atzīmēt sporta veidus, kuru ziņas ignorēt. Kādam tā būtu riteņbraukšana, kādam basītis, bet visiem pokers

     [+] [-]

, 2015-07-19 15:13, pirms 4 gadiem
Varbūt tas arī nav sports, jo nav jālej sviedri un jāuztur fiziskā forma utt., bet naudas pelnīšanas veids tas ir labs.