Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:777, Did:0, useCase: 0

Omaha Hi/Lo noteikumi!

Omaha Hi/Lo noteikumi!
Omaha Hi/Lo roka

Omaha Hi/Lo ir pokera spēle ar četrām kārtīm,tāpat kā Omaha High,bet atšķirība ir tā, ka Omaha Hi/Lo spēlē ir iespēja savākt arī zemāko kombināciju un saņemt pusi no spēles bankas. Šeit īsumā būs aprakstīti spēles noteikumi un arī padomi ar kādām kārtīm nevajadzētu spēlēt.

Omaha Hi/Lo noteikumi
Omaha Hi/Lo spēles pamatstruktūra ir tāda pati kā Omaha High (un Texas Holdem). Tieši tāpat kā Omaha High, visiem spēlētājiem tiek izdalītas četras spēlētāja kārtis, un tieši divas no tām ir jāizmanto kopā ar trim galda kārtīm, lai izveidotu piecu kāršu pokera kombināciju. (Tomēr šīm kārtīm nav noteikti jābūt vienām un tām pašām,lai izveidotu gan Hi,gan Lo kombināciju)

Zemākā kombinācija
Atšķirība starp Omaha High un Omaha Hi/Lo ir tāda, ka banku sadala augstākā un zemākā kāršu kombinācija. Tādejādi, spēles mērķis ir "izsmelt" banku, kas var notikt tad, kad jums ir gan vislabākā augstākā, gan vislabākā zemākā kombinācija. Tomēr dažos gadījumos zemākā kombinācija nebūs iespējama, jo tai jāatbilst zināmiem nosacījumiem. Ja nav zemākās kāršu kombinācijas, kas kvalificējas bankas saņemšanai, tad visu banku saņem augstākā kāršu kombinācija.

Tieši tāpat kā augstāko kombināciju, arī zemāko kāršu kombināciju, kas kvalificējas bankas saņemšanai, jāizveido no precīzi divām spēlētāja kārtīm un trīs kopējām galda kārtīm, tomēr neviena kārts nedrīkst būt augstāka par astotnieku. Straight un Flush zemāko kombināciju nediskvalificē, bet pāri diskvalificē. Visaugstākā no zemāko kombināciju kārtīm nosaka uzvarētāju, un tas nozīmē, ka 3-4-5-6-7 ir labāka zemāko kāršu kombinācija nekā A-2-3-4-8. Attiecīgi, vislabākā zemo kāršu kombinācija ir A-2-3-4-5 un vissliktākā - 4-5-6-7-8.

Ceturtdaļas saņemšana
Pat tad, ja jums ir gan vislabākā augstākā, gan vislabākā zemākā kāršu kombinācija, iespējama bankas sadalīšana četrās daļās. Tas notiek, piemēram, tad, kad jūsu pretiniekam ir tāda pati augstākā kāršu kombināciju kā jums, un arī viņam ir zemākā kombinācija, kas kvalificējas bankas saņemšanai. Katra augstākā kāršu kombinācija saņems pusi no bankas, bet jūsu pretinieks - atlikušo pusi no bankas. Šī iemesla dēļ ieteicams vienmēr paturēt tādas kārtis, no kurām iespējams izveidot gan augstāko, gan zemāko kāršu kombināciju.

Definīcijas:
WHEEL - 5-4-3-2-A var tikt izspēlētā kā zemākā iespējamā kombinācija,kā arī kā straight, augstākā kombinācija.
High cards - A-K-Q-J-10
Middle cards - 9-8-7
Low cards - 6-5-4-3-2-A (arī 8 un 7 kārtis var tikt izmantotas Lo kombinācijai)

Jums būtu automātiski jānomet šādas sākuma kārtis: ja iedalās četras vienādas jeb Quads piem. AAAA , ja jums iedalās trīs vienādas ar vienalga kādu ceturto kārti piem. KKK8 , šādā situācijā kārtis uzreiz ir jāatmet.

Iespējami labākās sākuma rokas ir dūžu pāris un divas zemas kārtis piem. AA23

Informācijas avots pokersyte.com un pokerroomsonline.lv