Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:777, Did:0, useCase: 0

Kolkatas Augstākā tiesa atzīst pokeru par prāta spēli

Par pagājušās nedēļas vienu no pārsteigumiem kļuva ziņa par Kolkatas Augstākās tiesas lēmumu, kas atzina, ka policija ir veikusi nelikumīgu reidu un bez pamatojuma slēgusi pokera istabu, jo pokers nav uzskatāms par azartspēli.

Kā ziņo vietējie mediji, tad pirms kāda laika policija slēdza vietu, kurā divi Indijas pilsoņi - Kizhakke Naduvats Surešs un Bitti Agarvals - organizēja dažādas spēles, tai skaitā arī pokeru. Būtiski ir minēt, ka tiesā tika iesniegti materiāli par 1957. gadā pieņemtu likumu, kas nosaka ka pokers, kā arī vēl rummy un nap uzskatāmas par azartspēlēm, ja tās netiek spēlētas uz naudu.

"Bitti atvēra pokera istabu un tā tika slēgta tajā pašā dienā" savā intervijā PokerListings žurnālistiem skaidro pokera profesionālis Aditya Agarwal. "Cik es zinu, tad tas bija saistīts ar licenču pieteikuma formas aizpildīšanu. Taču, kad tas tika izdarīts, tiesa atļāva arī turpmāk darboties šai pokera istabai. Šī noteikti ir svarīga ziņa visiem Indijas pokera spēlētājiem."

Par tiesas pozitīvo lēmumu uzreiz pēc tā nolasīšanas steidza paziņot arī viens no pokera istabas dibinātājiem Surešs, minot, ka pokera istaba atsākusi darbību un ka tas notiek pilnībā likuma ietvaros un turpmāk nevajadzētu būt problēmām.

"Es dzirdēju, ka pokera istaba jau ir atvērta un pieejama ikvienam pokera spēlētājam" stāsta pokera profesionālis. "Es esmu pārliecināts, ka pēc šī tiesas lēmuma gan Kolkatā, gan arī citās Rietumbengālijas štata pilsētās tiks atvērtas vēl daudzas jaunas pokera istabas, un ka pokera spēlētājiem šeit patiks."

Runājot par Indiju, tad tā ir septītā lielākā valsts pasaulē, kā arī otrā lielākā valsts pēc iedzīvotāju skaita. Toties tā ir vislielākā demokrātiskā valsts pasaulē pēc iedzīvotāju skaita. Indijā dzīvo vairāk nekā miljards cilvēku. Rietumbengāles štatā, kurā atrodas arī Kolkatas pilsēta, dzīvo vairāk 80 miljons iedzīvotāju.

Kaut arī vienā štatā pokers ir atzīts par prāta spēli, tomēr līdz pilnīgai uzvarai valstiskā līmenī vēl ejams garš un ilgstošs ceļš, jo lielākoties citos Indijas štatos pokers tomēr tiek uzskatīts par azartspēli un katram štatam ir sava likumdošana un tas interpritācija.

Interesants ir fakts, ka jau tālajā 1957. gadā Rietumbengālijas štats atzina, ka pokera nav azartspēle. Savukārt daudzās citās lielās pilsētās azartspēļu organizēšana līdz pat šodienai vispār nav atļauta un neviens nezina, vai un kad tas varetu mainīties.

Redaktora piezīme: Vēlies spēlēt pokeru legāli? Nāc un pievienojies lielākajai Latvijā licencētajai online pokera istabai - Olybet Pokers.

     [+] [-]

, 2015-07-07 08:46, pirms 4 gadiem
ja nespēlētu uz naudas likmēm, tad tā nebūtu azartspēle.

     [+] [-]

, 2015-07-07 08:48, pirms 4 gadiem
Uzpirksteņi arī ir prāta spēle.

     [+] [-]

, 2015-07-07 09:09, pirms 4 gadiem
Cik gan nožēlojami ir tas, ka skraida pa tiesām un bļauj, ka tā nav azartspēle. Padomājot cik daudz naudas tajā visā apgrozas, zūd arī ticība par tiesas godīgumu.
Tad jau sākam mācīt skolās pokeru - vecākiem uz katru mācību stundu jānodrošina skolēnam 10 eiro likmei un aiziet, attīstīsim prātu.

     [+] [-]

, 2015-07-07 10:38, pirms 4 gadiem
Kā man apriebušies šie pretīgie raksti esportā!!! Pokers nav sports dirs..ā viņu ne sc.

     [+] [-]

, 2015-07-07 11:00, pirms 4 gadiem
Nu, Indijas tiesa vispār nav nekāds rādītājs. Tur korupcija ir ikdienas neatņemama sastāvdaļa.