Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:901, Did:0, useCase: 0

Kāršu kombinācijas

Šajā rakstā iepazīsimies ar visām 10 iespējamām pokera spēles kombinācijām. Sākot ar spēcīgāko un beidzot ar vājāko kombināciju.

Rojal Flešs (Royal Flush): Stiprākā kombinācija pokerā, kas sastāv no vienas masts kārtīm – Dūzis, Karalis, Dāma, Kalps un Desmitniek. Ja diviem spēlētājiem ir šī kombinācija, tad spēlētāji sadala banku savā starpā.

Streit Flešs (Straight Flush): Streit Flešs līdzīgi kā Rojal Flešs sastāv no vienas masts kārtīm, bet šajā gadījumā augstākā kārts nav dūzis, bet kas vienlaicīgi veido Flush un Straight kombināciju. Piemēram, Straight Flush kombinācija var sastāvēt no vienas masts sekojošām kārtīm – Deviņi, Astoņi, Septiņi, Seši un Pieci. Ja diviem spēlētājiem ir kombinācija Straight Flush, tad uzvarētājs ir spēlētājs ar augstāko kārti. Ja abiem spēlētājiem ir vienāda stipruma augstākā kārts, tad spēlētāji sadala banku savā starpā.

Četras vienādas: Kāršu kombinācija, kas sastāv no četrām viena stipruma kārtīm, piemērām četri Dūži vai četri Kalpi. Ja diviem spēlētājiem ir kombinācija četri vienādi, tad par uzvarētāju kļūst spēlētājs ar augstāko kārti. Ja abiem spēlētājiem ir vienāda stipruma piektā kārts, kas tiek saukta arī par Kicker kārti, tad spēlētāji sadala banku savā starpā.

Pilna māja (Full House): Trīs viena stipruma un divām arī viena stipruma kārtīm. Piemēram, kombinācija pilna māja var sastāvēt no trīs Karaļiem un diviem Desmitniekiem, vai arī no trīs Četrniekiem un diviem Dūžiem. Ja diviem spēlētājiem ir kombinācija Pilna māja, tad par uzvarētāju tiek noteikts spēlētājs ar stiprākajām trīs vienādām kārtīm. Minētajos piemēros, par uzvarētāju kļūtu spēlētājs ar trīs karaļiem.

Flešs (Flush): Flešs ir kombinācija, kas sastāv no piecām vienas masts kārtīm un nav pēc kārtas, piemēram pieci Erci, Kreiči, Pīķi vai Kāravi. Ja diviem vai vairākiem spēlētājiem ir Fleša kombinācija par uzvarētāju kļūst spēlētājs ar augstāko Kicker kārti.

Iela (Straight): Piecas kārtis pēc kārtas, bet kas nav no vienas masts, piemēram, Seši (6), Pieci (5), Četri (4), Trīs (3), Divi (2). Ja diviem vai vairāk spēlētājiem ir kombinācija Iela, tad kases žetoni tiek sadalīti starp spēlētājiem. Kombinācijā nav nozīmes mastīm, uzvarošās kombinācijas noteikšnai nozīmei ir augstākās kārts stiprumam. Piemēram, Dūzis var būt kā stiprākā kārts kombinācijā Iela, kas sastāv no Dūzis, Karalis, Dāma, Kalps un Desmitnieks un var būt arī kā zemākā kārts kombinācijā Pieci, Četri, Trīs, Divi un Dūzis. Dūzis ir vienīgā kārts, kuras vērtība var mainīties.

Trīs vienādas: Trīs viena stipruma kārtis, piemēram trīs Kalpi vai trīs Astoņnieki. Ja diviem vai vairāk spēlētājiem ir kombinācija trīs vienādas, tad uzvar spēlētājs ar lielāku Trīs vienādi kombināciju. Ja spēlētājiem ir vienāda stipruma trīs vienādi kombinācija, tad uzvarētājs tiek noteikt pēc augstākās ceturtās kārts.

Divi pāri: Kombinācija kas sastāv no divām viena stipruma un otrām arī viena stipruma kārtīm, piemēram divi desmitnieki un divi sešinieki. Ja diviem spēlētājiem ir divi pāri kombinācija par uzvarētāju kļūst spēlētājs ar augstāko pāri. Ja diviem spēlētājiem ir vienādi divi pāri tad par uzvarētāju kļūst spēlētājs ar augstāko piekto kārti, sauktu arī par Kicker kārti.

Viens pāris: Kombinācija, kas sastāv no divām viena stipruma kārtīm, piemēram divi dūži vai divi kalpi. Ja diviem spēlētājiem ir kombinācija viens pāris, spēlētājs ar augstāko trešo kārti ir uzvarētājs.

Augstākā kārts: Kombinācija, kad nav izveidojusies neviena no augstāk aprakstītajām kombinācijām, un kad uzvarētājs tiek noteikts pēc augstākās kārts. Ja diviem vai vairāk spēlētāju ir vienādas augstākās kārts, tad uzvarētāja noteikšanai izmanto otro kārti, utt. Augstākā kārts ir Dūzis un zemākā divi.

Par Pokerstars:
PokerStars.com ir pasaules lielākā pokera istaba, ar vairāk kā 40 miljoniem spēlētāju visā pasaulē. To izvēlas labākie pasaules spēlētāji, jo šeit atrodami visvairāk ikdienas turnīru kā jebkur citur ar labāko drošību tiešsaistē. PokerStars.com istabā ir izspēlētas visvairāk izspēļu kā jebkurā citā pokera istabā, uz doto brīdi 50 miljardi izspēles un 300 miljoni turnīru.