L.A.M.A. skijoringa šīssezonas 2. posms 28. janvārī Lauberē

Nacionālā skijoringa un ziemas motokrosa čempionāta 2. posms notika 28. janvārī Lauberē. Lai gan trase bija klāta ar gludu sniegu, zem tā bija ledus, kas braukšanu padarīja gana sarežģītu. Pat pieredzējuši braucēji atzina, ka šī trase bija izdevusies lieliska.

Skijoringa sacensības, kā ierasts, uzsāka tautas klase. Šoreiz MTK pārliecinošu uzvaru ieguva Jānis Tilaks / Reinis Tilaks, bet LTK līderi – Dainis Gailis / Oļegs Hatuļevs, kuri pagājušajā posmā nobrauca neveiksmīgi. RTK uzvarēja Guntis Melbārdis / Aivars Sniedze.

MMK piedalījās arī pats sacensību organizators Ainārs Vilciņš, kurš jau startā izrāvās 1. vietā un noturēja savu pozīciju līdz pat finišam. Labs sniegums bija arī Uģa Klimona ekipāžai, bet ar to šoreiz nepietika, lai iekļūtu labāko trijniekā. Nepaveicās arī Gintam Legzdam, jo pēc smagā kritiena bija nepieciešama ārsta palīdzība, bet, par laimi, iztika bez nopietnām traumām. Veterānu klasē 1. vietu ieguva Ivars Vasiļjevs / Juris Deičmanis.

LMK startēja teju 30 ekipāžas, to starpā Sandis Robežnieks, kurš skijoringā brauca pirmo reizi. 1. vietu ieguva Alvis Priedītis / Āris Frejs, kuru spēkrats ir iespējams Latvijā šobrīd vienīgais mocis ar abiem velkošajiem riteņiem. Ļoti sīvā cīņā 2. vietā ierindojās Mareks Zolmanis / Gatis Zolmanis, 3. vietā atstājot Kristu Zicmani / Arnoldu Sīli.

Solo Junioru skaits šajā posmā bija sarucis uz pusi, tomēr tas neatturēja censoņus cīnīties par godalgām vēl saspringtākā gaisotnē. Jau pašā startā vadībā izvirzījās Silvestrs Kaņeps, aiz sevis atstājot vienīgo meiteni – Sindiju Buklaginu, kura gan trasē pamanījās ik pa laikam apdzīt Silvestru, tomēr šoreiz kopvērtējumā palika 2. vietā. 3. vietā – Patriks Uzulis.

Arī šajā posmā bezradžu krosa klases starta līnija bija ļoti gara – 40 dalībnieki. Kad viņi visi startā iebēra ručkā, gaisā pacēlās sniega putekļu migla, kurā redzēt nevarēja neko. Likumsakarīgi, pirmie kritieni jau pirmajā līkumā. Krita uzreiz trīs braucēji, tostarp pagājušā posma 2. vietas ieguvējs Krists Zicmanis. Šajā posmā 1. vietu ieguva Latgales pārstāvis Didzis Gorbenko.

Krosā ar radzēm dalībnieku skaits nedaudz sarucis – šoreiz piedalījās vien 15 dalībnieki. Šajā klasē brauc arī daudzkārtējais Latvijas čempions motošosejā – Bruno Rožkalns, šoreiz iegūstot augsto 3. vietu. Lai gan Kārlis Sabulis pirmajā braucienā stabili turējās pirmajā vietā, tomēr otrajā braucienā un posma kopvērtējumā piekāpās Uģim Klimonam, kurš aktīvi piedalījās arī vairākās citās sacensību klasēs.

Q Junioru klasē šoreiz 9 dalībnieki, viņu vidū arī viena meitene – tukumniece Madara Beitāne. 1. vietu abos braucienos pārliecinoši noturēja Ričards Zālīte, bet viņa sīvais konkurents Mārtiņš Toms Puķītis daudz neatpalika, iegūstot 2. vietu. 3. vietā – Artūrs Baltgalvis.

Q Open klasē citiem variantus neatstāja 1. vietas ieguvējs Kristers Serģis. 2. vietu ieguva Lauris Klauģis, 3. vietu beidzot izcīnīja Ivo Ludvigs, kurš pagājušajā posmā ierindojās tikai 6. vietā.

ATV klasē šoreiz piedalījās vien 6 dalībnieki. 1. vietu izcīnīja pagājušā posma uzvarētājs Jānis Baunis, aiz sevis atstājot Andri Petrovski un Andi Baltiņu.

Līdzīgi kā pagājušā posmā, sacensību izskaņā uz starta stājās 4 dāmas. 1. vieta šoreiz Luīzei Mīkstajai, kura vadīja ATV, 2. vieta Montai Dišlerei ar sporta kvadraciklu, 3. vieta jaunpienācējai Ievai Klauģei un 4. vieta motokrosa pārstāvei Sindijai Buklaginai, kura šoreiz arī bija kāpusi uz kvadracikla.

     [+] [-]

, 2012-02-03 15:14, pirms 4 gadiem
Jā, video labs, it īpaši patīk Q klases, Arī mazie, dod kā traki...
Pats skatijos un tā kā tur teica Pa mazajiem Kvadriem, Ričards Zālīte šķērēja visiem pa priekšu, šis ir pasākums kuru iesaku apmeklēt arī citiem.

Tev jābūt autorizētam, lai varētu atstāt komentāru. Varbūt vēlies piereģistrēties?