Latvijas Čempionāts snovbordā un freestyle slēpošanā - Ride In Baltics Tour Stop 3

18. februārī Ventspilī, „Lemberga hūtē”, norisinājās snovborda sacensību seriāla Ride In Baltics 3. posms, kas iekļāva arī Latvijas kausa snovbordā un frīstaila slēpošanā izcīņu.

Šis bija pirmais tik augsta līmeņa pasākums jaunizveidotajā „Lemberga hūtes” snovparkā, un par tā tapšanu varam pateikties „Baltic Snowpark Agency” speciālistiem. Sacensības pulcēja tieši 100 dalībniekus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Dalībnieki cīnījās gan par „Ride In Baltics” tūres ieskaites punktiem, gan par A.Lemberga kunga naudas balvām kopsummā Ls 1500 apmērā, gan par Latvijas kausiem. Sacensību dienā gaisa temperatūra bija tuva nullei, un, kā atzina daudzi dalībnieki, labāk slīdētu, ja tā būtu zem nulles. Bet tas neietekmēja dalībnieku skaitu – viņu vidū šoreiz bija pārsteidzoši daudz meiteņu. Pirmo reizi RIB vēsturē meiteņu frīstaila slēpošanas klasē piedalījās piecas meitenes – līdz šim viņu nebija bijis vairāk par trim. Sīvā cīņā trešo vietu ieņēma Santa Krauja, otro vietu izcīnīja pagājušā gada Latvijas kausa uzvarētāja Ilze Lagzdiņa, bet visaugstāk uz pjedestāla kāpa Linda Saulkalne. 

Meiteņu snovborda klasē piedalījās septiņas dalībnieces. 1. vietu ieguva Anna Gronska, 2. vietā – Ivika Jurgenson no Igaunijas, kura bija labākā iepriekšējā posmā, bet 3. vietā – Karīna Vītiņa.

Snovborda jauniešu klases apbalvošanā uz pjedestāla kāpa visu trīs Baltijas valstu pārstāvji: visaugstāk igaunis Hendrik Kraav, 2. vietā mūsējais Alekss Logins, bet trešajā vietā lietuvietis Motieyus Morauskas.

Frīstaila slēpošanā junioros sacentās 5 cīnītāji. Pārliecinoši pirmo vietu ieguva Emīls Ozoliņš, otro – Kristers Matvejevs, bet trešo – Jēkabs Purmalis. Nedaudz pietrūka pašam jaunākajam sacensību dalībniekam Edgaram Mičulim – viņš šoreiz ceturtais.

Snovborda junioru klasē piedalījās 18 dalībnieki. Sīvā cīņā trešo vietu ieguva Jakovs Prokofjevs, otro – Artūrs Vasarājs, bet pirmajā vietā – BMX race disciplīnā pazīstamais Gustavs Pētersīlis.

Frīstaila slēpošanā vīriešiem konkurence bija 24 dalībniekus sīva. Trešo un otro vietu izcīnīja igauņi Ott Karson un Kristian Eding, bet uz 1. vietu no iepriekšējā posma pakāpies Edvards Lansmanis.

Arī vīriešu snovborda klasē bija tieši 24 dalībnieki. 3. vietu ieguva Igaunijas pārstāvis Paalo Solev, bet 2. un 1. vietas ieguvēji Valters Ošnieks un Artūrs Cukunde noturēja savas iepriekšējā posma pozīcijas.

Šīs dienas sacensības noslēdza labākie snovborda un slēpošanas triki, kurus atbalstīja Monster Energy – ar dēli labāko triku izpildīja Toms Petrusevičs, ar slēpēm – Pauls Iklāvs. Viņi abi 10 minūtēs nopelnīja katrs pa 50 latiem.

Paldies par sacensību organizāciju un balvu fondu: „Latvijas Slēpošanas savienībai”, Ventspils pilsētas pašvaldībai un Olimpiskaijam centram „Ventspils”. Paldies arī atbalstītājiem: “Lemberga hūtei”, Ride In Baltics Tour, Infoski.lv, Monster Energy, Sportland, Uzvelckreklu.lv, Baltic Snowpark Agency, UNIQ un Fei.ee

Tev jābūt autorizētam, lai varētu atstāt komentāru. Varbūt vēlies piereģistrēties?