Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Regžam un Šmitam turnīrs Gēteborgā sācies ar zaudējumu mājiniekiem

Regžam un Šmitam turnīrs Gēteborgā sācies ar zaudējumu mājiniekiem
Kristaps Šmits
Foto: FIVB

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) "Satellite" turnīru Gēteborgā ar zaudējumu sākuši Latvijas pludmales volejbolisti Haralds Regža un Kristaps Šmits. Latvieši pirmajā mačā pieļāva pārāk daudz kļūdu un ar 0-2 (24:26, 19:21) piekāpās zviedriem Aleksandram Hermanam un Ludvigam Sīmansonam.

Haralds Regža un Kristaps Šmits pēdējo turnīru aizvadīja Kišas salā Irānā, kurā izcīnīja 9. vietu. Kopš šī turnīra pagājis mēnesis, abiem pludmales volejbolistiem atgriežoties telpās turnīrā Gēteborgā. Latvieši šajā turnīrā izlikti ar otro numuru, pirmajā spēlē mērojoties spēkiem ar mājiniekiem Aleksandru Hermanu un Ludvigu Sīmansonu, kuri vakar pārvarēja kvalifikāciju.

Jau pirmajā izspēlē ar bloku atzīmējās divus metrus garais Hermans, bet pēc tam zviedri neizmantoja iegūt divu punktu pārsvaru, autā bez bloka sitot Sīmansonam. Uz brīdi latvieši ieguva minimālu pārsvaru, bet pēc sliktas serves uzņemšanas to zaudēja (4:5). Turpinājumā zviedri neizmantoja vēl vienu iespēju iegūt divu punktu pārsvaru, bet pēc Regžas bloka vadību atguva Latvijas duets (8:7). Īsi pirms tehniskā pārtraukuma tīkls nāca talkā Hermanam, kurš tika pie eisa. Tehniskajā pārtraukumā zviedri devās vadībā ar 11:10.

Seta otro pusi labāk sāka Latvijas duets, vispirms labi aizsardzībā nospēlējot Šmitam, bet pēc tam kļūdu uzbrukumā pieļaujot Sīmansonam (14:12). Prieki gan bija īsi, jo Regžas kļūda serves uzņemšanā ļāva mājiniekiem atjaunot līdzsvaru uz tablo. Pēc neilga laika Šmits kļūdījās vēlreiz, seta galotni minimālā vadībā sākot zviedriem. Pēc laukuma pušu maiņas nepārliecinoši nospēlēja Regža, atdodot pretiniekiem vēl vienu punktu (17:19). Paņemtais pārtraukums Latvijas duetam līdzēja, un izdevās veikt izrāvienu, tiekot pie setbumbas. Pēc zviedru paņemtā pārtraukuma seta galotne ieilga, duetiem pārmaiņus gūstot punktus. Pirmais kļūdījās Regža, atdodot setbumbu pretiniekiem, bet uzreiz pēc tam vēlreiz pieļāva kļūdu, kas nozīmēja zaudētu setu ar 24:26.

Otro setu Regža sāka ar trešo un ceturto kļūdu uzbrukumā pēc kārtas, uzreiz arī ņemot pārtraukumu (1:3). Pēc trīs punktu deficīta iegūšanas ar eisu atzīmējās Šmits, sadeldējot deficītu līdz minimumam. Regžam turpinājās problēmas ar serves uzņemšanu, latviešiem vairākkārt tiekot pie punktiem pēc sarežģītām epizodēm. Zviedri arī slikti izmantoja savas iespējas, atdodot pārsvaru (5:5). Pēc pāris izspēlēm Regža vēlreiz izsita autā, bet pēc tam nepaņēma kārtējo servi un iesita bumbu Hermana blokā (6:10).

Pēc tehniskā pārtraukuma Latvijas duetam bija iespēja izlīdzināt rezultātu, bet kārtējā kļūda uzbrukumā ļāva pretiniekiem saglabāt divu punktu pārsvaru. Šmita spēle aizsardzībā pavilka Latvijas duetu uz priekšu un ļāva atgriezties spēlē (14:14). Zviedri turpināja gaidīt kļūdas no Regžas, kurš drīz vien arī raidīja bumbu Hermana blokā (15:17). Šmita spēle aizsardzībā uzreiz ļāva atjaunot līdzsvaru uz tablo, sākoties seta galotnei. Latvieši meklēja punktus pie augumā mazākā Sīmansona, kurš spēlēja ar ļoti lielu enerģiju un neatlaidību. Pie pirmās mačbumbas izspēles Regžu vēlreiz bloķēja Hermans, kas nozīmēja cīņas beigas. Regža un Šmits zaudēja spēli ar 0-2 (24:26, 19:21).

Līdz ar to Latvijas duets sestdien cīnīsies par izkļūšanu no grupas. Regžas un Šmita pretinieki būs Andrea Abiati un Tiziano Andreata no Itālijas, kuriem latvieši zaudēja Kišā cīņā par uzvaru grupā ar 1-2 (21:15, 15:21, 13:15). Itāļi Gēteborgā pirmajā mačā ar 1-2 (25:23, 14:21, 13:15) piekāpās austriešiem Šneceram un Milneram.