Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0
Jānis Celmiņš

Eiropas Kontinentālo kausu iegūst Norvēģija un Krievija; Āzijā pārsteigumu sarūpē Japāna

Pēc aizvadītajā nedēļā notikušajām Kontinentālā kausa izcīņas spēlēm kļuvuši zināmi vēl sešu valstu pāri (trīs vīru, trīs dāmu), kuri dosies uz Londonas olimpiskajām spēlēm. Ceļazīmes gan ieguvušas katras valsts federācijas un tagad tām jāizlemj, kuru no pāriem sūtīt uz olimpiādi.

Eiropas zonā uzvaru svinēja norvēģi, kuri ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm nodrošināja vien tā sauktajā zelta setā. Finālā Norvēģijas komanda pieveica Nīderlandi, kura tika uzskatīta par turnīra galveno favorīti. Zelta setā Horems / Eitūns ar rezultātu 16:14 pieveica Boersmu un Spaikeru.

Dāmu konkurencē Eiropas zonā triumfēja Krievija, kas ar 3-1 pieveica Nīderlandes komandu. Izšķirošo uzvaru Krievijai nodrošināja Vasina / Vozakova, kas sērijas ceturtajā spēlē divos setos pieveica duetu Steikama / Brakmana.

Āzijas zonā (AVC) par pārsteigumu parūpējās Japānas vīru komanda, kas visai negaidīti apspēlēja Austrāliju, nodrošinot sev vienu ceļazīmi uz Londonu. Dāmu konkurencē šajā zonā tikmēr triumfēja Austrālijas pludmales volejbolistes.

Ziemeļamerikas/Centrālamerikas (NORCECA) zonā pie ceļazīmes uz Londonu tikmēr tika Kanādas vīru un dāmu komandas.

Tām komandām, kuras savās Kontinentālā kausa izcīņas zonās ierindojas otrajā, trešajā un ceturtajā vietā vēl atlikusi iespēja Londonas „biļeti” nodrošināt olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, kas risināsies Krievijā no 28. jūnija līdz 1. jūlijam. Šajās sacensībās tiks izspēlētas pa divām ceļazīmēm gan sieviešu, gan vīriešu duetiem.

Izmantotie resursi:
FIVB Fédération Internationale de Volleyball...

 

2012-06-25 10:04

Nākamais: Latvietim Mihailam Morozovam 15. vieta WSOP 38. turnīrā