Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Samoilovs/Šmēdiņš netiek galā ar nīderlandiešiem un paliek 9. vietā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Samoilovs/Šmēdiņš netiek galā ar nīderlandiešiem un paliek 9. vietā
Aleksandrs Samoilovs
Foto: FIVB

Pasaules kausa tūres četru zvaigžņu turnīrā Ostravā, Čehijā 9. vietu izcīnījuši Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Latvieši cīņā par vietu ceturtdaļfinālā piekāpās Aleksandram Brauveram un Robertam Mēvsenam no Nīderlandes.

Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš uzvarēja savā grupā un automātiski iekļuva astotdaļfinālā. Tikmēr viņu pretiniekiem, Aleksandram Brauveram un Robertam Mēvsenam no Nīderlandes, vakar vajadzēja spēlēt izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, kurā ļoti grūtā cīņā ar 2-0 (27:25, 21:19) izdevās pieveikt ar pirmo numuru izlikto jauno brazīliešu duetu Alisonu un Andre. Abi dueti šosezon jau tikās četru zvaigžņu turnīros Hāgā un Hantingtonā, līdzīgās trīs setu spēlēs pie uzvaras tiekot nīderlandiešiem.

Šo spēli labāk sāka latvieši, piespiežot Brauveru kļūdīties jau pirmajā uzbrukumā (2:0). Pēc tam serves uzņemšanā nesapratās Samoilovs un Šmēdiņš, bet pēc Mēvsena pārliecinošā bloka nīderlandieši pārņēma vadību. Kādu laiku dueti punktus krāja pārmaiņus, bet tad nīderlandieši palielināja pārsvaru līdz diviem punktiem. Latvieši meklēja veidus kā atspēlēties, bet pirms tehniskā pārtraukuma vēl viens Mēvsena bloks ļāva nīderlandiešiem izvirzīties vadībā ar 12:9.

Īsi pēc tehniskā pārtraukuma Samoilovs un Šmēdiņš vēlreiz deva apspriesties pie nelabvēlīga rezultāta 10:14. Uzreiz izdevās divus punktus atspēlēt, bet nīderlandieši neizlaida iniciatīvu no rokām, palielinot rezultāta starpību līdz sešiem punktiem (18:12). Seta atlikušā daļa vairs bija tikai formalitāte, tam noslēdzoties Latvijas duetam nelabvēlīgi ar rezultātu 21:15.

Otrā seta ievadā minimālā vadībā izvirzījās Samoilovs un Šmēdiņš, bet tad ar divām lieliskām servēm izcēlās Brauvers, ļaujot Nīderlandes duetam iegūt divu punktu pārsvaru (5:3). Ar sekmīgu spēli blokā latviešiem uzreiz izdevās atjaunot līdzsvaru uz tablo. Uzņemto kursu neļāva noturēt Šmēdiņa kļūda uzbrukumā, kad bumba nedaudz lidoja autā. Neskatoties uz Latvijas līdzjutēju atbalstu, cīnīties pret nīderlandiešiem Samoilovam un Šmēdiņam bija ļoti grūti. Tehniskajā pārtraukumā Latvijas duets devās ar trīs punktu deficītu (9:12).

Līdzīgi kā pirmajā setā, arī otrajā drīz pēc pārtraukuma vajadzēja ņemt vēl vienu, jo rezultāta starpība pieauga līdz pieciem punktiem (9:14). Bauvers un Mēvsens šajā spēlē bija nevainojami, neatstājot latviešiem nekādas cerības. Ne uz brīdi Samoilovs un Šmēdiņš nespēja sadeldēt deficītu, zaudējot spēli ar rezultātu 0-2 (15:21, 12:21). Līdz ar to latviešiem Ostravas turnīrā 9. vieta, nopelnīti 400 ranga punkti un 4000 ASV dolāru liela naudas balva.

     [+] [-]

, 2018-06-23 14:40, pirms 9 mēnešiem
Kaut kā nebija ko likt pretim..

     [+] [-]

, 2018-06-23 14:48, pirms 9 mēnešiem
Paņēma brīvu, lai nolīgotu un Jankas nosvinētu!

  +1 [+] [-]

, 2018-06-23 15:02, pirms 9 mēnešiem
Ir sajūta,ka jau labu laiku nav iedvesmas spēle bet smags darbs.Jo arī Saulkrastu kokteilī kaut kā pietrūka...

  +1 [+] [-]

, 2018-06-23 15:17, pirms 9 mēnešiem
švaki

     [+] [-]

, 2018-06-23 16:19, pirms 9 mēnešiem
Viņu dziesma nodziedāta. Tagad kulsies tāpat kā Ernestiņš Gulbītis.

     [+] [-]

, 2018-06-23 16:43, pirms 9 mēnešiem
Kaut kā liekas, ka katru gadu viņi paliek sliktāki un sliktāki Laikam vecums klāt