Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

"Ergo Open Saulkrastu kokteilī" piedalīsies pat Dienvidāfrikas un Čehijas duets

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

"Ergo Open Saulkrastu kokteilī" piedalīsies pat Dienvidāfrikas un Čehijas duets
Aleksandrs Samoilovs. Foto: Jurmala.Beachvolley

23.-25. jūlijā Saulkrastos notiks "Ergo Open Saulkrastu kokteilis" - Latvijas čempionāta posms, kur piedalīsies 39 vīriešu komandas, tostarp mūsu vadošie spēlētāji un pat Čehijas/DĀR internacionālais duets. Balvu fonds noteikts 5000 eiro apmērā.

Šī ir izcila sezona mūsu līdzjutējiem, jo visi spēcīgākie Latvijas pludmales volejbolisti, tostarp arī divi olimpiskie dueti, to aizvada dzimtenē, piedaloties Latvijas čempionāta sacensībās. Pludmales volejbola vēstnesis trešajā posmā ir Edgars Točs.

Sacensībām Saulkrastos pieteikti 39 vīriešu dueti. Vīriešu turnīra pamatsacensībās jau iekļautas 12 komandas, bet 24 komandas kvalifikācijas turnīrā cīnīsies par četrām vakantajām vietām pamatturnīrā. Atlikušās trīs komandas ir iekļautas rezerves sarakstā, ja kāda komanda atteiksies no dalības turnīrā, līdz kvalifikācijas kalendāra publicēšanai, tad attiecīgi pēc reitinga augstākā komanda no rezerves saraksta tiks iekļauta kvalifikācijas turnīrā.

Saulkrastos būs abi spēcīgākie Latvijas šī brīža dueti, kuri sadalīja zeltu iepriekšējā posmā Jūrmalā, kur Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš finālā pieveica ar pirmo numuru izliktos Mārtiņu Pļaviņu un Edgaru Toču. Šmēdiņam/Samoilovam pagaidām ir simtprocentīga bilance, jo viņi uzvarēja arī pirmajā “Ergo Open 2020” posmā Ventspilī.

Par šosezon vīriešiem lielāko “Ergo Open 2020” balvu fondu (5000 eiro) cīnīsies arī Ventspils posma pusfinālisti Aleksandrs Solovejs un Mihails Samoilovs, četrkārtējais “Saulkrastu kokteiļa” uzvarētājs Toms Šmēdiņš pārī ar 2017. gada uzvarētāju Haraldu Regžu, zāles volejbola speciālists Matīss Gabdulļins un Arnis Tunte, kā arī citi godkārīgi dueti.

Šoreiz nepiedalīsies pēc ranga trešais pāris Latvijas čempionātā – Igaunijas spēcīgākais duets Kusti Nolvaks un Marts Tīsārs. Toties būs cits Igaunijas duets Dmitrijs Korotkovs un Timo Lehmuss, kā arī trīs Lietuvas dueti ar Jūrmalas posma trešās vietas ieguvējiem Patriku Stankevičus un Audrju Knašu priekšgalā. Bez ierastajiem viesiem Andrim Vanagam parasti izdodas atvilināt arī kādus Latvijā neredzētus spēlētājus. Arī šoreiz Saulkrastos pirmoreiz ieradīsies somi Piri Topio un Peka Pīpo.

Savukārt 23 gadus vecais čehs Vāclavs Berčiks spēlēs kopā ar vistālāk braukušo sportistu – 35 gadus veco DĀR pludmales volejbolistu Leo Viljamsu. Viljamss 2013. gada beigās piedalījās tajā Pasaules tūres pēdējā posmā DĀR pilsētā Durbanā, kurā par uzvarētājiem kļuva Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, vienlaicīgi nodrošinot pirmo tūres kopvērtējuma uzvarētāju titulu. Toreiz ar latviešiem gan viņš netikās. Viljamsa kontā kopā ar dažādiem pāriniekiem ir divi pasaules čempionāti – 2015. gadā Hāgā un divus gadus vēlāk Vīnē. Uzvaras gan tur gūt neizdevās. Ir Viljamsa kontā kopā ar Grantu Goldšmitu arī uzvara pār latviešiem, 2014. gada turnīrā DĀR pilsētā Mangaungā trijos setos apspēlējot Tomu Šmēdiņu un Mārtiņu Dauburu. Tomēr ir arī divi zaudējumi pret Pļaviņu, kurš vienreiz spēlēja ar Aleksandru Soloveju, otru – ar Aleksandru Samoilovu.

Sava īpašā formāta dēļ Saulkrastos vienmēr ir daudz pārsteigumu. Tā bija arī pagājušajā gadā. Uzvarēja Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, finālā pārspējot ciemiņus no Krievijas – Aleksandru Ļihoļetovu un Ruslanu Bikanovu. Krievu duetam pusfinālā zaudēja Pļaviņš un Točs, kuri cīņā par trešo vietu piekāpās arī lietuviešiem Arnam Rumševičum un Lukam Každailim. Plaviņš/Točs šogad Ventspilī bija trešie, Jūrmalā – otrie.

Sacensības ceturtdien, plkst. 13:00, sāksies ar kvalifikācijas turnīru. Piektdien no plkst. 10:00 noritēs grupu turnīra spēles, sestdien, plkst. 11:00, sāksies ceturtdaļfināli, bet plkst. 22:30 paredzēts turnīra fināls.

Tāpat kā visā valstī, veselības situācijas dēļ būs ierobežojumi arī skatītājiem, taču tieši tāpēc viņu atbalsts ir īpaši nepieciešams visiem spēlētājiem, kuri pēc koronavīrusa izraisītās pauzes ir izsalkuši pēc volejbola un emocijām. Turklāt skatītājiem dažādas balvas ir sarūpējis čempionāta ģenerālsponsors – apdrošināšanas sabiedrība "Ergo".

Jau astoto gadu par aizraujošu čempionāta norisi palīdz gādāt Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors – apdrošināšanas sabiedrība "Ergo". Čempionātu atbalsta Ventspils, Jūrmalas, Saulkrastu, Daugavpils un Cēsu pilsētas domes.

Skatītāju vietu skaits klātienē būs ierobežots valstī noteikto ar pandēmiju saistīto drošības pasākumu dēļ, un ierasti pilnas skatītāju tribīnes šogad nedrīkstēs būt. Ilggadējais čempionāta sponsors "Ergo" ir parūpējies arī par to, lai visos posmos sporta līdzjutējiem klātienē būtu nodrošināta pludmales apstākļos ērti lietojama roku dezinficēšanas iespēja. Šogad ikvienam pludmales volejbola līdzjutējam būs iespēja sekot līdzi saviem favorītiem televīzijā, vērojot fināla dienas spēles.

"Ergo Open Saulkrastu kokteilis", posma kalendārs

23. jūlijsno 13.00kvalifikācijas spēles
24. jūlijsno 10.00pamatturnīra spēles
25. jūlijsno 11.001/4 finālu
no 18:001/2 finālu spēles (tiešraide LTV7)
21:20spēle par 3.vietu (tiešraide LTV7)
22:30FINĀLS (tiešraide LTV7)

Izmantotie resursi:
Latvijas Volejbola federācija

  -1 [+] [-]

, 2020-07-22 13:13, pirms 2 nedēļām
Tāā, muļķības, ka bez maksas uz kokteili. Bez maksas ir tikai pamatturnīrs, fināli un pusfināli FB konkurs ir, kur jāliek iepriekšējo gadu bildi, 50 kuri visvairāk saņem LIKE, iegūst ielūgumu 2 personām. Tak što nevajag maldināt cilvēkus!

     [+] [-]

, 2020-07-22 13:15, pirms 2 nedēļām