Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Regža/Šmēdiņš un Šmits/Samoilovs netiek Ostravas pamatturnīrā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Regža/Šmēdiņš un Šmits/Samoilovs netiek Ostravas pamatturnīrā
Kristaps Šmits un Mihals Samoilovs
Foto: Rainer Mirau / Beachvolleyball Baden

Čehijas trešajā lielākajā pilsēta Ostravā turpinās Pasaules tūres četru zvaigžņu posms pludmales volejbolā. Latvijas duets Haralds Regža un Toms Šmēdiņš kvalifikācijas pirmajā mačā zaudēja norvēģiem Matiasam Berntsenam un Hendrikam Molam (0-2). Pērnā gada U21 pasaules čempionāta bronzas medaļnieki Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs tikmēr piekāpās lietuviešiem Arnam Rumševičus un Lukam Každailim (0-2). Līdz ar to neizdevās kvalificēties pamatsacensībām.

Kvalifikācijas starta mačā ar 23. numuru izliktie Haralds Regža un Toms Šmēdiņš cīnījās pret norveģiem Matiasu Berntsenu un Hendriku Molu, kuriem piešķirts 11. numurs.

Pirmā seta sākumā risinājās līdzvērtīga cīņa (11:10). Pretinieki centās nostiprināt savu pārsvaru, taču mūsējie vairākas reizes spēja izlīdzināt. Kad norvēģi guva divus punktus pēc kārtas (17:15), mūsējie pieprasīja pārtraukumu. Regžas eiss - 18:18, bet tad divi punkti pretiniekiem (18:20). Pēdējā izspēlē norvēģa uzbrukums bija sekmīgs, līdz ar to Latvijas duetam zaudējums pirmajā setā - 19:21. Otrajā setā norvēģi sāka pārliecinošāk, tāpēc mūsu duetam izveidojās nepatīkams deficīts (5:10), kas izraisīja nepieciešamību paņemt pauzi. Pēc atelpas kļuva vēl sliktāk - 6:14. Tādējādi zaudējums arī otrajā setā - 15:21.

Ostravas kvalifikācijā ar 25. numuru izliktie Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs pirmajā mačā spēkojās ar Latvijā labi zināmajiem lietuviešiem Arnu Rumševičus un Luku Každaili, kuriem piešķirts astotais numurs.

Pirmajā setā mūsējie uzreiz nonāca lielos mīnusos (0:6). Turpinājumā spēle izlīdzinājās, taču ilgstoši nesanāca pietuvoties. Galotnē izdevās pievilkt līdz 17:20, bet tas arī bija viss - 17:21. Arī otrajā setā mača favorīti ņēma iniciatīvu savās rokās - 1:3, 4:7, 6:10, 7:12. Latvijas duetam klājās grūti ar mūsu kaimiņu aizsardzības uzlaušanu. Izdevās pietuvoties no 8:15 līdz 13:15 (Samoilovam divi punkti, Šmitam trīs). Pretinieki pieprasīja pārtraukumu un pēc atpūtas sniedza atbildi - 13:17. Pēdējā izspēlē lietuvieša uzbrukums bija precīzs. Tādējādi nācās atzīt lietuviešu pārākumu - 18:21.

Latvijas pludmales volejbola flagmaņi Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Martiņš Pļaviņš/Edgars Točs jau ir pamatturnīrā, jo pasaules rangā kotējas pietiekami augstu.

Atgādinām, ka šajā nedēļā sākas lielo turnīru virtene - līdz Eiropas čempionātam katru nedēļu būs četru vai piecu zvaigžņu posms. 20.-24. jūnija Ostravas turnīrā Čehijā piedalās arī Samoilovs/Šmēdiņš, Pļaviņš/Točs, Haralds Regža/Toms Šmēdiņš, Šmits/Samoilovs, Graudiņa/Kravčenoka un Ozoliņa/Caica. 27. jūnijā sāksies mači Polijā, 4.-8. jūlijs Portugālē, 10.-15. jūlijs Šveicē, bet 16.-22. jūlijā Nīderlandē notiks Eiropas čempionāts.

Izmantotie resursi:
worldtour.2018.fivb.com