Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0
Kristaps Pildiņš

Finsters/Točs atspēlējas un iekļūst Sjameņas pamatturnīrā

Ķīnas pilsētā Sjameņā notiekošā Pasaules tūres posma pamatturnīrā iekļuvuši Latvijas pludmales volejbolisti Rihards Finsters un Edgars Točs. Latvieši kvalifikācijas vienīgajā mačā atspēlējās no bezcerīga sākuma un ar 2-1 (15:21, 21:17, 15:6) pārspēja vāciešus Benetu un Dāvidu Poņevazus.

Rihardam Finsteram un Edgaram Točam pēc nedēļas nogalē izcīnītās 7. vietas Gēteborgas turnīrā tālāk ceļš vedis uz Ķīnu, kur Pasaules tūres triju zvaigžņu (šajā sezonā turnīri tiek kvalificēti pēc piecu zvaigžņu sistēmas) posma kvalifikācijā vajadzēja uzvarēt vienu spēli, lai iekļūtu pamatturnīrā. Latviešu pretinieki bija zināmie Vācijas pludmales volejbolisti Benets un Dāvids Poņevazi.

Spēli labāk sāka Vācijas duets, uz latviešu vienkāršo kļūdu rēķina izvirzoties vadībā ar 7:3. Īpaši bieži uzbrukumā kļūdījās Točs, kas jau pēc pus seta lika domāt par neizbēgamu zaudējumu. Latvijas duets pieprasīja pārtraukumu pie rezultāta 4:11. Jāpiezīmē, ka līdzīga bezcerība bija vērojama pēdējā spēlē Gēteborgā, kur pirmais sets pret Turcijas duetu tika zaudēts ar 11:21..

Pēc pārtraukuma latviešiem izdevās sadeldēt deficītu līdz pieciem punktiem (8:13). Vācieši uzservēja kā pa Finsteru, tā pa Toču. Ja Finstera uzbrukuma arsenāls bija nepietiekams un pretiniekam parocīgs, spēlējot aizsardzībā, tad Točam gadījās problēmas ar serves uzņemšanu. Tādējādi Vācijas duets veica izšķirošo izrāvienu, kas ļāva iekrāt deviņu punktu pārsvaru. Seta izskaņā Finsters vēl atzīmējās ar eisu, bloku uzlika Točs, bet pēc vāciešu paņemtā pārtraukuma sets tika aizvadīts līdz likumsakarīgam gala iznākumam - 15:21.

Otro setu ar eisu sāka Finsters, bet tam sekoja Toča bloks pret Benetu Poņevazu. Latviešiem bija iespēja gūt arī trešo punktu, bet vācieši izvilka bumbu ļoti sarežģītā situācijā, raidot atpakaļ no latviešu laukuma puses. Latvijas duets gan spēja saglabāt iniciatīvu un izvirzīties vadībā ar 6:2. Pēc paņemtā pārtraukuma Vācijas duetam izdevās sadeldēt deficītu uz pusi, bet tam sekoja jauns latviešu izrāviens, kas ļāva iegūt drošu vadību (13:8). Pēc tehniskā pārtraukuma Dāvids Poņevazs sekmīgi darbojās aizsardzībā pie tīkla, sadeldējot deficītu līdz trīs punktiem (13:16). Viņš gan vēlāk kļūdījās serves uzņemšanā, kas arī izdzēsa cerības uz atspēlēšanos. Latvijas duets droši uzvarēja otro setu ar rezultātu 21:17.

Trešo setu Dāvids Poņevazs sāka ar kļūdu uzbrukumā un sliktu serves uzņemšanu. Patestēts tika arī Benets Poņevazs, kurš arī pieļāva kļūdu, latviešiem iegūstot 3:0 vadību. Vācijas duets paņēma pārtraukumu, bet pēc tā zaudēja uzreiz vēl vienu punktu. Turpinājumā vācieši nespēja saņemties, kamēr Latvijas duets droši soļoja pretī uzvarai un vietai pamatturnīrā. Nesekmīgi uzņemtas serves, Toča eiss un 12:4 uz tablo. Seta izskaņā brīnumi nenotika, Točam un Finsteram triumfējot ar 2-1 (15:21, 21:17, 15:6).

Līdz ar to Rihards Finsters un Edgars Točs iekļuvuši pamatturnīrā, kas sāksies piektdien agri no rīta pēc Latvijas laika. Interesanti, ka šis turnīrs nenotiks grupās, kā tas ierasts Pasaules tūrē, bet gan pēc izslēgšanas turnīra principa, sacenšoties 32 pāriem, un katra mača zaudētājam dodoties mājup. Latviešu pirmie pretinieki būs Kristofers Makhjū un Demiens Šūmans no Austrālijas, kuri uzskatāmi par mača favorītiem. Spēles sākums plkst. 10:00 pēc Latvijas laika 2. laukumā.

 

2017-04-20 10:50

Nākamais: Porziņģis par izlaisto "Knicks" sapulci: "Nav īstais brīdis par to runāt"