Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Pļaviņš un Točs cer, ka atvērs robežas un varēs atgriezties Latvijā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Pļaviņš un Točs cer, ka atvērs robežas un varēs atgriezties Latvijā
Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Foto: pafbet.lv

Olimpisko kvotu izcīnījušie Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs piecas nedēļas vēlas trenēties Ēģiptē, bet tad vēlētos atgriezties dzimtenē, liecina saruna ar mūsu komandas sponsoru. Tiesa, nav pārliecības, ka aprīļa beigās koronavīrusa pandēmija būs noplakusi.

Kā zināms, koronavīrusa pandēmijas dēļ Latvijā ir izsludināta ārkārtas situācija, bet 17. martā tika slēgta valsts robeža. Arī daudzās citās valstīs situācija vairāk vai mazāk līdzīga. Neilgi pirms Latvijas robežas slēgšanas Mārtiņš Pļaviņš paspēja doties uz Ēģiptes kūrortpilsētu Hurgadu, kur jau atradās viņa komandas biedrs Edgars Točs.

Edgars Točs: "Turpinām gatavoties mierīgā režīmā. Turnīri tiek atcelti viens pēc otra. Ir tāda neziņa, kad būs nākamās sacensības. No organizatoru puses olimpiāde pagaidām paliek nemainīga, tai mēģinām gatavoties saudzīgā režīmā. Svaru zāles šeit vairs nav. Pa lielam trenējamies divas reizes dienā. Ielās baigās panikas nav, jo cilvēkus mēs neredzam. Veikalos ejam iepirkties, kad citu cilvēku tur nav - rīta pusē. No savas teritorijas bez vajadzības praktiski neejam ārā.''

Mārtiņš Pļaviņš: "Noteikti pluss ir tas, ka svaigs gaiss, pieejami vitamīni augļu veidā. Un varam gatavoties. Daudz cilvēku šeit nav. Gaidām, kāda būs situācija Latvijā un kad atvērs robežas vai kaut ko tādu. Pagaidām plāns ir šeit pavadīt piecas nedēļas. Noteikti varam te būt arī ilgāk, tā nebūs problēma. Bet, protams, negribētos te sēdēt ilgi. Labāk mājās nekā šeit. Novēlam arī citiem pavadīt vairāk laika svaigā gaisā un mēģināt uzņemt vitamīnus!"

Latvijas robeža slēgta līdz 14. aprīlim, taču pastāv iespēja, ka noteikto ierobežojumu termiņš tiks pagarināts. Ēģipte patlaban noteikusi ienākošo un izejošo avioreisu aizliegumu līdz 31. martam, turklāt būtiski samazināti iekšzemes lidojumi. Koronavīrusa statistika - Ēģiptē reģistrēti 256 saslimšanas gadījumi jeb vidēji 3 uz miljonu, Latvijā ir 111 jeb 59 uz miljonu (worldometers.info/coronavirus).