Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Pļaviņš un Točs šosezon izvirzījuši mērķi iekļūt pasaules čempionāta astoņniekā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Pļaviņš un Točs šosezon izvirzījuši mērķi iekļūt pasaules čempionāta astoņniekā
Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš. Foto: FIVB

LETA. Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs kā šīs sezonas mērķi izvirzījuši iekļūšanu pasaules čempionāta astoņniekā, otrdien preses konferencē paziņoja sportisti.

Pļaviņš un Točs savus spēkus apvienoja pērn, sezonu iesākot ar uzvaru savā pirmajā kopīgajā Pasaules kausa posmā. Arī sezonas turpinājums Latvijas duetam izvērtās gana veiksmīgs.

"Šobrīd esam veikuši iesildīšanos pirms treniņnometnes Ēģiptē. Sākot ar pirmdien, strādāsim uz 110%. Galvenais starts šogad būs pasaules čempionāts. Kā mērķi esam izvirzījuši augstu - iekļūt planētas meistarsacīkšu astoņniekā, jo tas sakrīt ar Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) nosacījumiem A sastāvam," otrdien "Pafbet" atbalstīto sportistu preses konferencē stāstīja Pļaviņš.

"Dažas sacensības gada sākumā izlaižam, lai noturētu labāku reitingu uz pasaules čempionātu. Izlaidām turnīrus Hāga un Dohā. Augsts reitings mums ļautu tikt pie laba numura pasaules čempionātā," uzsvēra pieredzējušais pludmales volejbolists.

Pļaviņam/Točam pirmās sacensības šajā sezonā būs aprīļa beigās gaidāmais turnīrs Ķīnā.

"Pēc tam startēsim visos četru un piecu zvaigžņu posmos, kā arī Eiropas čempionātā. Varbūt piedalīsimies kādā no Latvijas čempionāta posmiem. Pēc sezonas vēlamies olimpiskajā reitingā būt pirmajā sešpadsmitniekā, kas mums ļautu automātiski kvalificēties olimpiskajām spēlēm. Pagājusī sezona mums bija veiksmīga, bet šogad pārējiem pāriem būs pavisam cits līmenis. Gribam šo gadu pabeigt līdzīgi kā iepriekšējo, kurā bijām septītie rangā," atzīmēja Pļaviņš.

"Svētdien dodamies uz treniņnometni Ēģiptē, kur ieliksim pamatus sezonai un olimpiskajai kvalifikācijai," piebilda Točs.

Līdz ar pērnā gada septembri pludmales volejbolistiem sākusies kvalifikācija 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

     [+] [-]

, 2019-02-12 15:49, pirms 8 mēnešiem
diezgan nereāli, bet augsti mērķi ved uz panākumiem

     [+] [-]

, 2019-02-12 16:06, pirms 8 mēnešiem
Kamēr Točs spēs demonstrēt pasaules līmeņa bloku un puslīdz stabili 'noņemsies' - prognozēju, ka pārim būs puslīdz stabils sniegums visas sezonas griezumā.

Vienlaikus prognozēju, ka lielāko daļu izšķirošo maču, kur spēles rezultāts būs atkarīgs ne vien no bloka, bet arī no taktiskajām niansēm (pretinieku izpēte, spēja pārslēgt savu spēles zīmējumu utt.) - pāris zaudēs.
Diemžēl, bet tāds nu ir trenera Samoilova rokraksts - spēj sagatavot/ielikt labu 'bāzi' saviem pāriem funkcionāli, bet nespēj veikt kvalitatīvu pretinieku skautingu, izdomāt taktiskās viltības un nodrošināt sportiskās formas virsotni svarīgākajos mačos.

Vai sezonas beigās reitingā sasniegs Olimpisko 16ieku - visdrīzākais, ka jā.