Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Latvijas dueti turnīru Budapeštā sāk ar mainīgām sekmēm

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Latvijas dueti turnīru Budapeštā sāk ar mainīgām sekmēm
Mihails Samoilovs. Foto: FIVB

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā sācies Pasaules kausa tūres vienas zvaigznes posma pamatturnīrs pludmales volejbolā. Pirmajā spēlē pie uzvaras izdevās tikt Mihailam Samoilovam un Aleksandram Solovejam, bet zaudējums Tomam Šmēdiņam un Haraldam Regžam.

Samoilovs un Solovejs pēc pārliecinošas uzvaras Ergo Open Latvijas čempionāta 5. posmā, kā solīja, devās pacīnīties par medaļām Ungārijā. Pirmajā spēlē latviešiem pretī stājās kvalifikāciju pārsvarējušie poļi Mihals Korjickis un Jaroslavs Lehs.

Jau spēles ievadā Solovejs pieļāva kļūdu uzbrukumā, latviešiem nonākot iedzinējos ar 0:2. Pēc kāda laika viņš to laboja ar lielisku servi pa Korjicki un spēli pie tīkla (5:4). Poļi uz brīdi pārņēma vadību, kad atkal blokā nospēlēja Solovejs. Samoilovs pēc paceltas bumbas aizsardzībā varēja iegūt arī divu punktu pārsvaru, bet sita autā (9:9). Situāciju ar bloku uzlaboja Solovejs, ļaujot latviešiem izvirzīties vadībā ar 11:9. Seta otrajā pusē poļi vairākkārt kļūdījās uzbrukumos, pie rezultāta 15:11 ņemot pārtraukumu. Tas sevišķi nepalīdzēja, jo kļūdas turpinājās. Tikmēr latvieši spēlēja stabili, kas ļāva uzvarēt pirmo setu ar rezultātu 21:14.

Otrā seta sākumā poļi turpināja dāvināt punktus pretiniekiem, kas Latvijas pārim ļāva izvirzīties vadībā ar 5:2 un 8:3. Tajā brīdī Polijas duets paņēma pārtraukumu, lai vēl ko sakārtotu savā spēlē. Pēc pārtraukuma Korjickim izdevās atspēlēt bumbu aizsardzībā un sadeldēt deficītu līdz trīs punktiem. Līdz seta vidum dueti punktus guva pārmaiņus, tehniskajā pārtraukumā vadībā esot latviešiem (13:8). Seta otrajā pusē poļi netika tuvāk par trīs punktiem, bet tā beigās Latvijas duets iekrāja arī sešu punktu pārsvaru, svinot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 2-0 (21:14, 21:15).

Tādējādi Samoilovs un Solovejs garantējuši vietu izslēgšanas spēlēs. Sestdien, plkst. 10:50 cīņā par uzvaru grupā latviešiem pretī stāsies Nīderlandes pludmales volejbolisti Dirks Bēle un Stefans Bormans.

Tikmēr Tomš Šmēdiņš un Haralds Regža pagājušajā nedēļas nogalē izcīnīja piekto vietu Malborkas vienas zvaigznes turnīrā. Arī Šmēdiņam un Regžam pirmajā mačā pretī stājās kvalifikāciju pārvarējušie itāļi Samuele Kotafava un Jakobs Vindišs.

Spēli labāk sāka latvieši, uzreiz arī izvirzoties vadībā ar 3:1. Iegūtais gan uzreiz tika zaudēts. Drīz vien izdevās atjaunot divu punktu vadību (7:5), bet sekoja kritums. Pāris kļūdas un tehniskajā pārtraukumā jau vajadzēja doties pie nelabvēlīga rezultāta 9:12. Seta otrajā pusē Latvijas dueta spēle neuzlabojās. Dažas nepārliecinošas darbības un jau 11:15 uz tablo. Itāļi turpināja spēlēt pārliecinoši līdz pat seta beigām, izcīnot uzvaru ar 21:17.

Otrā seta sākumā Latvijas duetam izdevās izvirzīties vadībā ar 5:3, kad sekmīgi pie tīkla nospēlēja Regža. Itāļi gan uzreiz paņēma atdoto atpakaļ. Pēc Šmēdiņa neveiksmes uzbrukumā rezultāts kļuva 6:8. Ilgi gan tas tā nepalika. Slikti uzņemta Regžas serve un jau atkal neizšķirts - 9:9. Itālijas duetam izdevās atbildēt ar eisu, bet pēc tehniskā pārtraukuma Regža raidīja bumbu autā (11:14). Arī Šmēdiņam neizdevās uzņemt pretinieku servi, ar ko arī mača liktenis bija izšķirts. Latvieši vēl paņēma pārtraukumu, bet sasparoties neizdevās. Tādējādi galā piedzīvots zaudējums ar rezultātu 0-2 (17:21, 14:21).

Lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, Šmēdiņam un Regžam nu būs jāpieveic ungāri Botonds Olā un Bence Strēli. Mačs paredzēts sestdien, plkst. 11:40.