Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Alūksnes "Ergo Open" favorīti kvalificējas svētdienas mačiem

Alūksnes "Ergo Open" favorīti kvalificējas svētdienas mačiem
"Ergo Open" plakāts
Foto: Latvijas Volejbola federācija

Alūksnē sācies Latvijas čempionāta jeb "Ergo Open" posms pludmales volejbolā. Vīriešu turnīrā labākos rezultātus uzrādīja Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, savukārt starp sievietēm izcēlās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Svētdienas godalgu mačus tiešraidē rādīs Sportacentrs.com TV.

Kā jau ziņots, šajā posmā nepiedalās Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Alise Lece/Ilze Liepiņlauska, toties ir ciemiņi no Lietuvas. Alūksne gan atrodas tuvāk Igaunijai, taču mūsu ziemeļu kaimiņi nav ieradušies. Sestdien laika apstākļi tur bija līdzīgi kā Latvijas galvaspilsētā - saulains un 19 grādi.

Alūksnes "Ergo Open" sākās jau plkst. 9.00 ar vīriešu kvalifikāciju. Pamatturnīrā vīriem bija četras grupas, katrā pa četriem duetiem. Iepriekš parādījās informācija, ka Mihails Samoilovs spēlēs kopā ar Tomu Šmēdiņu, taču šajā turnīrā Mišas pārinieks ir Kristaps Šmits, savukārt Toms tagad ir duetā ar Haraldu Regžu.

Vīriešu turnīra A grupā pārliecinoši uzvarēja Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, tikmēr B grupā labākie bija Aleksandrs Solovejs/Rihards Finsters, savukārt C grupā triumfēja lietuvieši Luks Kazdailis/Arns Rumševičus. D grupā pirmo vietu izcīnīja Haralds Regža un Toms Šmēdiņš, kuri pēdējā cīņā visai stabili apspēlēja pērnā gada U21 pasaules čempionāta bronzas medaļniekus Mihailu Samoilovu un Kristapu Šmitu - 21:15, 21:15.

Sieviešu sacensībās bija mazāk dalībnieču, sanāca tikai trīs grupas, turklāt ar "robiem". A grupā ļoti pārliecinoši uzvarēja Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, tikmēr B grupā triumfēja Marta Ozoliņa/Agnese Caica, savukārt C grupā labākās izrādījās lietuvietes Urte Andrjukaitīte un Rugile Gruzdinskaite, kuras izšķirošajā mačā pārspēja mūsu Vanesu Grosbergu un Kristīni Briedi - 21:17, 18:21, 15:11.

Vīriešu grupu uzvarētāji iekļuva svētdienas ceturtdaļfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji šodien cīnījās izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. 10. maija intriģējošākais ceturtdaļfināls varētu būt Solovejs/Finsters pret pagājušā gada U21 PČ medaļniekiem.

Sieviešu turnīra ceturtdaļfināli risinājās jau šodien un noslēdzās bez pārsteigumiem. Rītdienas pusfinālā Graudiņa/Kravčenoka spēlēs pret lietuvietēm Andrjukaitīti un Gruzdinskaiti, bet Ozoliņa/Caica eksaminēs Grosbergu un Briedi.

"Ergo Open" Latvijas čempionāta posmi

LaiksVieta (statuss)Dzimums
2.-3.jūnijsVentspilsVīrieši
9.-10.jūnijsAlūksneSievietes un vīrieši
14.-16.jūnijsSaulkrastiVīrieši
29.jūnijs-1.jūlijsJūrmalaSievietes un vīrieši
14.-15.jūlijsCēsisVīrieši
3.-5.augustsJūrmala (fināls)Sievietes un vīrieši
23.-25. augustsVentspils (EEVZA)Sievietes un vīrieši

Svētdienas godalgu mačus tiešraidē rādīs Sportacentrs.com TV.

Izmantotie resursi:
Vīrieši - volejbols.lv
Sievietes - volejbols.lv