Graudiņa un Kravčenoka netiek uz Šveici, sāks ar turnīru Ukrainā

Graudiņa un Kravčenoka netiek uz Šveici, sāks ar turnīru Ukrainā

Maija sākumā Jūrmalā ir auksts
Foto: Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka beachvolleyball team Latvia

Pērnā gada U22 Eiropas čempiones pludmales volejbolā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka jauno sezonu sāks ar Austrumeiropas Zonālās volejbola asociācijas (EEVZA) pirmo posmu. 19.-21. maijā tas notiks Ukrainas ciematā Koropovo, kas atrodas starp Harkovu un Donbasu.

Sākotnēji izskatījās, ka jaunā sezona tiks sākta ar debiju Pasaules tūrē, 23.-28. maijā startējot četru zvaigžņu posmā Šveices pilsētā Lucernā, taču turnīra organizatoru problēmu dēļ šis pasākums pārcelts uz vēlāku laiku. Šāda pavērsiena rezultātā mūsu dāmas sāks ar krietni pieticīgāku turnīru Ukrainā.

EEVZA pirmajā posmā pieteikti 25 dueti, tostarp viens no Latvijas. CEV rangā visaugstāk kotējas ukrainietes Inna Mahno / Irina Mahno (#65), seko lietuvietes Ieva Dumbauskaite / Monika Povilaitīte (#89) un Urte Andrjukaitīte / Irina Zobņina (#92), savukārt Tīna Graudiņa / Anastasija Kravčenoka kotējas 102. pozīcijā. EEVZA posmos Krievijas sportistes parasti figurē lielā skaitā, bet šoreiz nav pieteikušās (varbūt tāpēc, ka Koropovo atrodas netālu no Donbasa). CEV rangā mūsu spēlētājām tagad ir reāla iespēja izvirzīties vadībā starp Baltijas duetiem.

Koropovo pludmales volejbola laukums
-
Foto: eevza.eu

Iepriekšējā sezona Graudiņai un Kravčenokai izvērtās ļoti veiksmīga. Kā jau ziņots, augustā tika izcīnīts U22 EČ zelts - līdz pusfinālam mūsējās nebija zaudējušas nevienā setā, savukārt pusfinālā izslēgšanas spēļu jaunākās dalībnieces salauza vācietes (19:21, 26:24, 15:12), bet finālā tika galā ar polietēm (16:21, 21:15, 15:9). Jūrmalas "Masters" turnīrā Latvijas duets pērn izcīnīja augsto piekto vietu. 2017. gada U22 Eiropas čempionāts notiks 15.-18. jūnijā Austrijā.

Graudiņas un Kravčenokas debija Pasaules tūrē tagad nozīmēta Krievijas galvaspilsētā Maskavā, kur 31. maijā sāksies triju zvaigžņu posms. Sieviešu ieskaitē tur gatavojas startēt arī mūsu pludmales volejbolistes Marta Ozoliņa un Alise Lece, savukārt vīriešu turnīram pieteikti trīs dueti - pasaules ranga līderi Aleksandrs Samoilovs / Jānis Šmēdiņš, kā arī Mārtiņš Pļaviņš / Haralds Regža un Edgars Točs / Rihards Finsters.

Atgādinām, ka Eiropas čempionāta finālsacensības 16.-20. augustā risināsies Jūrmalā.

Izmantotie resursi:
worldtour.2017.fivb.com
eevza.eu
cev.lu

  +2 [+] [-]

, 2017-05-09 15:07, pirms gada
Jāvinnē, citu variantu nav!

  +1 [+] [-]

, 2017-05-09 15:14, pirms gada
v-bols rakstīja: Jāvinnē, citu variantu nav!
Grupā domāju stabili 2-0, bet tālāk tad redzēs...
Nez, vai latvietēm kādreiz ir bijusi medaļa EEVZĀ, pēdējos gados nav.

  +1 [+] [-]

, 2017-05-09 21:03, pirms gada
Koropovo šodien +16 grādi
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

Tev jābūt autorizētam,