Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Graudiņa/Kravčenoka priecājas par Pļaviņa un Toča panākumu Hāgā

Graudiņa/Kravčenoka priecājas par Pļaviņa un Toča panākumu Hāgā
Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa televīzijā
Foto: LTV1 / instagram.com/graudinatina

Pērnā gada Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvējas, pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka pirmdien viesojās LTV1 raidījumā "Sporta Studija". Mūsu spēlētājas atklāja, ka aizvadītajā Pasaules tūres turnīrā guvušas pārliecību par saviem spēkiem.

Anastasija nebija "īpaši priecīga", kad Tīna izlēma doties studēt un spēlēt uz ASV, atklāj Graudiņa. Kravčenoka saprot, ka tā ir Tīnas dzīve, taču ļoti vēlas trenēties kopā. Ziemas brīvlaikā tagad ir iespēja aizvadīt divus kopīgus turnīrus Eiropā.

Dienvidkalifornijas Universitātes (USC) galvenā trenere [Anna Collier] mazliet varētu tikt pielīdzināta trenerim Aigaram Birzulim. "Katru dienu četras stundas ir rezervētas treniņiem, ar mūsu komandu strādā neskaitāmi daudz cilvēku, studijas pakārtotas treniņiem," atklāj politikas zinātnes studente Tīna Graudiņa, kurai vēl ir iespēja izvēlēties citu studiju jomu. Anastasija Kravčenoka tikmēr Daugavpils Universitātē mācās par sporta skolotāju.

Anastasijas tēvs strādā par ugunsdzēsēju. Raidījumā tika demonstrēts video par USC komandas ugunsdzēšanas pasākumu, un Tīna norādīja uz labāko meiteni [Joy Dennis]. Salīdzinot ar USC klasiskā volejbola vienību, pludmales volejbola komanda esot ļoti draudzīga.

Ja Graudiņa un Kravčenoka spēlētu pret NCAA pludmales volejbolistēm, viņām būtu varianti? "Domāju, ka nebūtu, nopietni. Tur nav zems līmenis, bet ir cits stils, arī bumba savādāka. Mums ar Nastju jau ir visas tās izspēles," norāda Tīna, kurai piebilst Anastasija: "Viņas mācās universitātē un paralēli sporto labā līmenī. Bet mēs tēmējam uz augsto sasniegumu sportu."

Amerikā var spēlēt pludmales volejbolu, studēt un saņemt stipendiju, ja esi amatieris. Ja sacensībās nopelna vairāk nekā bijuši izdevumi, tad tad šī peļņa paliek turnīra organizatoriem. Arī nedrīkst reklamēt sponsorus, taču drīkst saņemt atbalstu no Latvijas Olimpiskās vienības.

Mūsu dāmas ir ļoti priecīgas par vīriešu panākumu Hāgas četru zvaigžņu turnīrā - Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs izcīnīja pirmo vietu. Mārtiņš esot palīdzējis ar padomu un iesildīšanās laikā. "Bija spēle vienā un tajā pašā laikā, bet viņš atnāca uz mūsu laukumu paservēt, lai mēs labāk iesildītos. Teicām, lai iet uz savu laukumu, jo viņam taču jāspēlē! Bet viņš atbildēja, ka viņam piecas minūtes ir brīvas," atklāj Graudiņa.

Graudiņa/Kravčenoka pirmoreiz spēlēja Pasaules tūres četru zvaigžņu pamatturnīrā un Hāgā ieguva 17. vietu. Vai varētu cīnīties arī par medaļām? "Ar šo turnīru un vispār ar mūsu spēli esmu sajutusi, ka tas nav tik nesasniedzami. Sieviešu volejbols tomēr ir mazliet neprognozējamāks. Jaunām meitenēm uzvarēt topkomadu nav tik neiespējami kā vīriešiem," saka Tīna. Tāpat arī Anastasija guvusi pārliecību par saviem spēkiem.

Nākamais starts būs 11.-14. janvāra "European Masters" turnīrā Čehijā. Pēc tam Tīna lidos uz Ameriku, bet Anastasija dosies trenēties uz Ēģipti pie trenera Genādija Samoilova. "18. janvārī man ir biļete tikai turp. Nezinu, kad atgriezīšos Latvijā," atzīst daugavpiliete. Pēc tam nākamais kopīgais turnīrs ieplānots maijā.


Izmantotie resursi:
LTV1 raidījums "Sporta Studija"

  +2 [+] [-]

, 2018-01-09 16:46, pirms 11 mēnešiem
ooooooooooo, oriģinālvaloda personvārdiem! Respect, mans mīļākais autors!

  +2 [+] [-]

, 2018-01-09 16:52, pirms 11 mēnešiem
Sporta studijas video - https://www.youtube.com/watch?v=8GF...

  +1 [+] [-]

, 2018-01-09 17:12, pirms 11 mēnešiem
Noskatījos jau vakar - bija interesanti.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-01-09 17:53, pirms 11 mēnešiem
Kā Tev iet, Bērziņ? rakstīja: ooooooooooo, oriģinālvaloda personvārdiem! Respect, mans mīļākais autors!
RESPEKTS. Ir tiem iesācējiem, ko pamācīies, kā īsti profesionāļi raksta!