Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Točs: "Bija arī grūti brīži, taču tos ļoti ātri pārvarējām"

Točs: "Bija arī grūti brīži, taču tos ļoti ātri pārvarējām"
Edgars Točs
Foto: FIVB

“Ir lietas, pie kurām jāstrādā, taču šis turnīrs ļauj domāt, ka mums ir iespējas,” pēc atgriešanās no Hāgas, kur kopā ar Mārtiņu Pļaviņu tika izcīnītas zelta godalgas Pasaules kausa četru zvaigžņu turnīrā, sarunā ar portālu Sporacentrs.com teic pludmales volejbolists Edgars Točs.

Jau vēstīts, ka savu pirmo kopīgo turnīru pagājušajā nedēļā lieliski aizvadījuši Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Latvieši Pasaules kausa tūres Hāgas četru zvaigžņu turnīrā izcīnīja zelta medaļas, tādejādi iegūstot ļoti svarīgus reitinga punktus, kas komandai būs ļoti noderīgi sezonas turpinājumā.

“Bija arī grūti brīži, bet prieks, ka tos ļoti ātri pārvarējām. Centāmies ieturēt mieru gan laukumā, gan arī ārpus tā. Centāmies pieturēties pie vienāda dienas ritma. Laukumā stresa situāciju nebija daudz, taču arī retās pāravarējām veiksmīgi. Skaidrs, ka bija nesaprašanās, jo viens otru vēl nejūtam, kombināciju nebija, mana piespēle staigāja kā vējš Liepājā… Ir lietas, pie kurām jāstrādā, taču šis turnīrs ļauj domāt, ka mums ir iespējas. Taktiski Hāgā spēlējām vienkārši, bet disciplinēti – es turēju līniju, Mārtiņš centās celt aizsardzībā,” pēc atgriešanās mājās teica Edgars Točs.

Turnīrā Hāgā tika testēts jauns punkts pludmales volejbola noteikumos: pēc pieskāriena blokā, komandai, kas aizsargājas ir tiesības vēl uz trim pieskārieniem (līdzīgi kā tas ir klasiskajā volejbolā – autors). Lai gan šis noteikumu punkts, visticamāk, netiks atstāts spēkā, Edgars atzīst, ka viņam nebūtu pretenziju, ja šīs punkts tiktu mainīts. “Man patīk! Man ir augsts bloks, kas pie šī noteikumu punkta izmaiņas ir mana priekšrocība. Spēlētājiem ar ne tik augstu bloku priekšrocības šādās reizēs ir mazākas. Zinu arī, ka starp spēlētājiem tika veikta aptauja, taču tās rezultātus nezinu,” stāsta Edgars, kuram izcīnītā medaļa Hāgā ir pirmā Pasaules kausa posmos.

Jau trešdien jaunizveidotais duets dosies uz CEV Masters sērijas turnīru Čehijā, bet janvāra otrajā pusē pārcelsies uz Ēģipti, kur paredzēta mēnesi ilga treniņnometne Genādija Samoilova vadībā. “Ar Genādiju jau runājām, ka būs jāstrādā pie skrējiena pēc grūtajām bumbām, noteikti arī citām lietām. Ja nestrādāšu, dabūšu ar čību... to zinu (smiekli). Aptuveni stādos priekšā, kādi būs treniņi, apzinos, ka nebūs viegli, taču strādāšu, lai kļūtu tikai labāks,” teic Točs.

Edgars ikdienā līdz šim trenēja amatierus un jauniešus Pludmales sporta centrā “Brazīlija”, taču nu uzsvaru grasās likt uz spēlēšanu un sevis pilnveidošanu: “Vairākus gadus esmu uz to gājis, vienmēr gribējis trenēties maksimāli profesionāli. Nu būs iespēja!”

     [+] [-]

, 2018-01-08 17:58, pirms 11 mēnešiem
Prieks ka pēc šādas uzvaras māk paskatīties uz visu ļoti kritiski un redz lietas ko uzlabot. Nevis deguns mākoņos.
Domājams arī trenera pieredze te dod savu artavu.

     [+] [-]

, 2018-01-08 18:21, pirms 11 mēnešiem
Autora šedevri-tādejādi; Centāmies pieturēties pie vienāda dienas ritmu; stresa situāciju nebija daudz, taču arī retās pāravarējām veiksmīgi.
Domāju, ka auotram( ) būtu atkārtoti jāmēģina pabeigt latviešu valodas priekšmetu vidusskolā!!!!