Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Saeima varētu atbalstīt finansējuma piešķiršanu Pasaules tūrei Jūrmalā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Saeima varētu atbalstīt finansējuma piešķiršanu Pasaules tūrei Jūrmalā
Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. Foto: fivb.com

Šorīt notika Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē, kur tika pausts konceptuāls atbalsts pludmales volejbola Pasaules tūres trīs zvaigžņu posma rīkošanai Jūrmalā, informē preses dienests.

Sporta apakškomisijas deputāti tikās ar Latvijas Volejbola federācijas valdes locekli Andri Blaku, kurš aicināja komisiju atbalstīt federācijas ieceri Jūrmalā rīkot Pasaules tūres posmu, uzsverot, ka pludmales volejbols ir viena no mūsu valsts perspektīvākajām vizītkartēm.

Andris Blaka skaidroja, ka posma rīkošanai augusta beigās ir nepieciešams valsts finansiāls atbalsts 150 000 eiro apjomā, akcentējot, ka lielāko daļu no nepieciešamā 520 000 eiro lielā finansējuma veido Jūrmalas domes un Starptautiskās Volejbola federācijas atbalsts.

Paužot konceptuālu atbalstu sacensību rīkošanai, pozīcijas deputāts Sandis Riekstiņš norādīja, ka valstij ir jānosaka vienoti un skaidri kritēriji, pēc kuriem tiek piešķirts valsts finansējums sportam un sporta pasākumu organizēšanai. "Situācija, kad katra sporta veida atbildīgās institūcijas meklē savu ceļu, kā saņemt valsts līdzfinansējumu, nav pareiza. Arī pašas federācijas ir paudušas viedokli, ka labāk šī summa ir mazāka, bet garantēta katru gadu."

Sandis Riekstiņš (facebook.com): "Nesaprotu (vai saprotu), kā līdz šim tika dalīta valsts nauda sporta pasākumiem. Pēc kādiem kritērijiem? Labāks draugs, lielāks lobijs, smukākas acis? Vecā shēma vairs nedarbosies, laiks saprast. Volejbols ir labais piemērs, kā lielāko daļu līdzekļu piesaistīt pašiem, tāpēc paudām atbalstu."

Kā zināms, ja Saeimas komisija vienojas par konceptuālu atbalstu, tad Saeimas balsojums parasti ir pozitīvs.

Tiek plānots, ka šis turnīrs Jūrmalā notiks augusta pēdējā nedēļā, savukārt septembra pirmajā dekādē Itālijas galvaspilsētā Romā risināsies Pasaules tūres sezonas noslēdzošais posms.

Atgādinām, ka iepriekšējos piecos gados Jūrmalā notika augsta līmeņa starptautiskas sacensības pludmales volejbolā. Šogad tika mērķēts uz triju vai četru zvaigžņu Pasaules tūres posmu, taču šis jautājums kādu laiku bija iestrēdzis. Pēdējā laikā lietas virzījās uz priekšu raitāk, vēl tikai jātiek pie valsts līdzfinansējuma 150 000 eiro apmērā.

Augsta līmeņa pludmales volejbols Jūrmalā

GadsSacensībasLatvijas labākie sasniegumi
2019FIVB Pasaules tūres 3* posms (?)
2018U22 Eiropas čempionātsSamoilovs/Šmits (1.) ' Graudiņa/Kravčenoka (2.)
2017Eiropas čempionātsSamoilovs/Šmēdiņš (2.) ' Pļaviņš/Regža (5.) ' Graudiņa/Kravčenoka (5.)
2016"European Masters" posmsSamoilovs/Šmēdiņš (1.) ' Pļaviņš/Regža (3.) ' Graudiņa/Kravčenoka (5.)
2015"European Masters" vīriešiemSamoilovs/Šmēdiņš (3.) ' Pļaviņš/Egleskalns (5.) ' Sorokins/Solovejs (5.)
2014"Satellite" posms vīriešiemSamoilovs/Šmēdiņš (1.) ' Regža/Āboliņš (2.)

Izmantotie resursi:
saeima.lv
fivb.org
cev.eu

  +1 [+] [-]

, 2019-05-07 15:57, pirms pusgada
Super ziņā, 3* turnīrs jau ir kaut kas, varētu sagaidīt arī labus spēlētājus

     [+] [-]

, 2019-05-07 17:19, pirms pusgada
Da nu nafig tādu 3*, tad jau labāk tikt pie cev posma, jo pa lielam ne ar ko neatšķirtos, vien izmaksas mazākas.

     [+] [-]

, 2019-05-07 17:20, pirms pusgada
Daži otrās šķiras, bet pārsvarā 3.šķiras pāri sabrauktu, kamēr lielajiem pauze starp vērtīgajiem turnīruem.