Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Pļaviņš un Točs: "Doma laukums ir skaistākā vieta, kur spēlēts"

Ints Megnis
Ints Megnis

Pļaviņš un Točs: "Doma laukums ir skaistākā vieta, kur spēlēts"
Latvijas kausa pludmales volejbolā medaļnieki
Foto: facebook.com/osandsriga

Doma laukums Rīgas sirdī ir līdz šim skaistākā vieta, kur Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs spēlējuši, pēc Latvijas kausa sacensībām, kas noslēdzās sestdien, atzina to uzvarētāji.

Viens no šī gada pasaules labākajiem pludmales volejbola duetiem Pļaviņš un Točs sestdien Doma laukumā triumfēja Latvijas kausa turnīrā, finālā ar 2-1 (14:21, 21:11, 15:8) pārspējot Aleksandru Samoilovu un šveicieti Mirko Gersonu.

"Pirmajā dienā nebija tik labi laikapstākļi, bet tāpat tribīnes bija pilnas, visiem sēžot lietussargos, lietusmēteļos. Viss turpinājās sestdien, kad nedrīkstējām pievilt daudzos fanus. Naktī bija fantastiska atmosfēra, gandrīz kā "Staro Rīga". Ieguvām unikālas sajūtas, nekur citur šādā vietā nav spēlēts. Šis ir fantastisks ieguldījums pludmales volejbola popularizēšanā," pēc sacensībām žurnālistiem teica Točs.

Nosaucot līdz šim skaistākās vietas, kur viņi spēlējuši, Pļaviņš minēja 2012. gada olimpisko turnīru, kas notika Londonas centrā, bet Točs atklāja, ka savulaik spēlējis uz peldoša kuģa. "Tomēr šeit ir daudz skaistāk. Doma baznīca, viss vienkārši perfekti," teica Točs.

"Liels pluss, ka spēles vienmēr būs interesantas - šeit no visām pusēm ir ēkas un nebūs liels vējš. Līdz ar to spēles būs kvalitatīvas. Vieta ir perfekta," stāstīja Pļaviņš, paužot, ka viņi pirms Rīgas pludmales volejbola nedēļas sajutuši ļoti lielu ažiotāžu. "Nākamgad vienīgi vajag lielākas tribīnes, jo informācija par šo nedēļu izplatījās unikāli ātri."

Aizvadītajā finālspēlē pirmo setu Samoilovs ar Gersonu aizvadīja ļoti labi, šveicietim perfekti servējot, bet pēc tam jau iniciatīvu pārņēma Pļaviņš ar Toču. "Pirmos setus daudz esam dabūjuši iekšā. Ļoti reti, kad kāds spēlētājs tāda līmeņa servi var turēt visu spēli. Parasti viņš vai nu nogurst, vai tieši jāspēlē pa otru, lai viņš atdziest un pazaudē sajūtu. Pārgājām uz Sašu, Gersons atdzisa un pēc tam viņi vairs nevienu punktu ar servi neizcīnīja," stāstīja Pļaviņš.

"Pēc pirmā seta sākām spēlēt savu spēli. Sākumā mēs daudz kļūdījāmies, bet tad iegājām ritmā. Viņi sākumā pārsteidza ar labu servi, arī uzbrukumā visu nokārtoja. Neko nevaram sev pārmest, viņi pirmo setu nospēlēja ļoti labā līmenī - neko nedomāja, vienkārši gāja un šķaidīja. Kad parādījās domāšana, radās arī kļūdas. Sākumā mums nebija variantu," stāstīja Pļaviņš, sakot, ka viņiem bezvēja apstākļi Doma laukumā bijuši parocīgi. "Tad nevajag tik lielu meistarību saspēlē, piemēram, cēlienā, jo mums vēl ir daudz pie kā strādāt. Tieši mums šādi apstākļi bija ļoti labi."

Tāpat sportisti atzina, ka varēts just, ka Samoilovam blakus nav ierastā pārinieka Jāņa Šmēdiņa, jo saspēle pludmales volejbolā ir ļoti svarīga. "Sašam visu laiku bija jāsēž blokā un tāpēc viņš varbūt vairāk nogura. Tāpat Gersons nesita otros sitienus, bet Jānis ļoti palīdz ar tiem otrajiem. Mums, sākot no otrā seta, bija vairāk iespēju sakārtot bloku un aizsardzību, Sašam parādījās kļūdas, mēs ieguvām papildus pārliecību un viss notika."

Aleksandrs Samoilovs spēlēja pārī ar Gersonu, jo viņa ierastais partneris Jānis Šmēdiņš nesen guva pleca traumu, krītot no velosipēda. Līdz ar to turpinājumā Samoilovs apvienosies ar Pļaviņu, abiem Latvijas veterāniem jau šīs nedēļas vidū dodoties uz komercsacensībām "King of the Court", kuru ietvaros septembrī būs četri turnīri - pa vienam Nīderlandē un Beļģijā, bet divi ASV. Točs šajā laikā strādās individuāli, cenšoties uzlabot savus trūkumus.

"Mūsu pāri saistībā ar "King of the Court" turnīru apdalīja, bijām domājuši, ka sezonas laikā uzaicinās. Jā, uzaicināja, bet tad, kad daudzi atteikušies vai traumējušies," saka Točs, atzīstot, ka viņš saņēmis piedāvājumu šajā turnīrā piedalīties ar kādu Brazīlijas pludmales volejbolistu, tomēr atteicies. "Man jāpilnveido pašam sevi, tāpēc labāk palikšu pie trenera. Fiziski arī nedaudz jāpieliek, jāuzkrāj muskuļu masa, tomēr arī nedrīkst ieiet pārāk dziļā bedrē."

Pēc "King of the Court" septembra beigās un oktobrī notiks divi turnīri Ķīnā un viens ASV, kur pludmales volejbolisti jau sāks krāt 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas punktus. Tāpat no septembra beigām līdz decembrim ASV tiks izspēlēti četri turnīri jaundibinātā P1440 līgā.

"Mums ir uzaicinājums uz P1440, bet pateicu, ka nedaudz apdomāsimies, skatīsimies kādā formā būsim. Tomēr esam ieinteresējuši ASV publiku. Sākot ar nākamo gadu mums būs ne tikai Pasaules kausi, bet arī šova turnīri," stāsta Pļaviņš.

"Sezona šogad ir nereāli gara. Pērn visi sūdzējās, ka nevar nopelnīt, šogad sezona ir pārpildīta. Sākumā nospēlējām labi, bet pēc tam vajadzēja vairāk piedomāt pie fiziskās sagatavotības," saka Točs, atzīstot, ka šosezon sākumā pārim bijis jābrauc uz visiem turnīriem, lai tikai vāktu ranga punktus.

Pļaviņš pēc tam, kad 2012. gada beigās pārtrauca sadarbību ar Jāni Šmēdiņu, daudzus gadus nespēja atrast pārinieku, ar kuru atgrieztos elitē. Šogad viņam tas beidzot izdevies pārī ar Toču, kurš pirms tam ilgstoši spēlēja kopā ar Rihardu Finsteru. Pļaviņš un Točs pirmajos trijos kopējos turnīros šosezon kāpa uz goda pjedestāla. No apakšgrupas visas sezonas laikā viņi nespēja izkļūt tikai vienā turnīrā, bet labāko sešpadsmitniekā, kas parasti ir "play-off" pirmās kārtas pārvarēšana, netika vien trīs reizes.

"Edgars ir fiziski spēcīgs, viņam pāri neviens nesit. Viņš man iedod laiku aizskriet pakaļ, vai pats pieķer un nobloķē. Galvenais, viņam nevajag domāt, jo tad rodas kļūdas. Tomēr fiziskais spēks ir ļoti liels pluss," pārinieku raksturoja Pļaviņš.