Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Lece/Liepiņlauska zaudē pirmajā kopīgajā PK pamatturnīra spēlē

Lece/Liepiņlauska zaudē pirmajā kopīgajā PK pamatturnīra spēlē
Alise Lece (no labās) un Ilze Liepiņlauska trešdien pēc kvalificēšanās Mersinas pamatturnīram

Latvijas pludmales volejbolistes Alise Lece un Ilze Liepiņlauska ceturtdienas rītā Turcijas pilsētā Mersinā zaudēja Pasaules kausa triju zvaigžņu posma pamatturnīra pirmajā mačā, turklāt tā viņām bija pirmā kopīgā spēle šādā līmenī. Trešdien kopā dažādos Pasaules kausa turnīros laukumos izies pieci Latvijas pāri.

Nedēļu no Latvijas pludmales volejbolistiem visātrāk iesāka tieši Lece un Liepiņlauska, kuras jau trešdien Mersinā guva divas uzvaras kvalifikācijā. Viņas iepriekš šogad bija startējušas sniega volejbolā, bet pludmales volejbolā šīs sportistēm ir pirmās kopējās sacensības. Ja trešdien viņas guva pirmo uzvaru, ceturtdien arī tika piedzīvota pirmā neveiksme, ar 0-2 (16:21, 15:21) piekāpjoties ķīnietēm Faņai Vanai un Sinjdzji Sja.

Ķīnas sportistes ir vienas no Mersinas turnīra favorītēm. Viņas šosezon jau guvušas devītās vietas četru un piecu zvaigžņu etapos, bet divu zvaigžņu turnīrā Sidnejā sportistes pērn izcīnīja otro vietu. Tikmēr Lece iepriekš Pasaules kausa pamatturnīros trīs reizes spēlējusi duetā ar Martu Ozoliņu, kamēr Liepiņlauska 26 gadu vecumā piedzīvo debiju šādā līmenī.

Zaudējums pirmajā mačā nozīmē, ka vēlāk ceturtdien Lecei un Liepiņlauskai būs jāspēlē ar taizemietēm Varapatcornu Radarongu un Tanartu Udomčavi, kuras arī sacensības sāka ar neveiksmi. Ja tajā spēlē izdosies gūt panākumu, viņas iekļūs izslēgšanas turnīrā, bet citādāk nāksies noslēgt sacensības.

Tikmēr vīru turnīrā Latviju pārstāvēs Haralda Regžas/Kristapa Šmita un Aleksandra Soloveja dueti, kuri abi uzreiz kvaificējušies pamatturnīram. Savukārt ASV ceturtdien dalību četru zvaigžņu sacensībās sāks Latvijas vadošie dueti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Viņiem pirmās spēles paredzētas vien neilgi pirms pusnakts pēc Latvijas laika.