Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Caica/Ozoliņa un M.Samoilovs ar lietuvieti uzvar vējainā LČ posmā

Ints Megnis
Ints Megnis

Caica/Ozoliņa un M.Samoilovs ar lietuvieti uzvar vējainā LČ posmā
"Ergo Open" posma medaļnieki
Foto: Latvijas Volejbola federācija

Par Latvijas čempionāta volejbolā jeb "Ergo Open" posma uzvarētājiem svētdien ļoti vējainos laikapstākļos kļuva Agnese Caica un Marta Ozoliņa, kā arī Mihails Samoilovs ar lietuvieti Gilberti Kerpi.

Posms sestdien sākās Jūrmalā, bet svētdienas rītā tika lemts, ka izšķirošos mačus vējaino laikapstākļu dēļ no pludmales pārcels uz "Beach Box" pludmales stadionu Rīgā. Dažu spēcīgāko pāru iztrūkums vīriešiem veicināja negaidītus rezultātus.

Pirmajā dienā visinteresantāk gāja A grupā, kura pretendēja uz spēcīgākās titulu šajā turnīrā. No tās pēdējā spēlē izkļuva "tumšie zirdziņi" no Sanktpēterburgas Grigorijs Gončarovs un Aleksejs Arhipovs. Astotdaļfinālā viņus tikai trijos setos apstādināja turnīra otrais duets Arnis Reliņš un Matīss Gabdulļins - 2-1 (17, -15, 15). Savukārt cīņā par spēcīgākā A grupas pāra godu galvenie turnīra favorīti Toms Šmēdiņš un Haralds Regža ar 1-2 (15, -19, -11) piekāpās pirms turnīra izveidotajam internacionālajam duetam Mihails Samoilovs (Latvija)/Gilberts Kerpe (Lietuva). Visbeidzot vēl vienu nosacītu pārsteigumu sestdien astotdaļfinālā sagādāja ar desmito numuru izliktie Sandris Kalniņš un Kārlis Rutmanis, kas ar 2-1 (15, -15, 12) pieveica Raimondu Vilmani un Kasparu Salmiņu.

Ceturtdaļfināli jau vairs nenoritēja Jūrmalā, kur bija ieskrējies vējš, svētdienas sacensības pārceļot uz “Beach Box” pludmales volejbola āra laukumiem Rīgā, kur gan nepūta mazāk.

Interesantākajā cīņā ceturtdaļfinālā Reliņš/Gabdulļins ar 2-1 (13, -16, 18) pieveica Kristapu Šmitu un Aleksandru Nasonovu, taču garākā un aizraujošākā cīņa uzvarētājiem vēl bija priekšā mačā par trešo vietu. Tajā viņi ar 1-2 (-34, 11, -13) atzina kvalifikāciju pārvarējušo Sandra Andrejeva un Mārtiņa Daubura pārākumu.

Līdz finālam aizkļuva Šmēdiņš/Regža, kas pusfinālā ar 2-0 (13, 18) apspēlēja Reliņu un Gabdulļinu, un Samoilovs/Kerpe, kas ar 2-0 (15, 11) viegli pieveica Dauburu un Andrejevu. Fināls nedaudzo skatītāju cerības neattaisnoja, jo pārāk viegli uzvarēja Samoilovs ar Kerpi, kuri pirmoreiz spēlēja kopā - 2-0 (16, 18).

"No 18 gadu vecuma spēlēju "Ergo Open", un augstāk par piekto vietu neesmu bijis. Šoreiz uzvarējām, kaut arī triju labāko pāru nebija. Kerpe nevarēja atrast pārinieku, gribēja spēlēt ar mani, uzrakstīja man, un tā aizvadījām kopīgu turnīru. Kristaps Šmits šoreiz spēlēja ar Aleksandru Nasonovu, kurš divus gadus pludmales volejbolu gandrīz nav spēlējis un kuram arī vajadzēja ar kādu uzspēlēt," paudis jaunākais no Samoiloviem, sakot, ka labprāt spēlē vējainos apstākļos.

Sievietes grupu turnīrā iztika bez lieliem pārsteigumiem. Astotdaļfinālā nedaudz negaidīta bija Igaunijas dueta Helēna Hollasa/Līsa Sometsa pārliecinošā 2-0 (7, 13) uzvara pār Elzu Smilškalni un Petru Ņečiporuku (10.), kā arī Rūtas Ozoliņas un Kristas Paegles sīvā pretošanās Līvai Solai un Sallijai Arhipovai, kura aizstāja posmam pieteikto Kristīni Dzierkali, - 1-2 (14, -17, -13).

Ceturtdaļfināli aizritēja ar vienas puses ievērojamu pārsvaru, Kristīnei Briedei un Vanesai Grosbergai atkārtoti apliecinot teicamo sportisko formu un sagraujot Solu/Arhipovu ar 2-0 (17, 12). Arī pusfinālā Vanesa ar Kristīni 1. setā vienos vārtos apspēlēja turnīra galvenās favorītes Agnesi Caicu un Martu Ozoliņu, kuras vairāk vaļības gan neatļāvās, uzvarot ar 2-1 (-12, 13, 9). Otrā pusfinālā ar otro numuru izliktās Alise Lece un Ilze Liepiņlauska atzina Lietuvas dueta Vītene Vitkauskaite/Ieva Dumbauskaite pārākumu ar 1-2 (17, -15, -13).

Mačā par trešo vietu Briedi un Grosbergu apturēja Lece ar Liepiņlausku - 2-0 (12, 19), bet finālā Caica un Ozoliņa tomēr atspēlējās Dumbaiskaitei un Vitkauskaitei pēc pirmā zaudētā seta – 2-1 (-24, 19, 12).

"Man kā spēlētājai, pa kuru servēja, vairāk bija jāņem vērā vēja iegribas," pēc mača teica Agnese Caica. "Bija jāpiespiež sevi visu laiku domāt ar galvu, kā vējš varētu ietekmēt manas darbības. Gribēju, lai Martai ir eiss, jo tad man būtu mazāk darba. Smiltis visu laiku pūta acīs, un katra atelpa bija patīkama."

Ļoti labi pēc uzvaras jutās arī Marta Ozoliņa, pateicoties kuras servēm, tika iegūti "liekie" punkti: "Kad pūš šāds nenormāls vējš, nevar spēlēt standartā. Ir jādomā un jāpielāgojas. Izmantoju vēju, arī servējot. Vienā epizodē sanāca komiski. Kamēr servēju, pūta vējš. Pretinieces paņēma pārtraukumu, tad vējš noklusa, bet, kad nācām laukumā, atkal sāka pūst vējš."

Šosezon Latvijas čempionātā pludmales volejbolisti sacenšas sešos posmos un finālā. Nākamais sacensību posms notiks 14. un 15. jūlijā Cēsīs, un tajā sacentīsies tikai vīriešu dueti. Pēc tam skatītāji Latvijas čempionāta posmu vīriešu un sieviešu duetiem vēl varēs vērot čempionāta finālā no 3. līdz 5. augustam Jūrmalas pludmales centrā, kur nedēļu pirms “Ergo Open” fināla norisināsies arī Eiropas U22 čempionāts, un Ventspilī, kas vienlaicīgi būs arī EEVZA posms.

Izmantotie resursi:
https://volejbols.lv/klasiskais-vol...

     [+] [-]

, 2018-07-02 22:11, pirms 9 mēnešiem
Meklējat puisi!
Es esmu Eva, es esmu 21, jautrs, slaids un nav pieticīgs vispār))
Foto un tālruņa numurs anketā >>> sisisa.tk