Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617), Fid:2889, Did:0, useCase: 0

CAS diskvalificē Krievijas bobslejisti un anulē viņas rezultātu Phjončhanas spēlēs

Rolands Eliņš

CAS diskvalificē Krievijas bobslejisti un anulē viņas rezultātu Phjončhanas spēlēs
Nadežda Sergejeva
Foto: Reuters/Scanpix
Phjončhana 2018, Phjončhana - Bobslejs (Sievietes) 3. un 4. brauciens
1. Mariama Jamanka 3:22.45  

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) paziņojusi, ka uz izmeklēšanas laiku diskvalificēta Phjončhanas olimpiskajās spēlēs 12. vietu bobsleja sacensībās ieguvusī Nadežda Sergejeva, kura atzinusies aizliegto vielu lietošanā.

Vakar tika paziņots, ka 30 gadus vecā Nadežda Sergejeva pieķerta aizliegto vielu izmantošanā. Par to liecināja viņas 18. februārī ņemtās analīzes, kurās konstatētas trimetazidīna pēdas. Šis preparāts tiek izmantots sirds slimību ārstēšanā, taču reizē arī ir iekļauts WADA aizliegto vielu sarakstā, jo tam piemīt sniegumu uzlabojošas īpašības.

CAS anti-dopinga nodaļas sēdē šodien tika uzklausīta Sergejevas lieta, un CAS paziņojumā vēstīts, ka Krievijas sportiste atzinusi savu vainu anti-dopinga programmas noteikumu pārkāpšanā. Līdz ar to viņa ir diskvalificēta no olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, tāpat kā arī anulēts viņas rezultāts bobsleja divnieku sacensībās, kur Sergejeva kopā ar stūmēju Anastasiju Kočeržovu sākotnēji ierindojās 12. vietā.

IBSF savā mājaslapā apliecinājusi, ka iepazinusies ar CAS lēmumu un ņēmusi to vērā, un sacensību oficiālajā protokolā Sergejevas un Kočeržovas iegutā vieta tikusi anulēta.

CAS paziņojumā arī apliecināts, ka Sergejeva piekritusi pagaidu diskvalifikācijai uz izmeklēšanas laiku, un sodu noteiks IBSF, nevis SOK. Krievijas bobsleja izlases pārstāvis Sergejs Žurkins medijiem norādījis, ka Sergejeva pati nesaprot, kā un kurā brīdī pieļāvusi šādu kļūdu, lietojot zāles, ko nav apstiprinājusi viņas komanda.

Šis ir otrais apstiprinātais dopinga lietošanas gadījums Phjončhanā, par kuru atbildīgi Krievijas sportisti savai valstij jau tā kutelīgā brīdī. SOK valde šodien lemj par Krievijas delegācijas diskvalifikācijas atcelšanu vai mīkstināšanu, kas varētu ļaut Krievijas sportistiem Phjončhanas spēļu noslēguma ceremonijā stadionā iesoļot ar savas valsts karogu, nevis kā neitrālajiem OAR pārstāvjiem. Divas dopinga lietas gan krietni mazinājušas iespēju par pozitīvu lēmumu Krievijai, taču ārvalstu mediji joprojām šaubās par SOK lēmuma skarbumu attiecībā uz Krievijas delegāciju.

Izmantotie resursi:
Winter Olympics: Russia's Nadezhda Sergeeva...

  +1 [+] [-]

, 2018-02-24 13:22, pirms gada
Nu ko, nākamie rindā ir hokeja izlase!!!!

  +1 [+] [-]

, 2018-02-24 13:24, pirms gada
krievs nav labojams,kā rija dopingu,tā arī rij joprojām!!! un vēl viņi brīnās,par ko viņus tā soda! idiņi!

  +1 [+] [-]

, 2018-02-24 13:32, pirms gada
roliksis40 rakstīja: Nu ko, nākamie rindā ir hokeja izlase!!!!
Datsjukam urīnā atradīs ovečkīna pēdas? Vai tomēr znarokorolu?

     [+] [-]

, 2018-02-24 13:34, pirms gada
Mūsu vates teiks, krieviete neko nesaprot, patiesībā viņa nav vainīga.