Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 3

Autors: Kristaps Pildiņš

ASV hokejistes izcilā bullīšu sērijā pēc 20 gadu pārtraukuma izcīna olimpisko zeltu

ASV hokejistes izcilā bullīšu sērijā pēc 20 gadu pārtraukuma izcīna olimpisko zeltu
ASV hokejistes beidzot spēja izcīnīt zeltu olimpiskajās spēlēs
Foto: AFP/Scanpix

Par olimpiskajām čempionēm hokejā kļuvušas ASV hokejistes, kas izglābās no zaudējuma pamatlaikā un ar 3:2 pēcspēles metienos pārspēja Kanādu, triumfējot pirmo reizi kopš 1998. gada Nagano olimpiskajām spēlēm.

Kā jau daudzus gadus ierasts, tad finālā spēlēja Kanādas un ASV sieviešu hokeja izlases, kas jau uzskatāms par klasiku. Abas komandas pārliecinoši uzvarēja visas savas spēles, bet pirmajā savstarpējā spēlē ar 2:1 uzvarēja Kanāda. Pirms četriem gadiem Sočos Kanāda uzvarēja pagarinājumā, ASV hokejistēm noteikti vēloties revanšēties un šoreiz izcīnīt zelta medaļas. Interesanti, ka tieši ASV uzvarējusi pēdējos septiņos no astoņiem pasaules čempionātiem, bet Kanādai labāk veicies olimpiskajās spēlēs.

Spēli ASV hokejistes sāka aktīvāk, daudz kontrolēja ripu, bet pretinieces labi spēlēja aizsardzībā, neļaujot pretiniecēm izvērsties zonā. Pēc piecām nospēlētām minūtēm Kanādai bija pirmā vārtu gūšanas iespēja, bet vārtos prasmīgi nospēlēja Meidija Rūnija. Kanādas hokejistes arvien biežāk apdraudēja pretinieču vārtus, bet perioda otrajā pusē noraidījums pēc noraidījuma ļāva iniciatīvu pārņemt ASV. ASV hokejistēm bija daudzas vārtu gūšanas iespējas, bet centrālā persona laukumā bija Šenona Szabadosa, vairākkārt glābjot savu komandu. Arī ar viņas spēkiem bija par maz, lai nosargātu neizšķirtu rezultātu. Perioda pēdējā minūtē ASV izlase sagrieza virpuli vairākumā, Hilarijai Naitai vārtu priekšā pielabojot komandas biedres metienu - 1:0.

Otro periodu ar vārtu gūšanas momentu sāka ASV, bet vārtus brīdi vēlāk guva kanādietes. Kad savu individuālo meistarību nodemonstrēja Bleira Tērnbula, apspēlējot pretspēlētāju un atdodot piespēli uz vārtu priekšu, kur ripu vārtos ieraidīja Heilija Īrvina. Pēc 18 sekundēm ASV nopelnīja jau ceturto vairākumu, bet šoreiz iekarot pretinieču vārtus neizdevās. Ko nepaveica ASV, to paveica Kanāda. Kanādietes septītajā minūtē aizgāja uzbrukumā trijatā pret divām pretiniecēm un izspēlēja ripu brīvajai Marijai-Filipai Pulēnai (2:1). Divas minūtes vēlāk ASV izlasei bija lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu, bet ripa nedaudz lidoja garām tukšajam vārtu stūrim. Perioda otrajā pusē pie sava pirmā vairākuma tika kanādietes, bet divu vārtu pārsvaru neieguva. Kādu laiku ASV izlase dominēja laukumā, bet perioda beigās noraidījums centienus atspēlēties apdzēsa. Kanāda vairākumu nerealizēja, bet saglabāja vadību - 2:1.

Trešā perioda trešajā minūtē kanādietes nespēja realizēt lielisku iespēju gūt vārtus. Pēc tam iniciatīvu pārņēma ASV hokejistes, daudz kontrolējot ripu un uzbrūkot pie pirmās iespējas. Kanādietes vairāk spēlēja no aizsardzības, gaidot kādu pretinieču kļūdu. Beigās tieši kanādietes iekrita uz ātro uzbrukumu. Vispirms neizdevās realizēt izgājienu divi pret vienu, bet pēc tam viena pret vienu izgāja Monika Lamoru-Morando, panākot izlīdzinājumu (2:2). Īsi pēc tam muļķīgu noraidījumu nopelnīja Emīlija Klārka, dodot ASV iespēju izraut uzvaru. Lai arī kā ASV centās, rezultāts pēc pamatlaika palika neizšķirts - 2:2.

Pagarinājumā komandas spēlēja ļoti piesardzīgi, bet ar katru minūti ASV spiediens pieauga. Pagarinājuma 14. minūtē reālākā vārtu gūšanas iespēja bija Meganai Kelerei, kurai tikai nedaudz pietrūka, lai raidītu ripu augšējā stūrī un izrautu uzvaru. Pagarinājuma beigās viņa sēdās uz noraidīto soliņa, bet Kanāda nespēja izraut uzvaru. Līdz ar to olimpiskās čempiones noteica pēcspēles metienu sērijā. Pēc piecām kārtām rezultāts bija 2:2. Tad Žaklīna Lamoru-Deividsona lieliski nomānīja Szabadosu un guva vārtus. Kanādai vēl bija pēdējā iespēja, bet Rūnija atvairīja metienu, ASV svinot uzvaru un izcīnītās zelta medaļas pirmo reizi kopš 1998. gada Nagano olimpiskajām spēlēm - 3:2.

Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, hokeja turnīrs sievietēm, Fināls

Kanāda – ASV 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Vārti: 19:34 Naita (Morina, Dekere) 0:1, 22:00 Īrvina (Tērnbula) 1:1, 26:55 Pulēna (Agosta, Daosta) 2:1, 53:39 Lamoru-Morando (Paneka) 2:2, 65:00 Lamoru-Deividsona 2:3.
Metieni: 31-42
Soda minūtes: 12-6
Vārtsargi: Šenona Szabadosa - Meidija Rūnija

Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, hokeja turnīrs sievietēm

DatumsLaiksSpēleRezultāts
17. februāris5:10OAR – Šveice6:2
17. februāris9:40Somija – Zviedrija7:2
18. februāris5:10Šveice – Koreja2:0
18. februāris9:40Zviedrija – Japāna1:2
19. februāris6:10ASV – Somija5:0
19. februāris14:10Kanāda - OAR5:0
20. februāris5:10Zviedrija - Koreja6:1
20. februāris9:40Šveice - Japāna1:0
21. februāris9:40Somija - OAR3:2
22. februāris6:10ASV - Kanāda 3:2 PM

Medaļu kopvērtējums hokejā

VValstsZSBKopā
1.ASV1001
2.Kanāda0101
3.Somija0011

, 2018-02-22 09:33, pirms 6 gadiem
Tie divi bullīši bij wooow. Dinamo ješkām bij ko pamācīties.
, 2018-02-22 09:50, pirms 6 gadiem
Lielisks fināls!
, 2018-02-22 10:44, pirms 6 gadiem
Izcila spēle!!!! Prieks par amerikānietēm,bija vairāk pelnījušas. It īpaši papildlaikā.
, 2018-02-22 11:18, pirms 6 gadiem
Ne velti prasija lielakas premijas asv
, 2018-02-22 19:07, pirms 6 gadiem
Tieši arī iedomājos bullīšos par Dynamu...
Harijs Vītoliņš un Oļegs Znaroks  
Foto: Aleksandrs Viļfs, rsport.ria.ru
12

Vītoliņš: "Esmu pateicīgs par četriem gadiem Krievijas izlasē"

Titulētie treneri Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš februārī aizveda "Olimpiskos atlētus no Krievijas" līdz Phjončhanas spēļu zeltam, taču pēc tam zaudēja savus amatus ne tikai krievu izlasē, bet arī Sanktpēterburgas SKA. Lielajā sarunā ar sport24.ru latvietis atklāj, ka pēc olimpiskā zelta iegušanas darba zaudēšana bija negaidīta, bet tajā pašā laikā ir gandarījums par iespēju tur strādāt un izcīnīt godalgas.
Oskars Melbārdis
Foto: AP/Scanpix
6

Melbārdis: "Šī sezona deva grūdienu nākotnei"

Kaut Phjončhanas olimpiskās spēles tika pavadītas traumas ēnā, divkārtējais olimpiskais medaļnieks Oskars Melbārdis aizvadītajā sezonā saņēmis grūdienu nākotnei, jo pirms veselības problēmām uzrādījis ļoti labus fiziskos rezultātus.
Kobe Braients
Foto: Reuters/Scanpix
34

Kobe Braients un slavenā filma "Icarus" par Krievijas dopinga programmu iegūst Oskarus

Losandželosā notikusi ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas 90. ceremonija. Pie "Oskara" tika arī vairākas ar sportu saistītas filmas – īsmetrāžas filma "Dear Basketball" par leģendārā basketbolista Kobes Braienta karjeru, kā arī dokumentālā filma "Icarus" par dopinga tēmu.