Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 0
Ulvis Brože

Rastorgujevs: "Visu izšķīra slēpes. Katrā nobraucienā jutu, kā atpalieku no grupas"

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ieguva 28. vietu 30 sportistu konkurencē masu startā. Pēc finiša viņš bija vīlies par slēpēm, norādot, ka tās nav slīdējušas vēlamajā ātrumā.

Rastorgujevs: "Visu izšķīra slēpes. Katrā nobraucienā jutu, kā atpalieku no grupas"
Andrejs Rastorgujevs
Foto: AP/Scanpix
Phjončhana 2018, Phjončhana - Biatlons (Vīrieši) 15km masu starts
1. Martin Fourcade 35:47.3 (2)  
28. Andrejs Rastorgujevs +3:00.1 (3)  

Andrejs Rastorgujevs, kurš pirmo šaušanu pieveica bez kļūdām, otrajā ugunslīnijā kļūdījās un vēlāk atpalika vēl vairāk, tieši ātruma dēļ zaudējot labas izredzes pacīnīties par augstākajām vietām. Izrādījās, ka latvietis piedzīvojis kritienu.

"Mazliet nesavaldījos – aizslīdēja kāja uz ledus pusi, un nokritu. Tomēr kritiens neko daudz neizšķīra," norādīja Rastorgujevs, kura ātrums arī sacensību turpinājumā nebija ierastajā līmenī. Pie vainas bijušas slēpes.

"Visu izšķīra tas, kas man pašlaik labajā rokā [slēpes]. Diemžēl. Nezinu, ko smērētāji sadarīja," pauda Rastorgujevs. "Nākot uz otro apli, jutu, ka izsit slēpes. Katrā nobraucienā atpaliku no grupas, un bija jātērē spēki, lai atkal tiktu klāt. Bez variantiem." Trešajā šaušanā Rastorgujevs nogāza visus mērķus, bet pēdējā šaušanā viņš pieļāva kļūdas pirmajos divos šāvienos.

"Šaušana parādīja, ka biju pilnīgi gatavs. Jā, pēdējā stāvus šaušanā pats nomuļļāju – nepareizi iegāju. Biju gatavs šaut, trāpīt un iet uz priekšu," skaidroja Rastorgujevs. " Tomēr tehnika šodien nenostrādāja labākajā līmenī. Vakar visu pārrunājām, bet no visiem četriem startiem šoreiz slēpes slīdēja vissliktāk."

Ņemot tikai slēpojuma ātrumu, Rastorgujevs, kurš pasaules tūrē ir viens no ātrākajiem, šoreiz bija 29. vietā 30 biatlonistu konkurencē. Pēdējā aplī viņš no labākā laika atpalika vairāk nekā minūti.

 

2018-02-18 15:56

Nākamais: Melbārdis un Ķibermanis otrajā braucienā zaudē savas pozīcijas