Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 0
Emīls Ozerinskis

Juns lido pēc zelta, Martins pēc otrā brauciena trešais, Tomass piektais

Ar ārkārtīgi ātriem braucieniem Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības skeletonā sācis Dienvidorejas sportists Singbins Juns, pēc pirmās sacensību dienas piesakoties uz zelta medaļu. Martins Dukurs pēc kļūdas pirmajā braucienā spējis pacelties uz trešo vietu pēc diviem braucieniem. Savukārt Tomass Dukurs ieņem piekto pozīciju.

Juns <i>lido</i> pēc zelta, Martins pēc otrā brauciena trešais, Tomass piektais
Martins Dukurs
Foto: AP/Scanpix
Phjončhana 2018, Phjončhana - Skeletons (Vīrieši) 1. un 2.brauciens
1. Sungbin Yun 1:40.35  
3. Martins Dukurs +0.88  
5. Tomass Dukurs +1.11  

Divās iepriekšējās olimpiskajās spēlēs Pasaules kausa kopvērtējuma līderim Martinam Dukuram kāju priekšā zelta medaļas izcīnīšanai aizlika mājinieki. 2010. gadā Vankuverā par čempionu kļuva kanādietis Džons Montgomerijs, savukārt dopinga skandālu apvītajos Sočos pirms četriem gadiem pie zelta tika Krievijas skeletonists Aleksandrs Treķakovs. Phjončhanas spēlēs Latvijas galvenajai olimpiskajai cerībai lielākais konkurents atkal bija mājinieks, korejietis Šungbins Juns, kurš šosezon pirmo reizi no Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāja titula gāza Martinu Dukuru. Tikmēr vecākais no brāļiem Dukuriem, Tomass iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs ierindojās ceturtajās vietās.

Pirmais brauciens

Trasi iesildīja visai eksotisks dalībnieks skeletona sacensībām - jamaikietis Entonijs Vatsons, uzrādot rezultātu 53.13 sekundes. Starp pirmajiem pieciem atlētiem trasē devās arī Āfrikas sportists no Ganas Akvasi Frimpongs, kurš izteicis ambīcijas uz medaļu izcīnīšanu pēc četriem gadiem Pekinas spēlēs. Frimpongs gan pārsteigumus nesagādāja, ieņemot pēdējo vietu braucienā ar 53.97 sekundēm.

No galvenajiem favorītiem pirmais trasē devās mājinieks Sungbins Juns, kurš startā nebija tik ātrs kā pirms gada šajā trasē. Trases augšgalā korejietis pieļāva nelielu kļūdiņu, tomēr ātro ledu izmantot izdevās, uzrādot jaunu Phončhanas trases rekordu ar rezultātu 50.28 sekundes.

Vācijas vadošais skeletonists Aksels Jungs savu pirmo mēģinājumu olimpiskajā trasē veica stabili. Nepieļaujot būtiskas kļūdas Vācijas skeletonists līdz finišam tika ar rezultātu 50.77, kas no Juna lika atpalikt par nepilnu pussekundi.

Startējot ar astoto numuru Tomass Dukurs startā no mājinieka atpalika divas desmitdaļas. Braucienu aizvadot bez īpaši redzamām kļūdām latvietis tomēr nespēja tikt līdzi sacensību līderim. Pirms pēdējā starpfiniša vecākais no brāļiem Dukuriem atpalika jau pussekundi. Sasniedzot finiša līniju, Tomasa Dukura laiks pirmajā braucienā bija 50.88 sekundes.

Brāļi savus braucienus aizvadīja uzreiz viens aiz otra. Martins Dukurs starta ieskrējienā zaudēja savam galvenajam konkurentam Junam septiņas simtdaļas. Trases augšā Latvijas sportists nedaudz atpalika no Dienvidkorejas atlēta, bet cerības par cīņu ar mājinieku pabojāja desmitās virāžas izbraukšana, kur Dukurs piedzīvoja nelielu atsitienu pret apmali. Rezultātā Martins zaudēja ne tikai Junam, bet arī vācietim Jungam. Rezultāts 50.85 sekundes.

Pārsteidzošu rezultātu uzrādīja olimpiskais atlēts no Krievijas Ņikita Tregubovs, kurš spēja pietuvoties vistuvāk korejieša laikam. Zaudējot mājiniekam tikai 31 simtdaļu, Tregubovs pirmo braucienu noslēdza otrajā vietā, izstumjot Martinu Dukuru no pirmā trīnieka.

Labus rezultātus treniņos uzrādījušais brits Doms Pārsons spēja būt ātrs arī sacensībās. Pārsons savu braucienu veica tikpat ātri cik Latvijas galvenā cerība, tāpat kā Martins Dukurs uzrādot rezultātu 50.85, kas abiem sportistiem deva dalītu pozīciju.

Starp sportistiem, kas brauca otrajā sacīkšu pusē, latviešu pozīcijām mēģināja uzbrukt jaunzelandietis Rhajs Tornburijs un brits Džerijs Raiss. Viņiem brāļu Dukuru pozīcijas mainīt neizdevās. Savukārt otrs mājinieku sportists Jiso Kims uzrādīja otro ātrāko starta laiku, pat neskatoties uz kļūdu trases vidus daļā ierindojoties uzreiz ar godalgoto pjedestāla.

Tādējādi Dienvidkorejas sportistiem uzrādot ļoti augstvērtīgus rezultātus, Martins Dukurs pēc pirmā brauciena atradās dalītā piektajā pozīcijā, savukārt Tomass Dukurs ieņēma septīto vietu.

Olimpisko spēļu rezultāti skeletonā pēc pirmā brauciena

VSportistsValstsPirmaisSumma
1.Sungbins JunsDienvidkoreja50.280:50.28
2.Ņikita TregubovsOANK50.59+0.31
3.Aksels JungsVācija50.77+0.49
4.Jiso KimsDienvidkoreja50.80+0.52
5.Doms PārsonsLielbritānija50.85+0.57
5.Martins DukursLatvija50.85+0.57
7.Tomass DukursLatvija50.88+0.60

Otrais brauciens

Pēc pirmā brauciena Sungbinam Junam bija ļoti liels pārsvars pār visiem sekotājiem. Savukārt no brāļu Dukuru pozīcijām pārējie konkurenti atradās praktiski turpat līdzās, solot saspringtu cīņu par vietu uz goda pjedestāla.

Otrajā braucienā savu potenciālu izdevās parādīt Ķīnas sportistam Venkiangam Gengam, kurš šobrīd 22 gadu vecumā solas būt par vienu no medaļu pretendentiem pēc četriem gadiem Pekinas olimpiskajās spēlēs. Ķīnietis otrajā braucienā uzrādīja rezultātu līmenī, kuru pirmajos piegājienos sasniedza Latvijas skeletonisti.

Ķīnas sportists saglabāja pirmo pozīciju summā līdz trasē devās amerikānis Džons Deilijs, kuram pēc pirmā brauciena bija gandrīz trīs desmitdaļu pārsvars. Deilija pārsvars visu trasi kusa, tomēr beigās pēc diviem braucieniem abu skeletonistu rezultāts bija vienāds 1:42.38. No gozēšanās televīzijas ekrānos Ķīnas atlētu noņēma Metjū Antoans, kura pārsvars bija pārāk liels, lai Āzijas sportists ielauztos labāko 12 sportistu sarakstā pēc pirmās dienas.

Kā uz nažiem savā starpā cīnījas divi Vācijas sportisti. Aleksandra Gasnera un Kristofera Grothera rezultāts pēc pirmā brauciena bija pilnīgi vienāds. Otrajā braucienā abi sportisti turpināja sīvi cīnīties, pavisam niecīgu divu simtdaļu pārsvaru panākot Grotheram.

Tomasu Dukuru no tuvākā sekotāja pirmajā braucienā šķīra divas simtdaļas, tādēļ kļūdas atļauties vecākais no brāļiem Dukuriem atļauties nevarēja. Tomass veica veterāna cienīgu stabilu un kas pats galvenais ātru braucienu. Tādējādi Tomass Dukurs ievērojami palielināja pārsvaru no sekotājiem un pieteicās uz pakāpšanos augstāk.

Domeniks Pārsons jau uz starta rēķina zaudēja Tomasam Dukuram, bet Lielbritānijas sportistam fantastiski slīdēja kamana, kas ļāva summā sasniegt divu desmitdaļu vadību pār Tomasu Dukuru.

Pēc dalītas piektās vietas pirmajā braucienā, Martins Dukurs centās dusmas izgāzt otrā brauciena startā. Ieskrējiena ātrums Latvijas sportistam bija ļoti pieklājīgs un arī kombināciju Dukurs izbrauca perfekti. Tomēr ātrums trases lejas daļā bija par kilometru stundā mazāks kā Pārsonam. Tādējādi pirms tam uzkrātā vadība sakusa, noturot tikai trīs simtdaļu vadību pār britu skeletonistu. Martina Dukura rezultāts pēc pirmās dienas bija 1:41.23.

Tik labus braucienus aizvadīt vairs neizdevās korejietim Kimam un vācietim Jungam. Ja mājiniekam pietrūka ātruma, tad vācietis smagi kļūdījās kombinācijā, tādējādi abi skeletonisti kopvērtējumā atkrita aiz latviešu brāļiem. Savukārt Ņikitas Tregubova pārsvars saruka, bet vietu olimpiskajam atlētam no Krievijas izdevās saglabāt.

Olimpiskā čempiona liktenis lielā mērā jau ir izšķirts pēc pirmās sacensību dienas. Sungbinam Junam zeltu var atņemt tikai ļoti liela neveiksme. Dienvidkorejas sportists, labojot starta un trases rekordus, pār Martinu Dukuru pēc diviem braucieniem ieguvis 88 simtdaļu pārsvaru.

Kamēr Jungs, nepieļaujot milzīgu kļūdu, palicis gandrīz neaizsniedzam, krievu sportistu Ņikitu Tregubovu apsteigt trešajā vietā esošajam Martinam Dukuram ir pavisam reāli. Savukārt jāuzmanās no ļoti lielu ātrumu sasniegušā Lielbritānijas sportista Dominika Pārsona. Savukārt Tomasa Dukura piektā pozīcija ir salīdzinoši stabila.

Olimpisko spēļu rezultāti skeletonā pēc otrā brauciena

VSportistsValstsPirmaisOtraisSumma
1.Sungbins JunsDienvidkoreja50.2850.071:40.35
2.Ņikita TregubovsOANK50.5950.50+0.74
3.Martins DukursLatvija50.8550.38+0.88
4.Dominiks PārsonsLielbritānija50.8550.41+0.91
5.Tomass DukursLatvija50.8850.58+1.11
6.Jiso KimsDienvidkoreja50.8050.86+1.31

Izmantotie resursi:
https://www.olympic.org

 

2018-02-15 05:15

Nākamais: Judins sasniedz Eiropas čempionāta astotdaļfinālu