Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 0
Autors: Emils Ozerinskis

Juns lido pēc zelta, Martins pēc otrā brauciena trešais, Tomass piektais

Juns lido pēc zelta, Martins pēc otrā brauciena trešais, Tomass piektais
Martins Dukurs
Foto: AP/Scanpix
Phjončhana 2018, Phjončhana - Skeletons (Vīrieši) 1. un 2.brauciens
1. Sungbin Yun 1:40.35  
3. Martins Dukurs +0.88  
5. Tomass Dukurs +1.11  

Ar ārkārtīgi ātriem braucieniem Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības skeletonā sācis Dienvidorejas sportists Singbins Juns, pēc pirmās sacensību dienas piesakoties uz zelta medaļu. Martins Dukurs pēc kļūdas pirmajā braucienā spējis pacelties uz trešo vietu pēc diviem braucieniem. Savukārt Tomass Dukurs ieņem piekto pozīciju.

Divās iepriekšējās olimpiskajās spēlēs Pasaules kausa kopvērtējuma līderim Martinam Dukuram kāju priekšā zelta medaļas izcīnīšanai aizlika mājinieki. 2010. gadā Vankuverā par čempionu kļuva kanādietis Džons Montgomerijs, savukārt dopinga skandālu apvītajos Sočos pirms četriem gadiem pie zelta tika Krievijas skeletonists Aleksandrs Treķakovs. Phjončhanas spēlēs Latvijas galvenajai olimpiskajai cerībai lielākais konkurents atkal bija mājinieks, korejietis Šungbins Juns, kurš šosezon pirmo reizi no Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāja titula gāza Martinu Dukuru. Tikmēr vecākais no brāļiem Dukuriem, Tomass iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs ierindojās ceturtajās vietās.

Pirmais brauciens

Trasi iesildīja visai eksotisks dalībnieks skeletona sacensībām - jamaikietis Entonijs Vatsons, uzrādot rezultātu 53.13 sekundes. Starp pirmajiem pieciem atlētiem trasē devās arī Āfrikas sportists no Ganas Akvasi Frimpongs, kurš izteicis ambīcijas uz medaļu izcīnīšanu pēc četriem gadiem Pekinas spēlēs. Frimpongs gan pārsteigumus nesagādāja, ieņemot pēdējo vietu braucienā ar 53.97 sekundēm.

No galvenajiem favorītiem pirmais trasē devās mājinieks Sungbins Juns, kurš startā nebija tik ātrs kā pirms gada šajā trasē. Trases augšgalā korejietis pieļāva nelielu kļūdiņu, tomēr ātro ledu izmantot izdevās, uzrādot jaunu Phončhanas trases rekordu ar rezultātu 50.28 sekundes.

Vācijas vadošais skeletonists Aksels Jungs savu pirmo mēģinājumu olimpiskajā trasē veica stabili. Nepieļaujot būtiskas kļūdas Vācijas skeletonists līdz finišam tika ar rezultātu 50.77, kas no Juna lika atpalikt par nepilnu pussekundi.

Startējot ar astoto numuru Tomass Dukurs startā no mājinieka atpalika divas desmitdaļas. Braucienu aizvadot bez īpaši redzamām kļūdām latvietis tomēr nespēja tikt līdzi sacensību līderim. Pirms pēdējā starpfiniša vecākais no brāļiem Dukuriem atpalika jau pussekundi. Sasniedzot finiša līniju, Tomasa Dukura laiks pirmajā braucienā bija 50.88 sekundes.

Brāļi savus braucienus aizvadīja uzreiz viens aiz otra. Martins Dukurs starta ieskrējienā zaudēja savam galvenajam konkurentam Junam septiņas simtdaļas. Trases augšā Latvijas sportists nedaudz atpalika no Dienvidkorejas atlēta, bet cerības par cīņu ar mājinieku pabojāja desmitās virāžas izbraukšana, kur Dukurs piedzīvoja nelielu atsitienu pret apmali. Rezultātā Martins zaudēja ne tikai Junam, bet arī vācietim Jungam. Rezultāts 50.85 sekundes.

Pārsteidzošu rezultātu uzrādīja olimpiskais atlēts no Krievijas Ņikita Tregubovs, kurš spēja pietuvoties vistuvāk korejieša laikam. Zaudējot mājiniekam tikai 31 simtdaļu, Tregubovs pirmo braucienu noslēdza otrajā vietā, izstumjot Martinu Dukuru no pirmā trīnieka.

Labus rezultātus treniņos uzrādījušais brits Doms Pārsons spēja būt ātrs arī sacensībās. Pārsons savu braucienu veica tikpat ātri cik Latvijas galvenā cerība, tāpat kā Martins Dukurs uzrādot rezultātu 50.85, kas abiem sportistiem deva dalītu pozīciju.

Starp sportistiem, kas brauca otrajā sacīkšu pusē, latviešu pozīcijām mēģināja uzbrukt jaunzelandietis Rhajs Tornburijs un brits Džerijs Raiss. Viņiem brāļu Dukuru pozīcijas mainīt neizdevās. Savukārt otrs mājinieku sportists Jiso Kims uzrādīja otro ātrāko starta laiku, pat neskatoties uz kļūdu trases vidus daļā ierindojoties uzreiz ar godalgoto pjedestāla.

Tādējādi Dienvidkorejas sportistiem uzrādot ļoti augstvērtīgus rezultātus, Martins Dukurs pēc pirmā brauciena atradās dalītā piektajā pozīcijā, savukārt Tomass Dukurs ieņēma septīto vietu.

Olimpisko spēļu rezultāti skeletonā pēc pirmā brauciena

VSportistsValstsPirmaisSumma
1.Sungbins JunsDienvidkoreja50.280:50.28
2.Ņikita TregubovsOANK50.59+0.31
3.Aksels JungsVācija50.77+0.49
4.Jiso KimsDienvidkoreja50.80+0.52
5.Doms PārsonsLielbritānija50.85+0.57
5.Martins DukursLatvija50.85+0.57
7.Tomass DukursLatvija50.88+0.60

Otrais brauciens

Pēc pirmā brauciena Sungbinam Junam bija ļoti liels pārsvars pār visiem sekotājiem. Savukārt no brāļu Dukuru pozīcijām pārējie konkurenti atradās praktiski turpat līdzās, solot saspringtu cīņu par vietu uz goda pjedestāla.

Otrajā braucienā savu potenciālu izdevās parādīt Ķīnas sportistam Venkiangam Gengam, kurš šobrīd 22 gadu vecumā solas būt par vienu no medaļu pretendentiem pēc četriem gadiem Pekinas olimpiskajās spēlēs. Ķīnietis otrajā braucienā uzrādīja rezultātu līmenī, kuru pirmajos piegājienos sasniedza Latvijas skeletonisti.

Ķīnas sportists saglabāja pirmo pozīciju summā līdz trasē devās amerikānis Džons Deilijs, kuram pēc pirmā brauciena bija gandrīz trīs desmitdaļu pārsvars. Deilija pārsvars visu trasi kusa, tomēr beigās pēc diviem braucieniem abu skeletonistu rezultāts bija vienāds 1:42.38. No gozēšanās televīzijas ekrānos Ķīnas atlētu noņēma Metjū Antoans, kura pārsvars bija pārāk liels, lai Āzijas sportists ielauztos labāko 12 sportistu sarakstā pēc pirmās dienas.

Kā uz nažiem savā starpā cīnījas divi Vācijas sportisti. Aleksandra Gasnera un Kristofera Grothera rezultāts pēc pirmā brauciena bija pilnīgi vienāds. Otrajā braucienā abi sportisti turpināja sīvi cīnīties, pavisam niecīgu divu simtdaļu pārsvaru panākot Grotheram.

Tomasu Dukuru no tuvākā sekotāja pirmajā braucienā šķīra divas simtdaļas, tādēļ kļūdas atļauties vecākais no brāļiem Dukuriem atļauties nevarēja. Tomass veica veterāna cienīgu stabilu un kas pats galvenais ātru braucienu. Tādējādi Tomass Dukurs ievērojami palielināja pārsvaru no sekotājiem un pieteicās uz pakāpšanos augstāk.

Domeniks Pārsons jau uz starta rēķina zaudēja Tomasam Dukuram, bet Lielbritānijas sportistam fantastiski slīdēja kamana, kas ļāva summā sasniegt divu desmitdaļu vadību pār Tomasu Dukuru.

Pēc dalītas piektās vietas pirmajā braucienā, Martins Dukurs centās dusmas izgāzt otrā brauciena startā. Ieskrējiena ātrums Latvijas sportistam bija ļoti pieklājīgs un arī kombināciju Dukurs izbrauca perfekti. Tomēr ātrums trases lejas daļā bija par kilometru stundā mazāks kā Pārsonam. Tādējādi pirms tam uzkrātā vadība sakusa, noturot tikai trīs simtdaļu vadību pār britu skeletonistu. Martina Dukura rezultāts pēc pirmās dienas bija 1:41.23.

Tik labus braucienus aizvadīt vairs neizdevās korejietim Kimam un vācietim Jungam. Ja mājiniekam pietrūka ātruma, tad vācietis smagi kļūdījās kombinācijā, tādējādi abi skeletonisti kopvērtējumā atkrita aiz latviešu brāļiem. Savukārt Ņikitas Tregubova pārsvars saruka, bet vietu olimpiskajam atlētam no Krievijas izdevās saglabāt.

Olimpiskā čempiona liktenis lielā mērā jau ir izšķirts pēc pirmās sacensību dienas. Sungbinam Junam zeltu var atņemt tikai ļoti liela neveiksme. Dienvidkorejas sportists, labojot starta un trases rekordus, pār Martinu Dukuru pēc diviem braucieniem ieguvis 88 simtdaļu pārsvaru.

Kamēr Jungs, nepieļaujot milzīgu kļūdu, palicis gandrīz neaizsniedzam, krievu sportistu Ņikitu Tregubovu apsteigt trešajā vietā esošajam Martinam Dukuram ir pavisam reāli. Savukārt jāuzmanās no ļoti lielu ātrumu sasniegušā Lielbritānijas sportista Dominika Pārsona. Savukārt Tomasa Dukura piektā pozīcija ir salīdzinoši stabila.

Olimpisko spēļu rezultāti skeletonā pēc otrā brauciena

VSportistsValstsPirmaisOtraisSumma
1.Sungbins JunsDienvidkoreja50.2850.071:40.35
2.Ņikita TregubovsOANK50.5950.50+0.74
3.Martins DukursLatvija50.8550.38+0.88
4.Dominiks PārsonsLielbritānija50.8550.41+0.91
5.Tomass DukursLatvija50.8850.58+1.11
6.Jiso KimsDienvidkoreja50.8050.86+1.31

Izmantotie resursi:
https://www.olympic.org


Slēpts komentārs: Rafaello
Slēpts komentārs: BayernM
, 2018-02-15 04:06, pirms gada
Jācīnās un jākāpj uz augšu!
, 2018-02-15 04:06, pirms gada
Tas ir kosmossssss kā renei korejaa nesliid
, 2018-02-15 04:07, pirms gada
Es nevainoju skeletonistus!
Bet tur konkreti ir vainigs kads no vadiibas!
Slēpts komentārs: BayernM
Slēpts komentārs: mozilla
, 2018-02-15 04:10, pirms gada
BayernM rakstīja: Lai Dainis Dukurs iet deet.
Un ko tu piedāvā viņa vietā? Dainis Dukurs ir ne vien Martina un Tomasa, bet arī visa Latvijas skeletona tēvs, bez viņa nekā nebūtu.
, 2018-02-15 04:10, pirms gada
mozilla rakstīja: Nožēlojama olimpiāde . Lv pa nullēm
vai tad kāds gaidīja ko citu?
, 2018-02-15 04:11, pirms gada
Drīz Gasūna brauks no kalna. Ir kādam links?
, 2018-02-15 04:13, pirms gada
otins rakstīja: Un ko tu piedāvā viņa vietā? Dainis Dukurs ir ne vien Martina un Tomasa, bet arī visa Latvijas skeletona tēvs, bez viņa nekā nebūtu.
Protams esmu ienjeemis, skaidri to domu nespeju izteikt.

Bet nav jau taa, ka es kaut kada veida neieredzu Daini, bet nu bez “spriedzes” un kaut kada “spiediena” cilveeks palaizhaas, un uzskata ka padariitais darbs ir labs.
, 2018-02-15 04:13, pirms gada
Cerams vismaz kaadu bleki izcels!!! korejietis ir nekerams, skatas vel ka 2 skiibie neuzkapj beigas uz podesta un viniem pa vidu krievs
, 2018-02-15 04:14, pirms gada
jaatziist, ka gaidiju ka Martins ar Junu ies 0,10 okej 0,20 sekundees bet nejau 0,6... tas ir pilniigs fiasko, ar taadu startu vinam bija jabut blakus Tregubovam, bet musejiem nesliid.
Juns arii nesaprotami brauc, 2-3 sportistiem aatrumi lielaaki, bet klaat nenaak, laikam vienkarsi perfektas liinijas mauc
, 2018-02-15 04:15, pirms gada
Jo nu nav normali, ja ento PČ Uzvaretajs zaude 0.55 korejietim, kas pa lielam so visu saaka gluzi nesen!
, 2018-02-15 04:15, pirms gada
Blusainais atkal zem kaifa
, 2018-02-15 04:16, pirms gada
Lionels rakstīja: jaatziist, ka gaidiju ka Martins ar Junu ies 0,10 okej 0,20 sekundees bet nejau 0,6... tas ir pilniigs fiasko, ar taadu startu vinam bija jabut blakus Tregubovam, bet musejiem nesliid.
Juns arii nesaprotami brauc, 2-3 sportistiem aatrumi lielaaki, bet klaat nenaak, laikam vienkarsi perfektas liinijas mauc
Skiibie aizkadraa ar mazakiem KM izbrauc atrak, tas tiesham laabs!!!

korejietis muks prom, tik japierada ka parejos var kert un TULIT!!!
, 2018-02-15 04:16, pirms gada
Junam ir jāfinišē uz muguras, lai kādam citam būtu cerības uz zeltu. Bet to nenovēlu. Lai uzvar stiprākais!!! Un Rīmenim nevajag tik uzsvērti priecāties ar Juna "kļūdu" augšdaļā. Tas čalis zin, ko dara. Martins daudz rupjāk kļūdījās. Ehh... nekas tur nebūs. Pēc 4 braucieniem Juns pār 2.vietu jau būs sakrājis sekundes pārsvaru. Lai veicas mūsējiem cīņā par sudrabu.
, 2018-02-15 04:16, pirms gada
ja Martins grib medaali, tad otrais brauciens ir janobrauc tuvu Junam, savaadak variantu nav
, 2018-02-15 04:18, pirms gada
Kaa savulaik sexons teica, te pat uzmetot kartupelu maisu uz ragutinam, tas atrak lejaa nosluktu
, 2018-02-15 04:18, pirms gada
vel jau otrs korejietis ar kludainu braucienu 4, ta ka vinam ari vel rezerve ir, beigaas abi korejiesi nolasiis medaalus un krievs buus 3
, 2018-02-15 04:19, pirms gada
zeel, ka nevar uzzvanit starp braucieniem Dukuru teevam, gribeetu dzirdeet, ko vins par sito visu var pateikt
, 2018-02-15 04:19, pirms gada
Man pat neceļas roka vainot ne Martinu, ne Tomasu, jo viņi jau ir devuši daudz pozitīvas emocijas gadu no gada. Mums kā faniem jāizbauda šīs sacensības, jo nezinu kad Latvijai būs atkal tādi skeletonisti kā Martins un Tomass.
, 2018-02-15 04:19, pirms gada
Gasūna līdz finišam tika, daudzas izstājas. Links te:
Livetv Others | Alpine Skiing - Women's Giant...
, 2018-02-15 04:20, pirms gada
sievieshu hokejs un futbols ir pilnigi nebaudams TRASH!!!!
, 2018-02-15 04:20, pirms gada
ja Juns brauc tiiri un pats ir tiirs, tad visu cienu. saadu Junu es domaaju pat Martins pirms 3-4 gadiem neapdziitu.
Slēpts komentārs: ukpo
, 2018-02-15 04:27, pirms gada
kad brauks??? es jau teeju paspeeju izdzert
, 2018-02-15 04:28, pirms gada
HMB - RIO 2018!!! rakstīja: kad brauks??? es jau teeju paspeeju izdzert
Es dzeru ūdeni ar svaigu citronu, ko tu?
, 2018-02-15 04:28, pirms gada
miegs pat vairs nenaak, lidz ar to gribot negribot ir janoskataas otrais brauciens, ceru ka Martins pievilks tuvaak vismaz
, 2018-02-15 04:29, pirms gada
Pret majiniekiem izredzu maz.To jau Vankuvera un Soci pieradija.Majiniekiem loti daudz prieksrocibu.Nav tas isti godigi.Uz zeltu te isti nav ko cereet,te japriecajas ka vispar kaut ko panems.
, 2018-02-15 04:29, pirms gada
ukpo rakstīja: Es dzeru ūdeni ar svaigu citronu, ko tu?
Kumeliish teeja ar medu, domaju otro riekstu batoninu arii korkeet valaa

IESAKU

kaa tev ziema???
, 2018-02-15 04:29, pirms gada
Bet vienu nesaprotu- kaa chalis, kas skeletonaa ir salidzinoshi dazhus gadus, var tik naturaali ielikt klokji viiram, kas skeletonaa ir padsmit gadus! Jopt... kur ir pieredze? Kur ir zinaashanas? Kur ir daudzos gados uzkraataa aukstasiniiba? Te peec pirmaa brauciena uz pirmo liekas, ka tie entie PK tituli ir kakjim zem astes. Atnaak divi skjiibie un vnk nogeerbj dreebes Martinam, saper ar siksnu un ar smiedamies nobrauc pa priekshu... pipec vnk... jo vnk paris gadus atpakalj vini izdomaja- nu ko, ja pie mums OS, tad jau jaauzvar. Domaaju, ka, ja Siguldaa notiktu OS, tad latvieshi tochna nevienaa discipliinaa nevareetu tik paarliecinoshi uzvareet, kaut 10 gadus treneetos tajaa trasee.
, 2018-02-15 04:29, pirms gada
Tā aiziet pasaules godība! Martina laiks ir cauri! Līdz augstākajai virsotnei tā arī netika!
, 2018-02-15 04:31, pirms gada
tiem aziaatiem vaardi gan izcili debili
, 2018-02-15 04:31, pirms gada
Sajūta ka medaļas šai OS vispār nebūs