Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 0
Autors: Andrejs Siliņš

Silovs: "Visu izdarījām ar 110% atdevi"

Silovs: "Visu izdarījām ar 110% atdevi"
Haralds Silovs
Foto: Romāns Kokšarovs, f64
Phjončhana 2018, Phjončhana - Ātrslidošana (Vīrieši) 1500 metri
1. Kjeld Nuis 1:44.01  
4. Haralds Silovs +1.24  

LETA. Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs ir gandarīts par izcīnītu ceturto vietu Phjončhanas olimpisko spēļu 1500 metru distancē, kurā viņš un komanda visu izdarījuši ar 110% atdevi.

"Pēc pēdējā pāra finiša bija saviļņojums. Zināju, ka varu labi nostartēt. Galvenais bija noskaņoties un nepārdegt. Tas arī izdevās. Ja skalda matus, vienmēr var atrast, kur piesieties. Pēdējā mēneša laikā esam cītīgi strādājuši pie slidošanas tehnikas. Plāns neiet gludi, vienmēr ir kādi kritumi. Izdarījām visu ar 110% atdevi. Par to esam gandarīti, jo patiešām smagi strādājam," pēc sacensībām pauda Silovs.

Silovs 1500 metrus slidoja vienā minūtē un 45,25 sekundēs, kas jūras līmenī ir viņa labākais rezultāts. "Ja salīdzina ar līderi, tad arī nebija tik tālu. Bija labs sniegums. Jā, nebija tālu līdz medaļai, bet jūtos gandarīts," uzsvēra latviešu ātrslidotājs.

Kanninas halles ledu gatavojuši meistari no Kalgari, Kanādas, un tam ir savas īpatnības.

"Ledus ir diezgan sauss un "lūst'. Ieliekot pilnu jaudu, ledus "izlūst", tāpēc jāslido piesardzīgi un nevar skriet uz maksimumu. Varbūt dažiem tas nav parocīgi. Šodien sākumā bija jāslido ekonomiskā režīmā uz 90%. Var vairāk iegūt, ja sākumā atbrīvojas," skaidroja Silovs.

Uz distances beigām Silovs izlicis visu spēkus, kas viņam bija. "Ja kājas ir "pilnas', tad sākas krampji. Gribasspēks ir, bet nevar vairs ielikt spēkus, jo jācenšas noturēties uz slidām. Muskuļi nevar noturēt to slodzi," atzīmēja Silovs.

Silovs startēja vienā slidojumā ar Dienvidkorejas sportistu Minsoku Kimu, kurš izcīnīja bronzas medaļu. Viņu no goda pjedestāla šķīra 0,32 sekundes.

"Bija labs skrējiens, arī laba izloze, kas palīdzēja. Ļoti līdzīgi sākām, var teikt, ka identiski. Ārējais celiņš man ļoti patīk, jo finišs bija iekšējā celiņā. Izmantoju arī maiņas taisni, tāpēc arī izdevās skrējiens. Daļēji arī izloze nospēlēja par labu," atzīmēja Silovs.

Latviešu ātrslidotājs šajā distancē startē ar zemo startu, kas ir citādāks nekā konkurentiem.

"Šādi startēt sāku, kad man parādījās muguras sāpes. Vecā pozīcija bija ar rotāciju. Startējot ar zemo startu, gurni ir paralēli taisnei, tāpēc nav nekādas rotācijas. Man tā ir stabilāk. Ar veco pozīciju, sanāk atspēriens atpakaļ. Zemais starts ir atļauts. Daudzi 500 metros startē no zemā starta," atklāja Silovs.

Ceturtdien Silovam paredzēts starts 1000 metru distancē, bet nākamajā sestdienā - masu startā.

"1000 metros startā zaudēju kādu pussekundi. Ja tur sanāks starts, tad var pacīnīties arī par pirmo desmitnieku. Tas ir vairāk sprinteru pasākums," secināja Silovs. Viņš arī atklāja, ka treneri naktī pirms sacensībām nosapņojuši, ka latvietis izcīnīs ceturto vietu.

"Skatījāmies pēdējo pāri, viens paklupa, otrs nepārsita manu laiku. Bija sajūta, ka esmu ko izcīnījis, nevis zaudējis. Bija emocionāls brīdis. Strādājām ar ļoti lielu atdevi, var teikt, ka visnopietnāk par visiem," atzīmēja Silovs.

Kad Latvijas ātrslidotājas ieradās olimpisko spēļu mājvietā, bija jāpaiet pāris dienām, lai sasniegtu fiziskās formas pīķi.

"Jau pēc šodienas treniņiem varēja saprast, ka viss būs labi. Šodien bija ne visai laba fiziska sajūta, tomēr uz ledus bija viss kārtībā," uzsvēra Silovs.

Vislielākās cerības uz medaļu Silovam ir masu startā.

"Masu starts jau ir līdzīgāks šorttrekam. Nav neviens tāds, kurš nemācētu slidot to distanci. Būs grūti prognozējamas sacensības, sanāks liela zīlēšana. Pusfināls būs tajā pašā dienā, kad fināls. Gatavošos ar 110% atdevi, izdomāšu vairākus taktiskus variantus. Šajā distancē būs jāriskē," stāstīja Silovs.

Viņš jau treniņos nojauta, ka 1500 metros var sasniegt augstvērtīgu rezultātu.

"Treniņā paātrinājuma apli noslidoju uz 90%, un, ieraugot rezultātu, sapratu, ka viss ir kārtībā. Neļauju bailēm un negatīvajām domām iesēsties. Būtībā viss ir izdarīts, atliekt tikai atbrīvoties pirms starta," skaidroja Silovs.

Izmantotie resursi:
LETA


, 2018-02-13 16:20, pirms 11 mēnešiem
Patiešām patīkami ka spēj no sirds preicāteis par 4.vietu OS. Tā ir vieta ,kurā neatkarīgi no sportista potenciāla , mērķiem bieši sportisti ir vairāk vai mazāk skumīgi, bēdīgi jo ... bija tik tuvu.
Ja sportists spēj priecāties par šādu sasniegumu uzreiz pēc finiša, tad ar viņu viss ir kārtībā.
, 2018-02-13 16:22, pirms 11 mēnešiem
Lepojamies!
, 2018-02-13 16:28, pirms 11 mēnešiem
https://www.youtube.com/watch?v=Ow-... šādi norisinā masu starta sacensības
, 2018-02-13 16:34, pirms 11 mēnešiem
Malacis! Super! Prieks par tavu sasniegumu!
, 2018-02-13 17:26, pirms 11 mēnešiem
FUNS rakstīja: Patiešām patīkami ka spēj no sirds preicāteis par 4.vietu OS. Tā ir vieta ,kurā neatkarīgi no sportista potenciāla , mērķiem bieši sportisti ir vairāk vai mazāk skumīgi, bēdīgi jo ... bija tik tuvu.
Ja sportists spēj priecāties par šādu sasniegumu uzreiz pēc finiša, tad ar viņu viss ir kārtībā.
Kas- tuvu? Korejietis bija 5m priekšā un tur neko nevarēja darīt! Tas ir maksimums un tādēļ arī tik lieli prieki!
, 2018-02-13 17:44, pirms 11 mēnešiem
Biju viens no tiem, kas neticēja, ka Haralds varētu izcīnīt tik augstu vietu. Lepojos ar šo sasniegumu! Priekā!
, 2018-02-13 17:47, pirms 11 mēnešiem
Malacis, kāds ar kārtīgu plus zīmi nostartēja. Vismaz kāds priekš pēc kamaniņu slaistiem.
, 2018-02-13 19:17, pirms 11 mēnešiem
Kommaer/// rakstīja: Kas- tuvu? Korejietis bija 5m priekšā un tur neko nevarēja darīt! Tas ir maksimums un tādēļ arī tik lieli prieki!
Ja sportists ir 4.vietā tad medaļa bija ļot tuvu-tikai vienas vietas attālimā. Vai 5 vai 50 metri priekšā 3.vieta , bet medaļa bija tuvu. Bija jāapdzen vēl viens. Var kāds no tiem nokrist, var nebūt formā, saslimt. Pats varēja kaut kur pielikt utt. varam fantazēt kā var pakāpties vienu vietu augstāk.
, 2018-02-13 20:22, pirms 11 mēnešiem
Malacis!!!
, 2018-02-13 21:00, pirms 11 mēnešiem
FUNS rakstīja: Ja sportists ir 4.vietā tad medaļa bija ļot tuvu-tikai vienas vietas attālimā. Vai 5 vai 50 metri priekšā 3.vieta , bet medaļa bija tuvu. Bija jāapdzen vēl viens. Var kāds no tiem nokrist, var nebūt formā, saslimt. Pats varēja kaut kur pielikt utt. varam fantazēt kā var pakāpties vienu vietu augstāk.
lūk, tur jau tā lieta, ka pats vairs nekur nevarēja pielikt!Pagaidām jebkura Andreja izcīnītā vieta Olimpiādē ir daudz sāpīgāka par šo, jo šeit cilvēks izdarīja visu, uz ko bija spējīgs! Bet konkurentiem viņš noteikti neveiksmi nevēl, jo ir pašpietiekams un sevi cienošs sportists!
, 2018-02-13 21:55, pirms 11 mēnešiem
Bravo!!!
, 2018-02-14 05:23, pirms 11 mēnešiem
Lieliski! Un galvenais ka Silovs ir īsts profesionālis ar pareizo attieksmi pret savu darbu ne tā kā viens otrs mūsu šļūcējs!
, 2018-02-14 12:50, pirms 11 mēnešiem
Sveiki, kungs / kundze!

Es esmu Sandra Kelly Maskuller sekretāre naudas aizdevumu sabiedrība starp privātpersonu.

Vai jums ir nepieciešami naudas aizdevumi starp indivīdiem, lai saskarētos ar finansiālajām grūtībām, lai beidzot izkļūtu no strupceļa, kas izraisa bankas, noraidot jūsu kredītprasību failus? Sandranas kundze spēj jums aizdot jums nepieciešamo summu un apstākļus, kas padarīs jūsu dzīvi vieglāku. Tāpēc sazinieties ar mani, lai uzzinātu vairāk par mūsu labvēlīgajiem apstākļiem.

Mēs piedāvājam no 10 000 eiro līdz 10 000 000 eiro ar atmaksas termiņu no 5 gadiem līdz 25 gadiem ar likmi 2% gadā. Jūs varat sazināties ar mani:

sandrana_credito@hotmail.com

sandrana_credito@hotmail.com

paldies