Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617), Fid:2889, Did:0, useCase: 0

Bikše un Eiduka par olimpisko debiju un nākamajiem mačiem

Jānis Freimanis

Bikše un Eiduka par olimpisko debiju un nākamajiem mačiem
Indulis Bikše
Foto: Romāns Kokšarovs/f64
Phjončhana 2018, Phjončhana - Distanču slēpošana (Vīrieši) sprints
1. Johannes Hoesflot Klaebo 3:05.75  
Phjončhana 2018, Phjončhana - Distanču slēpošana (Sievietes) Sprints
1. Stina Nilsson 3:03.84  

Latvijas distanču slēpotāji Indulis Bikše un Patrīcija Eiduka pēc Phjončhanas olimpisko spēļu sprinta kvalifikācijas sacensībām, kurās abi ierindojās septītājā desmitā, dalījās iespaidos par trasē piedzīvoto.

"Sprints bija vajadzīgs treniņam, jo treniņa režīmā nevar sevi piespiest braukt tādā ātrumā," skaidro Bikše. "Lielas atšķirības no Pasaules kausa nav, šeit ir tie paši sportisti."

Svētdien treniņā Indulis izteicās, ka sniegs trasē ir kā smilšpapīrs, taču šodien tā neesot bijis, sniegs esot bijis ātrs. "Bija jāizvēlas, kur braukt - pa špūrēm vai ārpus špūrēm. Ārpus špūres vietām gāja atrāk, tādēļ bija jāizkāpj. Sniga jaunais sniegs un tas mazliet mainīja apstākļus, slēpes ne tikai labi slīdēja uz priekšu, bet arī atpakaļ."

"Tagad divas dienas brīvas un būs jāstartē 15 kilometrus slīdsolī, bet tad no individuālajām distancēm atliks vairs tikai 50 kilometru distance ar kopēju startu. Lēmumu par startēšanu vai nestartēšanu pieņemšu īsi pirms starta. Tas būs atkarīgs no laika apstākļiem. 50 kilometros būs vajadzīgas divas slēpju maiņas, tādēļ nepieciešams, lai būtu vairākas slēpes, kas atbilstošas konkrētajiem laika apstākļiem. Tas nozīmē, ka viss būs atkarīgs no tā, vai laika apstākļi atbildīs mūsu rīcībā esošajam ekipējumam."

"15 kilometru distance ir individuālā disciplīna, tajā pats vari kontrolēt savu tempu. Bet masu startā nedrīksti palaist prom grupu, tādēļ esi spiests braukt ātrāk nekā gribētu," skaidro Bikše. "Ir gari kalni, kuros jāiet uz izslīdēšanu, tādēļ sākumā ir jābrauc mierīgi. Šī nav tā ātrākā un asākā trase. Ja kļūs siltāks, slīdsolim tas būs labi. Jāskatās, kurš būšu izlikts rangā, un uz to jātēmē. Parasti izdodas finišēt mazliet augstāk. Paredzu, ka tas varētu būt ap piecdesmitnieku, sešdesmitnieku."

"Pati jutos diezgan labi un arī trase bija man piemērota. Pati cerēju uz labāku rezultātu, lai gan zinu, ka klasiskais stils nav mana stiprākā puse," atzina Eiduka. "Tā kā šīs bija manas pirmās olimpiskās spēles un pirmais starts, biju diezgan satraukusies. Ceru, ka nākamajās sacnesībās būs labāk."

  -1 [+] [-]

, 2018-02-13 15:30, pirms 2 gadiem
Bez bikses nekā nebūtu

  +2 [+] [-]

, 2018-02-13 17:06, pirms 2 gadiem
Dāmas un kungi-vai tas nepasaka visu-treniņa režīmā nevar sevi piespiest braukt tādā ātrumā ? Uz olimpiādi var sevi piespiest braukt ? Bjorndālenam,Hiršeram, Vonai utt par tiem treniņiem ir citas domas ! Veiksmi

  -1 [+] [-]

, 2018-02-13 17:36, pirms 2 gadiem
Tūristi na haļavu.

  +1 [+] [-]

, 2018-02-13 20:31, pirms 2 gadiem
Te ir spēkā aksioma - kam lemts rāpot, tas nelidos. Tas - par Latvijas "parastajiem" slēpotājiem. Nekā personīga, bet tur nekā nebija, nav un arī nebūs ievērības cienīga. Taču, ja cilvēks, normatīvu izpilda, lai slēpo olimpiädē!

     [+] [-]

, 2018-02-13 22:34, pirms 2 gadiem
Labi, ka mums ir kaut divi, kas trenējas un var izpildīt olimpiskos normatīvus. Nav jau mums to ziemu un sniega, lai varētu cerēt uz masveidību slēpošanā.

     [+] [-]

, 2018-02-13 22:46, pirms 2 gadiem
Nesapratu, kapēc slēpju trūkums būtu iemesls nestartēt 50km...
Zaudēsi minūti vairāk, ko tas maina 14 vai 15 min aiz uzvarētāja...
Bet būsi attaisnojis savu darbu.
Nekad nenožēlo, ko izdarīji. Bet visu, ko neizdarīsi, būs jānožēlo!

     [+] [-]

, 2018-02-13 23:41, pirms 2 gadiem
sasperjods-k rakstīja: Nesapratu, kapēc slēpju trūkums būtu iemesls nestartēt 50km...
Zaudēsi minūti vairāk, ko tas maina 14 vai 15 min aiz uzvarētāja...
Bet būsi attaisnojis savu darbu.
Nekad nenožēlo, ko izdarīji. Bet visu, ko neizdarīsi, būs jānožēlo!
Šito es arī nesaprotu - aizbrauc uz olimpiādi, bet nestartē. Biatlonisti astoņu dienu laikā startē četrās individuālajās sacensības, plus pēc tam vēl stafetē.