Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617), Fid:2889, Did:0, useCase: 0

Prūsis: "Daudziem šobrīd trūkst meistarības, lai trasi izbrauktu labi"

Jānis Freimanis

Prūsis: "Daudziem šobrīd trūkst meistarības, lai trasi izbrauktu labi"
Sandis Prūsis (pa labi) olimpiskajā ciematā sarunājas ar Valsts Prezidentu Raimondu Vējoni
Foto: Romāns Kokšarovs/f64
Phjončhana 2018, Phjončhana - Bobslejs (Vīrieši) Divnieki, 1. un 2. brauciens
1. Nico Walther 1:39.39  
4. Oskars Melbārdis +0.23  
6. Oskars Ķibermanis +0.39  

Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis nepilnas divas nedēļas pirms olimpisko spēļu bobsleja sacensībām atzīst, ka Oskars Melbārdis šobrīd vēl nav par 100% vesels, tomēr līdz mačiem vajadzētu būt tuvu optimālajai kondīcijai.

"Ledus ir labi sagatavots un trase ir ātra, tādēļ sarežģīta," pirmajos iepaidos par olimpisko trasi dalās Prūsis. "Pagājušajā gadā tik ātra trase nebija pat uz mačiem. Tagad treniņos labākie jau ir pārspējuši pērnos rekordus. Nezinu gan ko šeit ir izdarījuši korejieši, jo viņus ne vakar, ne šodien tā arī neredzējām."

"Tas taču ir interesanti, ja ir kaut kāda čakarēšanās, kā šīs trases gadījumā ar devīto virāžu. Tas ir interesanti gan skatītājiem, gan žurnālistiem. Tur ir iespējas kļūdīties. Jā, trases profili ir pamainījušies, bet tā ir sagatavota laba un ātra. Tomēr ļoti daudziem, ieskaitot mūs, pietrūkst meistarības, lai to labi izbrauktu. Tai nav līdzību ar citām trasēm, ja nu vienīgi atsevišķi elementi. Tāpēc ir tik interesanti un netrūkst arī kļūdu. Visiem."

"Favorīti šajā trasē būs tie paši, kas citur - vācieši, kanādieši, nezināmais korejietis, un ceru, ka kaut kur turpat būs arī pāris džeki no Latvijas," norāda treneris. "Divniekos Melbārdis brauks ar jaunajām Valnera kamanām, bet Ķibermanis ar BTC, ar ko brauca arī pagājušajā sezonā. Treniņos krietienu mums nav bijis, bet citiem ir gadījušies. Vakar kritienu 12. virāžā piedzīvoja kanādietis Niks Polonjato un beļģu sportiste."

"Skatoties pēc pagājušā gada, kad Frīdrihs uzvarēja ar trīs četru desmitdaļu pārsvaru, tad diez vai var gaidīt ļoti blīvus rezultātus. Tāpat arī četriniekos, kur Kasjanovs vinnēja ar 0,23 sekunžu pārsvaru. Tomēr šobrīd to ir grūti paredzēt.".

"Veselība čaļiem iet uz labo pusi. Vai Melbārdis ir gatavs par visiem 100%? Šobrīd vēl nē. Bet pēc divām nedēļām vajadzētu būt tuvu tam," uzskata Prūsis. "Trenoiņos pirmo braucienu labāk nobrauca Mazais Osis, bet pārējos mazliet labāks bija Lielais Osis. Treniņos vienkārši mēģinām atsvaidzināt iemaņas, atcerēties trasi. Tagad veselu nedēļu paliksim bez treniņiem trasē. Strādāsim tikai ar svariem, skriesim, lēksim."

"Ar puišiem runājamies katru dienu. Taču masēt smadzenes vajag tikai tad, ja ir kaut kādas problēmas. Varat nesatraukties, par startu viņi šobrīd nemaz tik daudz nedomā. Miegs viņiem ir labs. Aklimatizējušies visi ir labi. To jau esmu pēdējā laikā pamanījis Ziemeļamerikas posmos - ar aklimatizāciju problēmu nav. Mani pat reizēm kaitina, ka man vakaros nenāk miegs, bet viņi jau guļ."

  +1 [+] [-]

, 2018-02-09 20:07, pirms gada
Nu kāpēc olimpiešiem jādala prezervatīvi- tik skaistiem un sportiskiem cilvēkiem ir jāvairojas.

     [+] [-]

, 2018-02-09 21:32, pirms gada
Prusaks kā vienmēr līmenī.