Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617), Fid:2889, Did:0, useCase: 0

Saeimas Sporta apakškomisijas deputāti lēmumu ļaut startēt Phjončhanā godīgiem Krievijas sportistiem vērtē pozitīvi

Andrejs Siliņš

Saeimas Sporta apakškomisijas deputāti lēmumu ļaut startēt Phjončhanā godīgiem Krievijas sportistiem vērtē pozitīvi
Artis Rasmanis
Foto: Vladislavs Proškins, f64

LETA. Saeimas Sporta apakškomisijas deputāti kopumā pozitīvi vērtē Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu attiecībā uz Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikāciju, kas reizē dos iespēju olimpiskajās spēlēs piedalīties šīs valsts godīgajiem sportistiem.

Sporta apakškomisijas deputāts Inesis Boķis (V) aģentūrai LETA sacīja, ka piekrīt SOK lēmumam. Viņš norādīja, ka diezin vai visi sportisti ir bijuši iesaistīti dopinga izmantošanas sistēmā, tāpēc ir pareizi, ka dalībai sacensībās tiks pielaisti "tīrie" sportisti. Parlamentārietis pauda, ka Krievija ir viena no līderēm ziemas sporta veidos, piebilstot, ka viņam žēl godīgos sportistus par situācijas radīto negatīvo ietekmi.

Vaicāts par Krievijas iespējamo reakciju, viņš norādīja, ka izskatās, ka lielākā daļa sabiedrības atbalsta sportistu startu zem neitrāla karoga. Tā būtu saprātīga pieeja, jo nevajadzētu aizrauties ar boikotiem, pauda Boķis.

Arī deputāts Artis Rasmanis (ZZS) uzskata, ka Starptautiskā olimpiskā komisija (SOK) rīkojusies pareizi un pieņēmusi labāko iespējamo lēmumu. Viņš pozitīvi vērtē to, ka godprātīgiem sportistiem, kuri ieguldījuši darbu savu prasmju attīstīšanā, būs iespējams piedalīties sacensībās. Politiķis vērsa uzmanību, ka šo sportistu atlasei paredzēts veikt stingrāku kontroli.

Taujāts par Krievijas atbildi, Rasmanis norādīja, ka bez sekām tas nepaliks, taču nav iespējams prognozēt, kāda tieši šī atbilde būs.

Jānis Ruks (LRA) aģentūrai LETA sacīja, ka ļoti svarīgi ir nodrošināt to, ka necieš godīgi sportisti, kas veltījuši daudz pūļu, lai tiktu līdz Olimpiskajām spēlēm, vienlaikus gan uzsverot, ka sporta funkcionāru un valsts iejaukšanās sportistu sagatavošanās procesā notikt nedrīkst. Ruks pauda cerību, ka Krievija spēs saprast, ka sportista dalība sacensībās arī zem neitrālā SOK karoga ir gods valstij, līdz ar to lēmums par dalību Olimpiskajās spēlēs, viņaprāt, nebūtu jāpieņem pārsteidzīgi.

Parlamentārietis Kārlis Krēsliņš (VL-TB/LNNK), kurš arī ir Sporta apakškomisijas loceklis, atbalsta SOK lēmumu, uzsverot, ka ir būtiski nošķirt atsevišķu sportistu pieķeršanu antidopinga noteikumu pārkāpšanā no valsts atbalstītas sistēmas. "Ja valsts, Krievijas vicepremjers Vitālijs Mutko to atbalsta, tad tā ir cita pieeja," sacīja Krēsliņš. Viņaprāt, Krievijai būtu jāatzīst sava kļūda, nevis notikušais jāizmanto, lai teiktu, ka "visi apkārt ir slikti, bet mēs tikai labi".

Krēsliņa ieskatā godīgiem un "tīriem" sportistiem nevajadzētu liegt iespēju piedalīties gaidāmajās sacīkstēs, lai viņi varētu parādīt savu sniegumu. "Valsts ir noziegusies, taču sportistam, kas gatavojies četru gadu ciklā, kurš ir tīrs, var ļaut startēt. Krievijai būtu jālepojas ar to, ka viņu pilsonis sasniedz labus rezultātus. Galvenais, ir jāņem vērā sportisti, kas gatavojušies, un varbūt tikai vienreiz," teica deputāts.

Komisijas loceklis Vitālijs Orlovs (S) gan uzskata, ka, viņaprāt, Krievijas sportistiem būtu jāļauj startēt Olimpiskajās spēlēs zem savas valsts karoga. "Tas būtu vispareizākais ceļš," pārliecināts deputāts. Viņš atzina, ka uz Olimpiskajām nebūtu jāpielaiž tie sportisti, kas pieķerti dopinga lietošanā, taču "tīrajiem sportistiem" būtu jāļauj startēt gaidāmajās sacensībās. Orlovs atturējās vērtēt, vai Krievijai būtu jāpiedalās, vai tomēr jāboikotē nākamā gada Olimpiskās spēles.

Kā ziņots, SOK otrdien par antidopinga pārkāpumiem piemēroja diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas līdz ar to krievu atlētiem liegs februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs startēt zem šīs valsts karoga. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts "Olympic Athlete from Russia".

Krievija 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs triumfēja medaļu ieskaitē, tomēr jau gadu vēlāk Pasaules Antidopinga aģentūras neatkarīgas komisijas izmeklēšanā tika gūts apstiprinājums, ka Krievijā bija izveidota valsts atbalstīta dopinga sistēma, kulmināciju pārkāpumos sasniedzot tieši savās mājās notikušajās olimpiskajās spēlēs, kad virknei mājinieku sportistu tika nomainītas pozitīvas dopinga proves pret "tīrām" analīzēm.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2017-12-06 17:52, pirms gada
Vai tad šis jautājums attiecas uz Latviju? Kārtējo reizi Saeimas ''mēbeles'' ieklepojās nevietā un nelaikā.Darba imitācija ar pretenzijām uz papildus samaksu?Un kad komisija sanāks kopā lai izanalizētu Z-korejas kodolprogrammu?Tā taču arī svarīga lieta, un varēs aizbildināties, ka nepietiek laika lai atrisinātu pašmāju samilzušās problēmas.

     [+] [-]

, 2017-12-06 17:58, pirms gada
Es arī visu izanalizēju un piekrītu ierēdņiem - jāļauj godīgajiem.startēt vairākkārt pārbaudot uz dopingu. 2 stundas darba analizējot - 100 € lūdzu ieskaitiet kontā.

     [+] [-]

, 2017-12-06 18:08, pirms gada
rodgerz rakstīja: Es arī visu izanalizēju un piekrītu ierēdņiem - jāļauj godīgajiem.startēt vairākkārt pārbaudot uz dopingu. 2 stundas darba analizējot - 100 € lūdzu ieskaitiet kontā.
Tev no sākuma Saeimā jāiekļūst, lai par spriedelēšanu saņemtu naudu.

     [+] [-]

, 2017-12-06 20:21, pirms gada
japrasa savickam-kas tas bilde par ampelmani-cirkacs,ja

     [+] [-]

, 2017-12-06 22:16, pirms gada
gaida vinoga rakstīja: japrasa savickam-kas tas bilde par ampelmani-cirkacs,ja
Idiņ, tas ir 5kārtējais pasaules čempions močiem ar blaķeni Artis Rasmanis.Serģa kantētājs.Tagad gan sasmērējies ar zaļajiem komunistiem, bet katrs jau dzīvē kļūdās.