Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource617), Fid:2889, Did:0, useCase: 0

SOK pēc CAS lēmuma pauž gatavību vērsties Šveices Federālajā tribunālā

Krišs Upenieks

SOK pēc CAS lēmuma pauž gatavību vērsties Šveices Federālajā tribunālā
Foto: AP/Scanpix

LETA. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pēc Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) lēmuma atcelt diskvalifikācijas 28 Krievijas sportistiem, tostarp skeletonistam Aleksandram Tretjakovam, paudusi gatavību vērsties apelāciju pēdējā instancē - Šveices Federālajā tribunālā.

SOK savā paziņojumā norāda, ka no vienas puses tā ir apmierināta ar CAS lēmumu apmierināt 11 diskvalifikācijas vien daļēji, kamēr paudusi neizprati par pārējo 28 atcelšanu, ņemot vērā sniegtos pierādījumus. "SOK pauž nožēlu, ka CAS šajās 28 lietās nav ņēmusi vērā pierādījumus ar sistemātisku manipulāciju ar antidopinga sistēmu, jo šī organizācija pieprasīja vēl būtiskākus pierādījumus," teikts SOK paziņojumā. Tā uzsver, ka ceturtdienas CAS lēmumam varētu būt milzu ietekme nākotnes cīņā pret dopingu, tāpēc SOK izanalizēs pieņemto lēmumu un apsvērs sekas, tai skaitā vēršanos Šveices Federālajā tribunālā.

Vienlaikus SOK norāda, ka CAS pieņemtais lēmums nenozīmē, ka tagad šie sportisti varēs startēt šomēnes gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. "Tā kā Krievijas Olimpiskā komiteja joprojām ir diskvalificēta, krievu atlēti Olimpiādē joprojām var piedalīties tikai ar SOK uzaicinājumu."

"CAS lēmums nenozīmē, ka šie sportisti saņems uzaicinājumu uz olimpiskajām spēlēm. Soda atcelšana nenozīmē šādas privilēģijas saņemšanu," paudusi SOK. Diskvalifikācijas atceltas arī Krievijas kamaniņu braucējiem Albertam Demčenko un Tatjanai Ivanovai, kas nozīmē, ka pie 2014.gada olimpisko spēļu sudraba godalgām komandu stafetē tomēr netiks Elīza Tīruma (tagad Cauce), Mārtiņš Rubenis un brāļu divnieks Andris un Juris Šici, kuri Sočos ieguva bronzu.

CAS norāda, ka izskatot šo sportistu apelācijas, nav konstatēti pietiekami pierādījumi, lai uzskatītu, ka atlēti ir pārkāpuši antidopinga noteikumus. Apelācijas iesniedza 42 Krievijas sportisti, bet izskatīti tika 39 gadījumi, jo vēl trīs lietas saistītas ar Krievijas biatlonistēm tiks skatītas vēlāk. CAS norāda, ka lietu izskatīšanā klātienē piedalījās 37 no 39 Krievijas sportistiem, sniedzot savus paskaidrojumus.

Savukārt tiem 11 sportistiem, kuru apelācijas tika apmierinātas daļēji, tiek atcelts mūža aizliegums piedalīties olimpiskajās spēlēs, taču viņi nedrīkstēs startēt vai būt oficiālas personas statusā Phjončhanas Olimpiādē. Šajos gadījumos CAS konstatējusi, ka noticis antidopinga noteikumu pārkāpums, tāpēc SOK pieņemtie soda mēri atstājami spēkā un sportistiem piemērojamas diskvalifikācijas.

Bez Zubkova un Kasjanova diskvalifikācijas atstātas spēkā arī bobslejistiem Aleksejam Vojevodam, Aleksejam Puškarjovam un Iļviram Huzinam, distanču slēpotājām Jūlijai Ivanovai, Jūlijai Čekaļevai un Anastasijai Docenko, kā arī hokejistēm Gaļinai Skibai, Annai Šibanovai un Innai Djubanokai. Apelācijas lietas izskatīja divas CAS arbitrāžas komisijas, kurās darbojās Kristofs Feders un Dirks Reiners Martenss no Vācijas, Hamids Garavi no Irānas un Mihaels Geistlingers no Austrijas.

Krievijas sportistu apelāciju izskatīšanu CAS sāka pagājušajā nedēļā Ženēvā, uzklausot liecības arī no bijušā Maskavas Antidopinga aģentūras vadītāja Grigorija Rodčenkova, kurš tagad slēpti spiests dzīvot ASV. Tāpat liecības sniedza Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens, kura sastādītajā ziņojumā tika minēts par Krievijā izveidotu dopinga sistēmu, kā arī par krāpšanos ar dopinga analīzēm Soču olimpiskajās spēlēs.

CAS savā paziņojumā gan uzsver, ka tā izskatīja tikai katra sportista individuālu lietu, nevērtējot to, vai Soču olimpiskajās spēlēs notika krāpniecība ar dopinga analīzēm. SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificēja kopumā 43 Krievijas sportistus, kuriem jebkādā statusā bija liegta dalība arī gaidāmajā Phjončhanas Olimpiādē.

Izmantotie resursi:
LETA

  +6 [+] [-]

, 2018-02-01 13:57, pirms gada
Jāiesūta Artuss Kaimiņš, lai noskaidro, kas tur pa desām!

  -4 [+] [-]

, 2018-02-01 14:03, pirms gada
da tur nekas nemainīsies , lieku naudu tik tērē.
Lai labāk koncentrējās šīm OS , tur ar ,iespējami , visādi brīnumi
Slēpts komentārs: li tao

  +2 [+] [-]

, 2018-02-01 14:28, pirms gada
Krievi CAS uzpirkuši, lai medaļu zudums vismaz Sočos nebūtu tik iespaidīgs. Kauns!

  +3 [+] [-]

, 2018-02-01 14:28, pirms gada
Interesanti kā Krievijā reaģētu,ja Latvijas centrālā sporta saitā parādītos raksti ar tādiem virsrakstiem-Горящие латвийские задницы.
Tikai pakaļas būtu krievu.Championat.com neskopojās ar dzēlīgām mums veltītām piezīmēm un tas viss pateicoties D.Dukura asajai mēlei.

     [+] [-]

, 2018-02-01 14:51, pirms gada
li tao rakstīja: SOK iekrita ar seju paši savos dubļos un tagad skries pie saviem saimniekiem,baņķieriem pēc palīdzības.Šveices federālais tribunāls ir tik pat korumpēts un baņķieru kontrolēts kā viss Šveicē, ASV federālās rezerves fonds, F.I.B.,u.t.t. Cirks turpinās.
Jāgaida " basmannij sud" tiesas spriediens - vienmēr objektīvs

 +11 [+] [-]

, 2018-02-01 14:58, pirms gada
Lai izdodās! iespējams kaut kur vēl ir veselais saprāts un objektivitāte! Jo ja Aleksandrs Tretjakvovs godīgā ceļā izcīnija Olimpisko zelta medaļu Sočos, tad es šo pasauli galīgi vairs nesaprotu ...

  +2 [+] [-]

, 2018-02-01 15:09, pirms gada
li tao rakstīja: SOK iekrita ar seju paši savos dubļos un tagad skries pie saviem saimniekiem,baņķieriem pēc palīdzības.Šveices federālais tribunāls ir tik pat korumpēts un baņķieru kontrolēts kā viss Šveicē, ASV federālās rezerves fonds, F.I.B.,u.t.t. Cirks turpinās.
CAS arī atrodas Šveicē, tātad- pēc tavas loģikas-korumpēta

  +3 [+] [-]

, 2018-02-01 15:22, pirms gada
valcha rakstīja: Lai izdodās! iespējams kaut kur vēl ir veselais saprāts un objektivitāte! Jo ja Aleksandrs Tretjakvovs godīgā ceļā izcīnija Olimpisko zelta medaļu Sočos, tad es šo pasauli galīgi vairs nesaprotu ...
Agri vai vēlu patiesība nāks gaismā. Esmu pārliecināts ka reiz sāks runāt arī paši krievu sportisti, jo grūti taču dzīvot ar netīru sirdsapziņu. Mūsu sportistiem nav jādomā par Soču medaļām, bet pilnībā jākoncentrējas Pjenčanas OS.

  -1 [+] [-]

, 2018-02-01 15:35, pirms gada
Nu cik saprotu bobos mums zelts un bronza, tas jau pa kruto šajā situacijā, žēl ka tretjakovu neizčakarēja būtu vēl 2 medeļas, bet visā kopumā nenormāls sviests šis viss!

  -2 [+] [-]

, 2018-02-01 15:53, pirms gada
Aste rakstīja: CAS arī atrodas Šveicē, tātad- pēc tavas loģikas-korumpēta
Protams, ka korumpēta. Kā kāda varas iestāde var nebūt korumpēta ja sistēma ir korumpēta? Šādu sistēmu ir izveidojuši bagātie,lai visu un visus var nopirkt par naudu jo vińiem tās ir daudz,bet pārējiem vienmēr par maz.
Šinī gadījumā krieviem paveicās jo visa šī dopinga lieta ir tik pavirši safabricēta,ka CAS vnk nav gatavi iemainīt savu (pagaidām) nevainojamo reputāciju pret tukšu salmu maisu.

  +2 [+] [-]

, 2018-02-01 15:58, pirms gada
li tao rakstīja: Protams, ka korumpēta. Kā kāda varas iestāde var nebūt korumpēta ja sistēma ir korumpēta? Šādu sistēmu ir izveidojuši bagātie,lai visu un visus var nopirkt par naudu jo vińiem tās ir daudz,bet pārējiem vienmēr par maz.
Šinī gadījumā krieviem paveicās jo visa šī dopinga lieta ir tik pavirši safabricēta,ka CAS vnk nav gatavi iemainīt savu (pagaidām) nevainojamo reputāciju pret tukšu salmu maisu.
Vatņiku troļļu gadījumā vienu nevar noliegt.. iztēle viņiem laba. Žēl vienīgi, ka ne viņu pašu. Ko saimnieks liek drukāt, tad to arī atreferē dažādās variācijās.

     [+] [-]

, 2018-02-01 16:16, pirms gada
WreckLV rakstīja: Vatņiku troļļu gadījumā vienu nevar noliegt.. iztēle viņiem laba. Žēl vienīgi, ka ne viņu pašu. Ko saimnieks liek drukāt, tad to arī atreferē dažādās variācijās.
Tad jau nu gan tavs saimnieks ir mułkis, jo Tu regulāri kaut kādas mułkības raksti pie Maklārena strādā

     [+] [-]

, 2018-02-01 16:20, pirms gada
Nezin.Krievijas sporta ministrs intervijā sacīja,ka CAS, pēc Olimpiskās hartas, bija pēdējā instance,kur nosaka spriedumu.

     [+] [-]

, 2018-02-01 16:24, pirms gada
li tao rakstīja: Tad jau nu gan tavs saimnieks ir mułkis, jo Tu regulāri kaut kādas mułkības raksti pie Maklārena strādā
Tu nespēj iedomāties, ka cilvēki spēj spriest ari bez saimnieka ?

     [+] [-]

, 2018-02-01 16:37, pirms gada
Aste rakstīja: Tu nespēj iedomāties, ka cilvēki spēj spriest ari bez saimnieka ?
Es nespēju iedomāties,ka lai rakstītu komentārus internetā ir vajadzīgs saimnieks. Nabaga cilvēks.

  +1 [+] [-]

, 2018-02-01 17:02, pirms gada
Vajag,vajag,vates vajag draatet visos caurumos!!!

  +1 [+] [-]

, 2018-02-01 17:16, pirms gada
Tāpat viņi OS nestartās.

  +2 [+] [-]

, 2018-02-01 17:17, pirms gada
alguns rakstīja: Interesanti kā Krievijā reaģētu,ja Latvijas centrālā sporta saitā parādītos raksti ar tādiem virsrakstiem-Горящие латвийские задницы.
Tikai pakaļas būtu krievu.Championat.com neskopojās ar dzēlīgām mums veltītām piezīmēm un tas viss pateicoties D.Dukura asajai mēlei.
Labi Dukuram ir tāda asa mēle, jo pakaļas krieviem deg jau labu laiku.

  -3 [+] [-]

, 2018-02-01 17:29, pirms gada
Līdz Krievijas uzbrukumam kārtējai kaimiņvalstij atlikušas 9 dienas.

     [+] [-]

, 2018-02-01 19:58, pirms gada
>>>norcha 172, 17:29, pirms 2 stundām, ignorēt, atbildēt
Līdz Krievijas uzbrukumam kārtējai kaimiņvalstij atlikušas 9 dienas.

Opā,latviešu Nostradamus.Es vairāk ticu statistikai un tas nozīmē pēc Ziemas olimpiskām spēlēm Tiesa,šoreiz var būt izņēmums un pēc Pasaules futbola čempionāta.Tas būs pēdējais lielais pasaules notikums Krievijā un pēc tam,lai izput šī pasaule
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-02-02 14:14, pirms gada
Domāju Tretjakovs dopingu nerija, bet ar laika sistēmu trasē gan notika šmaukšanās.