Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Šēstrema labo pasaules rekordu 50 metros brīvajā stilā, Sīboma nopelna pirmo zeltu Austrālijai

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Šēstrema labo pasaules rekordu 50 metros brīvajā stilā, Sīboma nopelna pirmo zeltu Austrālijai
Emilija Sīboma
Foto: AP/Scanpix

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā aizvadīta jau septītā sacensību diena pasaules čempionātā peldēšanā. Šovakar tika sadalīti seši medaļu komplekti. Pirmo zelta medaļu šajā pasaules čempionātā izcīnīja Austrālijas peldētāji. Savukārt Zviedrijas peldētāja Sāra Šēstrema labojusi vēl vienu pasaules rekordu, šoreiz 50 metros brīvajā stilā.

Jau otro zelta medaļu šajā pasaules čempionātā, bet sesto zelta medaļu kopsummā, nopelnīja Zviedrijas peldētāja Sāra Šēstrema, uzvarot 50 metru tauriņstilā sievietēm. Tāpat 23 gadus vecā Šēstrema, distanci veicot 24,60 sekundēs, par 36 sekundes simtdaļām laboja sev piederošo čempionāta rekordu, ko sasniedza pagājušajā pasaules čempionātā, kur arī izcīnīja zelta medaļu šajā disciplīnā. Sudraba medaļu izcīnīja Nīderlandes pārstāve Ranomi Kromovidžodžo, kura no Šēstremas atpalika par 78 sekundes simtdaļām. Savukārt, izcīnot bronzas godalgu, lielu pārsteigumu sagādāja Farīda Osmana no Ēģiptes, kura distanci veica 25,39 sekundēs (no Kromovidžodžo atpalika tikai par vienu sekundes simtdaļu) un uzstādīja jaunu Āfrikas rekordu.

50 metru brīvajā stilā vīriešiem par pasaules čempionu tika kronēts 20 gadus vecais amerikānis Kalebs Dresels, kurš šajā čempionātā jau ir uzstādījis vairākus valsts rekordus. Dresels distanci nopeldēja 21,15 sekundēs, bet 12 sekundes simtdaļas no viņa atpalika otrās vietas ieguvējs Bruno Fratuss no Brazīlijas. Fratusam šī ir jau otrā sudraba medaļā šajā pasaules čempionātā - pirmā tika izcīnīta 4x100 metru brīvā stila stafetē. Savukārt bronzas medaļu 50 metros brīvajā stilā ieguva Bendžamins Prauds no Lielbritānijas. Prauds distanci veica 21,43 sekundēs, bet tikai trīs sekundes simtdaļas no viņa atpalika Vladimirs Morozovs no Krievijas un tikai četras sekundes simtdaļas piekāpās 22 gadus vecais Pāvels Jurašeks no Polijas, kuram šis ir lielākais sasniegums karjerā.

Pirmo zelta medaļu Austrālijai šajā pasaules čempionātā nopelnīja divkārtējā olimpiskā čempione Emilija Sīboma, kura triumfēja 200 metru peldējumā uz muguras dāmām. Sībomas uzrādītais rezultāts (2:05.68 minūtes) bija jauns Okeānijas rekords. 25 gadus vecajai Sībomai šī bija piektā zelta medaļa, bet trispadsmitā medaļa kopsummā pasaules čempionātos lielajā baseinā. Sudraba godalgu izcīnīja ungāriete Katinka Hošsū, distanci veicot 2:05.85 minūtēs. ''Dzelzs lēdija'' pasaules čempionātos kopumā ir izcīnījusi 12 medaļas, taču šī bija tikai pirmā sudraba. Tikmēr bronzas medaļu izcīnīja Ketlīna Beikera no ASV, kura no uzvarētājas atpalika par astoņām sekundes desmitdaļām. Ar jaunu pasaules junioru rekordu 4. vietu izcīnīja tikai 16 gadus vecā Kailī Makkiona no Austrālijas. Savu 16. dzimšnas dienu viņa nosvinēja tikai pirms divām ar pusi nedēļām.

100 metru tauriņstilā vīriešiem uzvarētājs Kalebs Dresels (ASV) atpalika tikai četras sekundes simtdaļas no 2009. gadā sasniegtā Maikla Felpsa pasaules rekorda. Dresels distanci nopeldēja 49,86 sekundēs. 76 sekundes simtdaļas no Dresela atpalika 17 gadus vecais Kristofs Milāks no Ungārijas, kurš uzstādīja jaunu pasaules junioru rekordu. Savukārt bronzas medaļu izcīnīja divi sportisti, jo starp viņiem tika sasniegts identisks rezultāts. Bronza pienācās Riodežaneiru olimpisko spēļu čempionam šajā disciplīnā Džoefam Šūlingam no Singapūras, kā arī Džeimsam Gajam no Lielbritānijas, kura treneris Ojans Deils pats savulaik ir piedalīies olimpiskajās spēlēs. Abi bronzas medaļas ieguvēji distanci veica 50,83 sekundēs. Mājnieku lielākā cerība Lazlo Čehs ierindojās piektajā vietā, finišu sasniedzot pēc 50,92 sekundēm.

Jau 14. zelta medaļu pasaules čempionātos nopelnīja Ketija Ledeki, kura šovakar triumfēja 800 metros brīvajā stilā sievietēm. Ledeki neatstāja izredzes nevienienai konkurentei, distanci veicot 8:12.68 minūtēs. Sudraba medaļu izcīnīja tikai 15 gadus vecā Lī Bingdzjī no Ķīnas, kura finišēja pēc 8:15.46 minūtēm. Savu 15. dzimšanas dienu Lī nosvinēja šī gada martā. Viņai šī ir jau trešā medaļa šajā pasaules čempionātā! Savukārt bronzas medaļu izcīnīja Lea Smita no ASV, kura distanci veica 8:17.22 minūtēs.

Jauktajā 4x100 metru brīvā stila stafetē ASV izlase izcīnīja zelta medaļu, kā arī uzstādīja jaunu pasaules rekordu, labojot to vairāk kā par trijām sekundēm. Distanci ASV komanda, kuras sastāvā peldēja Kalebs Dresels, Natans Adrians, Melorija Komerforda un Simona Manuela, veica 3:19.60 minūtēs. Otro vietu ar jaunu Eiropas rekordu izcīnīja Nīderlandes izlase, savukārt bronzu ieguva Kanāda.

50 metros brīvajā stiā sievietēm, otrajā pusfināla peldējumā, jaunu pasaules rekordu uzstādīja Sāra Šēstrema, kura distanci veica 23,67 sekundēs. Pasaules rekrodu, kas iepriekš piederēja vācietei Britai Štefenai un tika sasniegts 2009. gada pasaules čempionātā Romā, Šēstrema pārspēja par sešām sekundes simtdaļām.

Jau iepriekš ziņojām par Latvijas peldētāju sniegumu šīs dienas rīta sesijā. Rīt ir čempionāta noslēdzošā diena un Latviju pārstāvēs tikai 4x100 metru kompleksā stafete vīriešiem, kuras sastāvā peldēs Daniils Bobrovs, Ģirts Feldbergs, Uvis Kalniņš un Nikolajs Maskaļenko.

     [+] [-]

, 2017-07-29 21:02, pirms 2 gadiem
Nevar SC ielikt katras disciplinas fināla rezultātu tabulu?

Kā jums liekas kurš lasa šos garos rakstus?

Cilvēki velas ieiet rakstā, NETĒRĒJOT savu laiku, ātri un operatīvi uzzināt pirmo trijnieku un viss, bet te lai to uzzinātu jāpavada diezgan ilgs laiks kamer to atrod!

     [+] [-]

, 2017-07-29 23:07, pirms 2 gadiem
sandis444444 rakstīja: Nevar SC ielikt katras disciplinas fināla rezultātu tabulu?

Kā jums liekas kurš lasa šos garos rakstus?

Cilvēki velas ieiet rakstā, NETĒRĒJOT savu laiku, ātri un operatīvi uzzināt pirmo trijnieku un viss, bet te lai to uzzinātu jāpavada diezgan ilgs laiks kamer to atrod!
es apskatos , ja nav tabulas , taisu ciet