Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Talantīgā Maļuka pārspēj vienu no senākajiem Latvijas rekordiem

Ints Megnis
Ints Megnis

Talantīgā Maļuka pārspēj vienu no senākajiem Latvijas rekordiem
Ieva Maļuka
Foto: Latvijas Peldēšajas federācija

Talantīgākā Latvijas jaunās paaudzes peldētāja Ieva Maļuka piektdien pārspēja Latvijas rekordu 200 metru kompleksajā distancē, kas bija noturējies kopš 1984. gada.

Maļuka, kura vien aprīlī kļuva 15 gadus veca, Latvijas jauniešu un junioru čempionātā distanci veica divās minūtēs un 21,11 sekundēs. Līdz ar to viņa rekordu, kas kopš 1984. gada 18. marta piederēja Kristīnei Sviķis, pārspēja par nieka 0,06 sekundēm.

2004.gada Atēnas olimpisko spēļu sudraba medaļas īpašnieces Jeļenas Rubļevskas meita Maļuka pirmoreiz Latvijas rekordu laboja februārī Latvijas ziemas čempionātā, kad 200 metrus brīvajā stilā 25 metru baseinā veica divās minūtēs un 2,93 sekundēs. Savukārt garajā ūdenī viņai tagad pieder jau četri Latvijas rekordi, jo iepriekšējos mēnešos viņa sasniedza labākos rezultātus 100 metros brīvajā stilā, 200 metros brīvajā stilā, kā arī 4x100m brīvā stila stafetē.

Senākie Latvijas rekordi joprojām pieder Vikai Jursonei, kura 1981. gadā sasniedza labākos rezultātus 200 metros tauriņstilā gan 25, gan 50 metru baseinos, kas joprojām nav pārspēti.

Latvijas jauniešu un junioru čempionāts piektdien un sestdien norisinās Ķīpsalas peldbaseinā. Tās ir arī FINA apstiprinātas II Pasaules Jaunatnes olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības un tiešraidē iespējams vērot portālā Sportacentrs.com.