Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Septembra beigās atklās ar 5,4 miljonu eiro valsts dotāciju izbūvēto Valmieras peldbaseinu

Krišs Upenieks

Septembra beigās atklās ar 5,4 miljonu eiro valsts dotāciju izbūvēto Valmieras peldbaseinu
Foto: Valmieras Ziņas

28.septembrī plānota jaunā ar 5,4 miljonu eiro valsts dotāciju izbūvētā Valmieras peldbaseina atklāšana, aģentūru LETA informēja Valmieras pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Pašlaik lielajā baseinā pakāpeniski tiek pildīts ūdens, notiek baseina ūdens tehnoloģisko iekārtu regulēšana un pārbaude. Augustā turpinās arī atbildīgo institūciju saskaņojumu saņemšana baseina pieņemšanai ekspluatācijā. Tāpat augustā paredzēta baseina sertifikācija tā atbilstībai nacionāla un starptautiska līmeņa sacensību peldēšanā organizēšanas minimālajām prasībām. Prasības aptver baseina, laika uzņemšanas iekārtu un palīgtelpu novērtējumu.

Tāpat ir jāsaņem arī Sabiedrības veselības aģentūras saskaņojums baseina ūdens atbilstībai normatīvajos aktos noteiktajām kvalitātes prasībām, kā arī atzinums no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta par ēkas atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām ugunsdrošības prasībām. Visi ar baseina būvniecību saistītie dokumenti un atbilstības saskaņojumi tiek sūtīti izvērtēšanai Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB).

Baseina būvniecības projekta pasūtītājs ir Valmieras pašvaldība, projektu realizēja SIA "Arčers", būvuzraudzību veica SIA "Būvuzraugi LV", autoruzraudzību - pilnsabiedrības "ISB/Nams" biedrs SIA "Nams". Baseina būvniecību uzrauga arī BVKB. Baseins būvēts, izmantojot 5,4 miljonus eiro valsts mērķdotāciju.

Kā ziņots, Valmierā taps peldbaseins, kuru plānots veidot atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām, lai tajā varētu rīkot starptautiskas sporta sacensības un Peldēšanas federācija atzītu sasniegtos rezultātus.

Peldbaseina plānotais garums ir 25 metri (m). Tam būs astoņi celiņi, baseina dziļums - no 1,2 līdz 2,3 m. Tiek plānots izveidot arī divus mazāka izmēra bērnu baseinus dziļumā līdz 0,9 m, tribīnes, kurās sportistiem līdzi just varēs 300 skatītāju, rehabilitācijas zonu ar baseiniem, vannām, pirtīm un terapijas kabinetiem, sauso treniņu zonu, 300 vietu ģērbtuves, medicīnas kabinetus, kā arī telpas tehniskajām vajadzībām.

Objekta izbūve sākta 2016.gada beigās.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-08-15 15:07, pirms gada
Olimpiskajās spēlēs jau 50m, ne? Vai jautājums - kāpēc 25 metri nevis 50m?

  -1 [+] [-]

, 2018-08-15 15:32, pirms gada
Celtniecība ieilga par veselu gadu,ARČERS RULLĒ...

     [+] [-]

, 2018-08-15 16:13, pirms gada
EČ un PČ notiek arī īsajos baseinos kas ir 25m. Un normatīvus varēs izpildīt sajā baseinā gan uz OS gan PČ un EČ. Tā ka ir ok.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-08-16 13:50, pirms gada
ziemeļi rakstīja: Celtniecība ieilga par veselu gadu,ARČERS RULLĒ...
Ja nezini situāciju - nepļūtī un paturi muti! Pirms būvniecības ir projektēšana - tiec galā ar to un tad prasi kaut ko celtniekiem. Skaidrs?

     [+] [-]

, 2018-08-19 11:08, pirms gada
sandis444444 rakstīja: EČ un PČ notiek arī īsajos baseinos kas ir 25m. Un normatīvus varēs izpildīt sajā baseinā gan uz OS gan PČ un EČ. Tā ka ir ok.
Nedaudz aplami. Normatīvus 25m baseinā varēs izpildīt tikai uz EČ un PČ, kas notiks 25m baseinam. Uz OS, neder ne baseins, ne arī sacensībām piešķirtās kategorijas. Bet treniņiem būs gana labs.