Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

LČ peldēšanā startēs viena no pasaules labākajām distancē uz muguras Zevina

Ints Megnis
Ints Megnis

LČ peldēšanā startēs viena no pasaules labākajām distancē uz muguras Zevina
Ukrainas peldētāja Darina Zevina (pa labi) pēc sudraba izcīnīšanas 2017. gada Eiropas čempionātā īsajā baseinā
Foto: Reuters/Scanpix

Nākamajā nedēļā Ķīpsalas peldbaseinā gaidāmajā Latvijas atklātajā čempionātā peldēšanā piedalīsies arī pasaules un Eiropas čempione, kā arī divu olimpisko spēļu dalībniece Darina Zevina no Ukrainas.

94. Latvijas čempionāts notiks 19.-21. jūnijā. Čempionāts tiek rīkots zem FINA karoga, kā vienas no Pasaules Jaunatnes olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībām, un tajās savu dalību ir pieteikuši teju 500 sportistu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Moldovas, Vācijas, kā arī Uzbekistānas.

Sagaidāms, ka par Latvijas čempiona titulu cīnīsies visi pašmāju labākie sportisti. Pieaugušajiem šīs sacensības ir pēdējā iespēja izpildīt LPF kvalifikācijas normatīvus dalībai Eiropas čempionātā 50 metru peldbaseinā, kas augustā norisināsies Glāzgovā. Tikmēr jaunajiem sportistiem tā ir iespēja cīnīties par vietu Latvijas izlases sastāvā gan uz Pasaules Jaunatnes Olimpiskajām spēlēm, gan pēc mēneša Rīgā notiekošo Ziemeļvalstu Jauniešu čempionātu.

Arī šoreiz čempionāta dalībnieku vidū ir atrodami vairāki Eiropas sporta arēnā labi zināmi un spoži uzvārdi. Pirmkārt, jāizceļ Ukrainas sportiste, pasaules un Eiropas čempione, divu olimpisko spēļu dalībniece Darina Zevina. Lai gan sportiste savus lielākos panākumus sasniegusi 2012. gadā, arī pēdējo divu gadu laikā viņa sevi apliecina kā vienu no labākajām speciālistēm peldējumā uz muguras – 2016.gadā sportiste izcīnīja sudraba medaļas gan Eiropas, gan pasaules čempionātā, savukārt savās otrajās olimpiskajās spēlēs vien par mata tiesu atpalika no iekļūšanas finālā.

Tāpat Rīgā uz starta blokiem redzēsim Uzbekistānas labākos peldētājus – olimpisko spēļu dalībnieku un pasaules čempionāta pusfinālistu Huršedžonu Tursunovu, kuram pieder nacionālie rekordi teju visās br./st. distancēs (izņemot 1500m), un Vladislavu Mustafinu, kas ir Uzbekistānas rekordists visās brasa distancēs. Nemainīgi spēcīgs sastāvs būs arī Baltkrievu komandas vidū, savukārt lietuvieši un igauņi čempionātam pieteikuši pamatā savus jaunos sportistus, kas turpina cīņu par kvalifikāciju uz Pasaules Jaunatnes olimpiskajām spēlēm Buenosairesā.

Čempionāts RTU Ķīpsalas peldbaseinā sāksies 19. jūnija rītā plkst. 10:00 ar priekšsacīkstēm 50m br./st., 100m brasā, 200m uz muguras, 100m tauriņstilā un 400m br./st. Savukārt čempionāta pirmās dienas vakara programmā plkst. 17:00 uz starta būs iespējams vērot sacensību finālistus, kas cīnīsies par čempionāta medaļām, kā arī stafešu peldējumus.

Arī turpmākajās divās dienās, 20. un 21. jūnijā, čempionāta dalībnieki startēs pēc tās pašas sistēmas – no rīta cīnoties par vietu labāko astotniekā, bet vakarpusē jau par čempionāta medaļām. Kopumā čempionātā tiks sadalīti 32 medaļu komplekti individuālajās distancēs un 6 komplekti stafešu peldējumos.

Plašāka informācija par 94. Latvijas atklāto čempionātu peldēšanā ir pieejama Latvijas Peldēšanas Federācijas mājaslapā – swimming.lv

Latvijas Peldēšanas federācija aicina ikvienu interesentu nākt un atbalstīt savus favorītus šajās sacensībās. Ieeja bez maksas

Čempionāta translācija tiešraidē būs pieejama kanālā Sportacentrs.com TV, kā arī interneta portālos. Tiešraides sākums katru dienu 10:00 (priekšsacīkstes) un 17:00 (fināli).

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Peldēšanas federācija