Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Olimpiskais čempions Dvaiers dopinga dēļ saņem 20 mēnešu diskvalifikāciju

Agris Suveizda

Olimpiskais čempions Dvaiers dopinga dēļ saņem 20 mēnešu diskvalifikāciju
Konors Dvaiers. Foto: AFP/Scanpix

LETA--AFP. ASV peldētājs un divkārtējais olimpiskais zelta medaļnieks Konors Dvaiers par dopinga lietošanu saņēmis 20 mēnešu diskvalifikāciju, piektdien paziņoja ASV antidopinga aģentūra (USADA).

Tiek vēstīts, ka sportista ķermenī atrastas testosterona granulas. USADA pārbaudīja sportista nodotos paraugus no pagājušajā gada 15., 27. novembra un 20. decembra nodotajām provēm, visām uzrādot pozitīvus rezultātus. Pamatojoties uz analīžu rezultātiem, USADA pieprasījusi sportistam piešķirt četru gadu diskvalifikāciju. Tomēr ASV Arbitrāžas asociācijas trīs biedru neatkarīgā padome lēma, ka sportistam piemērojama 20 mēnešu diskvalifikācija, jo Dvaiers medicīniskās procedūras veicis paļaujoties uz speciālistiem.

Testosterona granulas bija ievietotas iegurņa apvidū. Arbitrāžas lēmums vēsta, ka "Dvaiers paļāvies, ka granulas ir daļa no ārstēšanās procesa, kas palīdzētu uzlabot garīgo veselību, tāpēc sportistam nebija nekādu aizdomu par to ietekmi uz fiziskajiem rādītājiem". Sportista diskvalifikācija sākusies jau pagājušā gada 21.decembrī, tomēr šis lēmums ir spēkā līdz arbitrāžas šķīrējtiesai. Saņemtās diskvalifikācijas dēļ Dvaiers vairs nav pasaules čempionāta ASV komandas dalībnieks, kā arī līdz nākamā gada augustam viņš nedrīkstēs piedalīties 2020.gada ASV olimpiskās kvalifikācijas sacensībās.

Dvaiers soda mērs ir mazāks, nekā ierasts par šādiem pārkāpumiem, jo izmeklēšanas laikā pierādīts, ka sportists savam ārstam un padomdevējam strikti piekodināja, ka ārstēšanās procedūrām ir jāatbilst antidopinga aģentūras normām. Medicīnas personāls veica pārbaudes un vēlāk paziņoja, ka viss atbilst noteiktajām normām. "Pieredzējušā olimpieša kļūdainā pārliecība nav uzskatāma par standarta situāciju šādos jautājumos," vēstīts USADA paziņojumā. "Komisija uzskata, ka sportists veica nepieciešamās darbības, kā arī viņa liecība par to, ka Dvaiers uzticējies speciālistiem, bija ticama."

Tomēr tiek ziņots, ka nedz Dvaiers, nedz viņa padomdevējs nesazinājās ar USADA, lai noskaidrotu vai konkrētā procedūra nepārkāpj antidopinga noteikumus. "Paužam nožēlu, ka Dvaiers neizmantoja sev pieejamo iespēju pakonsultēties un saņemt atbalstu. Šis spriedums kalpos par mācību citiem, lai veicinātu sportistu vēlmi nosargāt godīgas un veselīgas sacensības," vēstīts paziņojumā. Dvaiers 2012. un 2016.gada olimpiskajās spēlēs ar ASV izlasi triumfēja stafetes peldējumā. Tāpat viņš Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ieguva bronzas medaļu 200 metru brīvā stila peldējumā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2019-10-12 13:15, pirms 10 mēnešiem
USADA pieprasījusi sportistam piešķirt četru gadu diskvalifikāciju
Luk ka strada ASV anidopinga kontrole,pie kajas,OS cempions vai PC.