Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Maļukai 12. vieta pasaules jaunatnes olimpiādes 100m brīvajā stilā

Ints Megnis
Ints Megnis

Maļukai 12. vieta pasaules jaunatnes olimpiādes 100m brīvajā stilā
Ieva Maļuka (pa labi). Foto: Latvijas Peldēšanas federācija

Talantīgā Latvijas peldētāja Ieva Maļuka pirmdien Buenosairesā sasniedza pusfinālu pasaules jaunatnes olimpisko spēļu 100 metru brīvā stila distancē, kurā vēlāk izcīnīja 12. vietu.

Ieva Maļuka priekšsacīkstēs finišēja pēc 56,64 sekundēm, kas deva desmito vietu starp 45 sportistēm. Sportistes personiskais rekords, kas vienlaikus ir arī Latvijas rekords, šajā distancē ir 55,94 sekundes.

Labāko rezultātu priekšsacīkstēs sasniedza Čehijas sportiste Barbora Seimanova, kas finišu sasniedza pēc 55,15 sekundēm, bet labāko astotnieku noslēdza Izraēlas sportiste Anastasija Gorbenko, kuras rezultāts bija par 0,31 sekundi labāks nekā Maļukai.

Vēlāk vakarā Maļuka pusfinālā finišēja pēc 56,65 sekundēm un tas bija 12. rezultāts. No desmitās vietas sportisti šķīra tikai divas simtdaļas, bet astotnieks un vieta finālā šoreiz bija jau 0,44 sekunžu attālumā.

Kā vēstīts, vienspēļu turnīru pirmdien sāka Latvijas tenisiste Daniela Vismane, kura ar 7-5, 6-2 apspēlēja turnīra otro raketi Enšuo Lianu no Taivānas. Pasaules junioru ranga trešajā vietā esošā taivāniete šogad triumfēja Austrālijas atklātā čempionāta junioru sacensībās un pašlaik jau iekļuvusi profesionāļu ranga trešajā simtā, tomēr Vismanei priekšrocības deva, ka spēle notika uz māla seguma, kur konkurente aizvadīja tikai otro turnīru šogad.

Otrajā kārtā Vismanei pretim stāsies 18 gadus vecā Īrijas sportiste Džordžija Dramija.

Vingrošanas sacensību kvalifikāciju pirmdien turpina Oļegs Ivanovs. Pēc svētdien aizvadītajām brīvajām kustībām un vingrojuma uz zirga viņš atradās 25. vietā starp 34 sacensības turpinošajiem sportistiem. Savukārt pirmdien rīta sesijā tika aizvadīti vingrojumi uz apļiem, kur Ivanovs uzrādīja sesto labāko rezultātu.

Pirmdienas naktī pēc Latvijas laika vingrotājiem arī gaidāmas sacensības atbalsta lēcienā, otrdien notiks sacensības uz līdztekām, bet trešdien - uz stieņa.

Jaunatnes olimpiāde sākās svētdien, kad Maļuka sasniedza Latvijas rekordu 200 metru kompleksajā distancē, bet Latvijas BMX sportisti izcīnīja ceturto vietu jauktajās sacensībās - kaut Edvards Glāzers triumfēja starp puišiem, Airisa Galiņa pēc kritiena nespēja sacensības turpināt, tāpēc latvieši netika pie olimpiskās medaļas.

Sacensības Argentīnā ilgs līdz 18. oktobrim.

I Jaunatnes olimpiskās spēles notika pirms astoņiem gadiem, kad Singapūrā, Latvijai 11 sportisti atnesa vienu medaļu – šķēpa mešanā bronzu izcīnīja Intars Išejevs, savukārt pirms četriem gadiem – II jaunatnes olimpiskajās spēlēs Naņdzjinā (Ķīna) Latvija bija pārstāvēta ar 13 jaunajiem atlētiem un mājās tika pārvestas trīs bronzas godalgas. Augstos panākumus sasniedza svarcēlāja Rebeka Koha, šāvēja Agate Rašmane un tenisiste Aļona Ostapenko.