Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Parabobslejists Brants izcīna ceturto vietu pasaules čempionātā

Ints Megnis
Ints Megnis

Parabobslejists Brants izcīna ceturto vietu pasaules čempionātā
Alvils Brants. Foto: Ģirts Kehris/IBSF

Latvijas parabobsleja pilots Alvils Brants svētdien izcīnīja ceturto vietu Leikpleisidas trasē notikušajā pasaules čempionātā.

Brants pirmajā braucienā sasniedza trešo rezultātu. Kaut otrajā viņš bija vien sestais ātrākais, tika saglabāta trešā vieta, turklāt ceturtajā pozīcijā esošajai norvēģietei Guro Konstantei Fronsdālai latvietis bija priekšā 0,33 sekundes.

Sesto rezultātu Brants uzrādīja arī trešajā braucienā, summā joprojām paliekot trešais, tomēr noslēdzošajā, ceturtajā, trases reizē viņš uzrādīja vien 11. laiku starp 13 braucējiem un uz goda pjedestāla nespēja noturēties.

Par čempionu kļuva kanādietis Lonijs Bisonets, kurš pirmajos trijos braucienos bija ātrākais un summā par 0,86 sekundēm apsteidza britu Koriju Mapu. Trešo vietu guva zviedrs Sebastians Vestins, kurš jau zaudēja 1,62 sekundes, bet desmitdaļu no viņa atpalika Fronsdāla un Brants, dalot ceturto vietu. Brants bija vienīgais Latvijas pārstāvis šī gada pasaules čempionātā

Zīmīgi, ka ceturtajā braucienā daudzi līderi bija starp lēnākajiem, bet ātrāko rezultātu sasniedza itālis Fabricio Kaselli, kurš summā bija vien desmitais.

Pērn pavasarī otro gadu pēc kārtas pasaules čempionātā uzvarēja Artūrs Klots, kamēr Brants bija ceturtais. Tikmēr Brants pagājušajā sezonā kļuva par Eiropas čempionu, bet Annija Krūmiņa triumfēja sacensībās Kalgari, kļūstot par pirmo sievieti, kura guvusi uzvaru Pasaules kausa etapā.

Tomēr šosezon Latvijas sportistiem rezultāti bijuši daudz zemāki - Brants bija vienīgais no Latvijas, kurš startēja visos Pasaules kausa etapos, summā ieņemot septīto vietu, kamēr kontinenta meistarsacīkstēs viņš guva desmito vietu, noliekot čempiona pilnvaras. Krūmiņai pagaidām startēt liedz smadzeņu satricinājums, turklāt veselības problēmas ir arī iepriekšējo divu gadu pasaules čempionam Klotam.