Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0
Autors: Krišs Upenieks

Ratiņpaukotāja Poļina Rožkova kļuvusi par pasaules ranga līderi

Ratiņpaukotāja Poļina Rožkova kļuvusi par pasaules ranga līderi
Poļina Rožkova
Foto: Latvijas paralimpiskā komiteja

Ar augstiem rezultātiem 2015. gadā, aizvadot piecus Pasaules kausa posmus, ratiņpaukotāja Poļina Rožkova šogad kļuvusi par Pasaules ranga līderi. Sportiste ir arī šīs sezonas Paralimpiskā reitinga 1. vietas ieguvēja paralimpiskajā paukošanā. Īsā videoapskatā piedāvājam iepazīties ar sportisti un viņas emocijām par uzvaru pasaules kausa posmā Kanādā.

Poļina jau ir nodrošinājusi sev vietu Riodežaneiro Paralimpiskajās spēlēs. P. Rožkovas uzvaras gājiens sākās ar lielisku sniegumu jau 2013. gadā, kad pirmo reizi piedalīj ās Pasaules čempionātā Ungārijā, Budapeštā, iezīmējot stabilu pamatu turpmākajam ceļam uz Paralimpiskajām spēlēm.

Šogad Poļina Rožkova aizvadījusi piecus Pasaules kausa posmus, trijos no tiem kāpjot uz uzvarētāju pjedestāla. Sacensībās Kanādā un Francijā sportiste izcīnīja pirmo vietu, Polijā ieņēma vietu labāko trijniekā, bet Itālijā ieņēma 6. vietu. Šī gada pēdējais Pasaules kausa posms no 17. līdz 20. decembrim norisin ājās Apvienoto Arābu Emirātu pilsētā Šardžā (Sharjah), kur Poļina izcīnīja 9. vietu, pārspējot 11 savas grupas sāncenses. Pirmo vietā šajā pasaules kausa posmā ieguva nopietnākā Poļinas konkurente, Krievijas pārst āve Ludmila Vasiļeva, 2. vietā ierindojās Saisune Jana no Taizemes, savuk ārt 3. vietu izcīnīja Žingžinga Žo no Ķīnas.

Lai palīdzētu paralimpiešiem kvalificēties un pēc iespējas lielākā sastāvā nokļūt 2016. gada Vasaras Paralimpiskajās spēlēs, Riodežaneiro, 2015. gada septembrī banka Citadele uzsāka ziedojumu vākšanas kampaņu “Viņi var. Vai varam mēs?” Lai savāktu ziedojumus, ir izveidota īpaša mājaslapa tuesituvari.lv, kā arī ziedojumu var veikt pa tālruni 90006288 (maksa par zvanu – 1,42 eiro). Ziedojumu kastītes pieejamas bankas Citadele filiālēs un k/t „Kino Citadele”. Cilvēki tiek aicināti atbalstīt paralimpiešu sasniegumus!

Informāciju sagatavoja:
Baiba Ābelniece
Ārējās komunikācijas vadītāja
Banka Citadele