Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Phjončhanā svinīgi atklātas ziemas paralimpiskās spēles

Rolands Eliņš

Phjončhanā svinīgi atklātas ziemas paralimpiskās spēles
Foto: Reuters/Scanpix

Gandrīz divas nedēļas pēc ziemas olimpisko spēļu beigām Dienvidkorejas pilsēta Phjončhana uzņem nākamo lielo pasākumu, un šodien atklāšanas ceremonijā oficiāli atzīmēja paralimpisko spēļu sākumu.

Phjončhanas paralimpiskajās spēlēs šogad pieteikts lielākais dalībnieku loms ziemas paralimpisko spēļu vēsturē – piedalīsies 567 sportisti no 48 valstīm. To vidū šoreiz nav neviena Latvijas pārstāvja.

Jāpiemin, ka 48 pieminēto valstu skaitā nav Krievijas, kurai joprojām ir liegums piedalīties paralimpiskajās spēlēs, tādēļ atsevišķi tās sportisti piedalīsies kā neitrālie sportisti.

Kopumā tiks sadalīti 80 medaļu komplekti, kuri tiks izspēlēti sešos sporta veidos. Sportisti sacentīsies kalnu slēpošanā, snovbordā, parahokejā, ratiņkrēslu kērlingā, distanču slēpošanā un biatlonā.

Vislielākā pārstāvniecība 12. ziemas paralimpiskajās spēlēs ir ASV izlasei, kuru pārstāvēs 68 sportisti, kamēr debiju piedzīvos trīs valstis – Ziemeļkoreja, Gruzija un Tadžikistāna. Atšķirībā no olimpiskajām spēlēm, kurās Ziemeļkoreja oficiālajā atklāšanas un noslēguma ceremonijā piedalījās kopā ar Dienvidkoreju un kopā arī veidoja sieviešu hokeja izlasi, paralimpiskajās spēlēs abas valsts startēs un ceremonijās piedalīsies atsevišķi.

Šīs ir lielākās ziemas paralimpiskās spēles, kādas vien bijušas, ņemot vērā dalībnieku skaitu. Pirms četriem gadiem Sočos piedalījās 550 dalībnieki, bet iepriekšējais rekords bija 1998. gadā Nagano, kad piedalījās 562 sportisti.

Paralimpisko spēļu tiešraides piedāvās LTV7 kanāls, kurā varēs vērot kalnu slēpošanas un snovborda sacensības. Paralimpiskās spēles risināsies līdz 18. martam.

Izmantotie resursi:
Winter Paralympics in Pyeongchang officially...