Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Orientieristiem rudens sāksies nedēļas nogalē Cēsīs

Krišs Upenieks

Orientieristiem rudens sāksies nedēļas nogalē Cēsīs
Artūrs Pauliņš
Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē Cēsu apkārtnē notiks vienas no populārākajām ikgadējām orientēšanās sacensībām rudens sezonā – “Cēsu rudens” un Cēsu sprints”. Orientēšanās klubs (OK) “Meridiāns”, kā ierasts, dalībniekiem gatavo sarežģītas, taču ļoti interesantas sacensības. Garajā distancē neizpaliks orientieristu iecienītais Cēsu apkārtnei raksturīgais apvidus, bet sprintā, kas notiks pilsētā, var gaidīt jaunas, līdz šim sacensībās neizmantotas pilsētas vietas.

“Cēsu rudens” 24. septembrī dos startu garajai distancei, kas šogad norisināsies pie Zvārtes ieža. Tie orientieristi, kas meklē gan sarežģītu apvidu, gan izaicinājumu savai fiziskajai sagatavotībai, to noteikti sagaidīs. Apvidum raksturīgas lielas reljefa formas, izteiktas gravu sistēmas. Skrienamība – no labas līdz vidējai.

Savukārt 25. septembrī notiekošais “Cēsu sprints 2016” būs izšķirošais Latvijas sprinta kausa posms – pēdējā iespēja izmainīt vietu sadalījumu kopvērtējumā. Sprints notiks Cēsu pilsētā, un šogad tam izvēlēts jauns, vēl nebijis apvidus. Kā sola organizatori – dalībniekiem būs interesanti.

Šīs OK “Meridiānam” ir īpašas sacensības, jo paralēli “Cēsu rudenim” un “Cēsu sprintam” notiks arī nacionālo orientēšanās izlašu sacensības – Euromeeting. Tās tiek rīkotas ar mērķi sniegt iespēju iepazīties ar Pasaules orientēšanās čempionāta (PČ) apvidu divus gadus pirms tā norises, un tā kā Latvija PČ rīkos 2018. gadā, tad vairāki pasaules mēroga orientieristi jau izmantojuši iespēju un sacensībām pieteikušies. Viņu sniegumu varēsim salīdzināt ar pašmāju labākajiem orientieristiem, kuriem Cēsu apkārtne ir jau labi pazīstama.

“Šogad jau esam tikuši līdz 49. reizei, kad “Cēsu rudens” notiek. Tas nozīmē, ka nākamgad seko 50. jeb jubilejas reize. Mēs jau esam mazliet svētku noskaņās,” stāsta sacensību organizators Juris Knēts. “Tas, ka paralēli notiek lielais pasākums, Euromeeting, Cēsu rudeni un sprintu tikai padara nozīmīgāku. Distances būs vēl labākas, būs labāks vizuālais atspoguļojums, jo būs ekrāni, un būs arī ārzemju sportisti, kurus labprāt iepazīstināsim ar to, kā sacensības tiek organizētas šeit, Cēsu pusē.”

Latvijas kausa izcīņa ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2016. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi tiek organizēta arī Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sprintā un stafetēs.

Informāciju sagatavoja:
Aija Pakalna
LOF Sabiedrisko attiecību daļa