Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Svētdien Talsos noskaidros Latvijas čempionus garajā distancē orientēšanās sportā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pirmās 2018. gada vasaras sezonas Latvijas čempionāta godalgas 22. aprīlī tiks sadalītas Talsos, Kamparkalnā, kur norisināsies sacensības garajā distancē. Vīru konkurencē galvenie pretendenti cīņā par uzvaru ir 2017. gada čempions Artūrs Pauliņš, Andris Jubelis, Dāvis Dišlers, Edgars Bertuks un Artjoms Rekuņenko, bet dāmu konkurencē Laura Vīķe, Irita Puķīte, Līga Valdmane un pagājušā gada uzvarētāja Sandra Grosberga.

Sacensību centrs atradīsies Kamparkalna apkārtnē, kas ir augstākais punkts Ziemeļkurzemē. Apvidu veidos jauktu koku mežs ar skrienamību no vidējas līdz grūtai, lielas reljefa formas, vietām ar stāvām nogāzēm, kā arī dažāda izmēra un formas purvi. Pēdējo reizi čempionu tituli garajā distancē Kurzemes pusē tika sadalīti 2014. gadā, kad Latvijas čempionāts norisinājās Kalvenē.

Sacensību direktors Aigars Vārna apstiprina, ka distances nebūs vieglas: “Mežs ir diezgan zaļš, bet vēl nebūs salapojis. Pēc mēneša paliks necaurejams, tāpēc, kā teica galvenais tiesnesis Oskars Zērnis, zaļās krāsas gradācija ir par pakāpi mazāka. Vietām ir ļoti stāvas nogāzes, arī sacensību centra tuvumā, bet citviet nogāzes nav tik stāvas, toties ir garas. Daudzviet ir pamežs – atvases, lazdas, kritalas. Ceļu apvidū nav daudz, taču sacensību centrs atradīsies ļoti skaistā vietā.”

Dienu pirms sacensībām, 21. aprīlī, no plkst. 16:00 līdz 20:00 visiem interesentiem iespēja aizvadīt treniņu Sukturu-Stūrīšu apkārtnē, kur 2017. gadā norisinājās "Kurzemes pavasaris".

Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Parasti pavasarī notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē, kam seko sprints un sprinta stafete, bet vasaras beigās norisinās vidējā distance un stafete, kā arī atsevišķs nakts orientēšanās čempionāts un čempionāts orientēšanās maratona distancē rudenī. Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).

Latvijas čempionāts garajā distancē būs šīs sezonas trešais Latvijas kausa posms. Latvijas kauss ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2018. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi norisinās arī Latvijas kausa sacensības orientēšanās sprintā un stafetēs.