Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Latvijas čempioni orientēšanās garajā distancē – Pauliņš un Grosberga

Latvijas čempioni orientēšanās garajā distancē – Pauliņš un Grosberga
Publicitātes foto

Šodien, 14. maijā, Latvijas labākie orientieristi devās Alūksnes virzienā, lai sacenstos par tituliem Latvijas čempionātā garajā distancē. Par čempioniem elites grupās tika kronēti Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS) un Sandra Grosberga (CPSS/Meridiāns/Pārgauja).

Garā distance ir orientēšanās klasika, un šoreiz meistarsacīkstes notika Alūksnes novada Veclaicenes pagastā. Organizatoru mērķis bija sagatavot tādas distances, kas būtu pēc iespējas līdzīgākas tām, kas gaidāmas šī gada Pasaules čempionātā orientēšanās sportā Igaunijā. Un tas arī izdevās – distances bija gana sarežģītas, ar lielu variantu izvēļu daudzveidību un ļāva orientieristiem izbaudīt apvidu, kāds gaidāms sezonas nozīmīgākajos startos.

Sievietēm elites grupā bija jāveic 10,1 km gara distance. Visātrāk deviņu dāmu konkurencē to izdevās veikt Sandrai Grosbergai (1:18:03), izcīnot pirmo Latvijas čempiones titulu orientēšanās sportā šosezon, arvien pierādot savu lielisko sportisko formu un gatavību cīnīties par augstām vietām vēl gaidāmajās starptautiskajās sacensībās. 2. vietu, no uzvarētājas atpaliekot 3 minūtes 47 sekundes, izcīnīja Līga Valdmane (ZVOC-VBSS), bet 3. vietu – Lietuvas sportiste Sandra Paužaite (Dainava OK), kurai līdz uzvarai pietrūka 3 minūtes 52 sekundes.

Vīriešu elitē savukārt 25 vīru konkurencē uzvaras laurus plūca Artūrs Pauliņš. Viņš 15,5 km garo distanci veica 1:31:31 laikā, pārspējot tuvāko sekotāju Andri Jubeli (Mežmalas/Madona) par vienu minūti un četrām sekundēm. Savukārt uz pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Rūdolfs Zērnis (Saldus OK), kurš no uzvarētāja atpalika trīs minūtes 10 sekundes.

“Principā izpildīju visu kā plānots. Biju plānojis skriet bez kļūdām, izvēloties ātrākos variantus, un skriet mērenā tempā – labā plūdumā, kas arī izdevās. Fiziski jutos ļoti labi, visu laiku kontrolēju situāciju un savu ātrumu,” apmierināts ar savu sniegumu ir Artūrs Pauliņš. Jāatzīmē, ka A. Pauliņam šis ir jau trešais Latvijas čempiona tituls šosezon - aizvadītajā nedēļā viņš uzvarēja gan Latvijas čempionātā orientēšanās sprintā, gan sprinta stafetē.

“Trīs zelti trijās distancēs bija manos kvēlākajos plānos. Prieks, ka to izdevās izdarīt un pilnībā parādīt savu potenciālu. Turklāt distance bija kā konfekte – izbaudīju katru soli. Tā galvenokārt bija fiziski smaga ar daudz ceļu variantiem, tāpēc bija svarīgi distances sākumā saglabāt vēsu galu un izvēlēties ātrākos variantus,” turpina sportists, vēl piebilstot, ka distance esot bijusi organizatora Viļņa Veļķera meistardarbs.

Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs nakts orientēšanās čempionāts un čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī).

Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).

Vairāk informācijas par sacensību norisi, nakts mītnēm, apvidu un visu citu var meklēt sacensību mājaslapā: Latvijas orientēšanās sporta čempionāti 2017

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Orientēšanās federācijas
Sabiedrisko attiecību daļa

     [+] [-]

, 2017-05-23 00:01, pirms 2 gadiem
Jūs vispār saprotat cik Tuvu šogad bijām zeltam???
Finālā notika neizšķirts, ja bulliši arī beigtos neizškirti, tiktu mesta moneta uz LEDUS!
Ja monēta nokrīt uz kants, tas ir neapgāžas uz nevienu pusi. Zinat kas notieK??
Tieši tā tīrākā algebra, noņemam nulles!!
Kam ir Nulees???
Nulle ir 10. vietai. Noņem nulli, kas sanāk???
Zelts bļ# sanāk, par to arī iedzeram draugi mīļie.
ŠKROBE, tik tuvu zelts...