Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Latvijas orientieristiem pieticīgi rezultāti Eiropas čempionāta garajā distancē

Krišs Upenieks

Latvijas orientieristiem pieticīgi rezultāti Eiropas čempionāta garajā distancē
Andris Jubelis
Foto: Žurnāls "Taku skrējējs"

LETA. Latvijas orientēšanās sportisti svētdien uzrādīja pieticīgus rezultātus Šveicē notikušo Eiropas čempionātu noslēdzošajā garajā distancē.

Vīriešu konkurencē par teju 15 kilometrus garās distances uzvarētāju kļuva norvēģis Ūlavs Lundaness, kurš finišu sasniedza pēc vienas stundas, 34 minūtēm un 42 sekundēm.

Savukārt labākais no Latvijas bija Andris Jubelis, kurš ierindojās 40.vietā, čempionam piekāpjoties par 15 minūtēm un 28 sekundēm. Tikmēr Uldis Upītis bija 65.pozīcijā starp 74 finišu sasniegušajiem orientieristiem, kamēr Dāvis Dišlers izlaida vienu kontrolpunktu, tiekot diskvalificēts.

Tikmēr sievietēm nedaudz vairāk kā 11 kilometrus garajā distancē dominēja orientēšanās lielākā zvaigzne Tūve Aleksandešone no Zviedrijas, kura finišēja pēc vienas stundas, 21 minūtes un astoņām sekundēm, tuvāko sekotāju apsteidzot par piecām minūtēm. Vislabāk no Latvijas sportistēm savukārt startēja Laura Vīķe, kura, no uzvarētājas atpalikdama 25 minūtes un 38 sekundes, bija 45.vietā, bet uzreiz aiz viņas bija Līga Valdmane. Visbeidzot Irita Puķīte bija 64.vietā starp 67 orientieristēm.

Individuāli visveiksmīgāk šajā Eiropas čempionātā nostartēja Vīķe, kura bija 23.vietā vidējā distancē, turklāt sestdien Latvijas dāmas bija desmitās stafetes sacensībās.

Šogad Eiropas čempionāts pēdējo reizi notika klasiskajā formātā, ietverot gan meža, gan sprinta distances. Latvijas sportistiem šī bija pēdējā iespēja sacensties tik augsta mēroga sacensībās pirms augustā savās mājās gaidāmā pasaules čempionāta.

Izmantotie resursi:
LETA