Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Latvijas komandai 5. vieta Eiropas ziemas orientēšanās čempionāta stafetē

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Latvijas komandai 5. vieta Eiropas ziemas orientēšanās čempionāta stafetē
Foto: LOF

Somijā notiekošo Eiropas čempionātu ziemas orientēšanās sportā ar piekto vietu stafetē pabeigusi Latvijas ziemas orientieristu komanda Andris Kivlenieks, Raivo Kivlenieks un Nauris Raize.

Pirmo etapu veica Raivo Kivlenieks, kurš stafeti nodeva 4. vietā, mazliet vairāk nekā 1 minūti aiz līdera no Krievijas pirmās komandas. "Kopumā gāja labi, bet tikai līdz pēdējiem trim kontrolpunktiem, kur kļūdījos uz diviem no tiem, kas arī neļāva nodot stafeti starp līderiem," pēc stafetes noslēguma atzīst R. Kivlenieks. Otrajā etapā Andris Kivlenieks uzlaboja pozīciju, ierindojoties trešajā vietā nāciju vidū, savukārt Naurim Raizem pēdējā etapā vairākas kļūdas, kā rezultātā Latvijas komanda finišēja piektā, mazliet vairāk nekā piecas minūtes aiz uzvarētājiem no Zviedrijas. Priekšā Latvijai izvirzījās šī sporta veida lielvalstis - Zviedrijas, Krievijas, Somijas un Norvēģijas komandas.

"Gāja diezgan labi, Raivo ar Andri izdarīja labu darbu, iespējams, pat pārāk labu... Kaut kur zemapziņā tas laikam ietekmēja arī manu startu, kad jau aizgāju bara efektā, pieļaujot kļūdu uz desmito punktu. Pēc tam apjuku un saminstinājos arī tālāk, jo bija daudz īsceļu. Līdz galam pieļāvu vēl dažas kļūdas, rezultātā nācās finišā cīnīties ar čehiem," stāsta N. Raize.

Ar savu sniegumu sportists nav apmierināts, bet, salīdzinot ar citiem Eiropas čempionāta startiem, šis esot bijis vislabākais. "Iespējams, ka kļūdījāmies ar etapu izvēli - vajadzēja man iet pirmo etapu. Barā būtu vieglāk braukt, pirmajā etapā būtu tāpat kā Raivo, kas pavērtu lielākas iespējas cīņai par medaļu tālākajā sacensību gaitā."
Ar labu sniegumu Eiropas čempionātā var lepoties arī jauniešu komandas. Starp jauniešiem 5. vieta Jēkaba Putniņa, Rūdolfa Matīsa Vimbas un Paula Alberinga pārstāvētajai komandai, kā arī 5. vieta jaunietēm - komandai Artas Renātes Rulles, Annas Emīlijas Sutas un Elizabetes Ločmeles sastāvā. Jauniešu konkurencē uzvaras laurus plūca Somijas komandas.

“Arta distanci veica ļoti labi, taču esot trūcis ātrums. Arī Annai veicās ļoti labi, kaut distances sākumā un beigās tika pieļautas nelielas kļūdas. Arī es esmu priecīga. Uz distances beigām noķēru zviedrieti, kas finišēja ceturtā, taču sanāca neliela kļūda uz 10 sekundēm, kā dēļ viņu pazudēju un nevarēju vairs noķert. Šī distance man patika vislabāk, jo bija gan tehniski pietiekami sarežģīta, gan arī ātra,” tā jauniešu komandas pārstāve Elizabete Ločmele.
5. vieta arī dāmu konkurencē Līgas Valdmanes, Monikas Badunas un Vilmas Alberingas pārstāvētajai komandai, bet Nika Pļaviņa, Andra Sarksņas un Māra Heinola junioru komandai 9. vieta.

Informāciju sagatavoja:
Aija Pakalna
LOF Sabiedrisko attiecību daļa